Отиди на
Форум "Наука"

ganyo

Потребител
  • Брой отговори

    230
  • Регистрация

  • Последен вход

Отговори публикувано от ganyo

  1. ами идеално - слагаме във всяка глава преобразувател, който цифровизира мислите в двоичен код и така всичко ще бъде проследено.

    Любопитно какъв код ще се получи при проследяването на мислите на някоя спортсменка (спортсчовечка) при разчитане на карта? :grin:

  2. По ново му политкоректен начин да подскажат на чиляка, че няма да е той... :grin:



    Свършека на света е далеч, но Антихриста вече започна своето настъпление.

    Бавно и методично от град на град, от държава към държава следван от тойоти оборудвани с голямокалибрени картечници и в тях маскирани правоверни крещейки - Аллаху Акбар ...


    Тея индивиди с картечниците и тойотите какво могат да сторят срещу един Леопард 2А6, М1А2, Тип-90 и т.н.. За всеки случай ще спомена Раптора, Евробоеца и китайските Ж-21...

  3. Така е по начало, но точно във влашкия случай няма данни някой политически да се е налагал над населението с друга, различна от оригиналната самоидентификация...


    До колкото си спомням населението отвъд Дунава се е самоопределяло в голямата си част за власи... Въпросните румъни се появяват после. :mrgreen:

  4. Народонаселението се смята за такова, за каквото му каже елита. Ако властимащите имат интерес да са джедаи, то на населението постепенно ще му бъде наложено усещането за джедайски произход. Същото важи за руманящите и за античките... :goodpost:

  5. В интервю за телевизия „Россия” Медведев днес посочи, че на срещата с Камерън в Давос е обсъдил перспективите във взаимоотношенията на Великобритания с ЕС.

    Аз зададох този въпрос на Дейвид Камерън и той ми даде изчерпателен политически отговор. Аз няма да го възпроизведа, тъй като това все пак са наши преговори, но аз съм абсолютно уверен, че Европейският съюз ще продължи да съществува и че при всички свои минуси ЕС е едно много силно и стабилно интеграционно обединение”, коментира Медведев.

    http://focus-news.net/?id=n1742146

    Да му мислят брюкселските зелки и поляците :tooth:

  6. УчЕни от Бенгалската академия на науките проведе експедиция до далечния север наименувана Идитарот, чиято цел беше да докаже общия произход на българите и чукчите. С удивление учЕните са установили, че думата "чук" е една от най-употребяваните в разговорния български език. Като пример дадоха следните изрази: - да се направиш на чук; да чукаш... по вратата; самата дума чук пък се използва за наименованието на най-разпространения металообработващ инструмент в света - именно чука, която показва за високото технологично развитие на чукчите още в древността.

    Дори в едно от имената, с които са известни българските предци - чукундур булгар се напомня за далечната прародина. Някои наименования на селища все още пазят своето оригинално име - Мадан от Магадан и др.

    УчЕните са взели местна почва под формата на сняг, за да я анализират.

    "- Само като ги видите как се обличат чукчите и (чукундур) българите веднага разбирате, че между тях има нещо общо. Още повече, че те (чукундурите) са си избрали за място за заселване географска ширина, където има сняг и спокойно могат да се разхождат навън с кожусите си. А през останалото време от годината са принудени да се крият на сянка, за да запазят традициите на предците си. - заяви ръководителят на експедицията г-н Гхан Балкхани.

    в-к Вечер

    • Upvote 1
  7. Европеиди са, не индоевропейци... :flowers:

    Персите и афганистанците(пущуните) са част от иранската езикова група, която е част от индоевропейското езиково семейство. A отделно са и европеиди, и македоноиди в частност! :mrgreen::vertag:

  8. Всеки, който търси кратка печалба може да натрупа милиони от подобна книга, стига да я преведи и издаде в Китай. Някой по-напредничав може да напише книга за японския корен на китайската цивилизация, персийския дядо на Александър Велики, авторските права на корейците над всичко свързано с еднорозите, както и темата около правния статут на макещенията към Луната. :grin:

    • Upvote 1
  9. А ти? Колко от пишещите тук са не само виждали, а говорили с афганистанци? И колко знаят, че в Афганистан влизат доста хмм.....племена и не са еднородна....нация. Сашо Илиев го познавам лично, верно когато беше 'прост(о)' мим и се обучаваше, после стана обучаващ. Той е виждал достаъчно. Нещо повече преди 20 години аз познавах голяма част от афганистанците в София. От там датира моя интерес към туранския произход на древните българи, а не от книгите на П. Добрев (а той има друго мнение). Това бяха афганистанци емигрирали тук след промяната на власта там. Този който ме свърза беше ...полковник син на зам. министър на отбраната на Афганистан. Та той ме запозна с останалите и той (и те) ми наблегнаха на многото сходни думи, носии и т.н. между Афганистан и България. А и говореше доста добре български и го бе научил за кратко време.

    През годините от краткото си и нищожно съществуване на този свят съм имал достатъчно "сблъсъци" с представители на различни народи от света и у нас. Афганистанцита (познати още като пущуни) са около 40-50% от населението на Афганистан. Останалите по-големи народи са таджики, тюркмени, узбеки, киргизи (мисля, че имаха и белуджи). До началото на гражданската война са проспериращи хора, но в момента огромната част от образованите и предприемчивите люде е в чужбина. Като цяло по нищо не се отличават от индииците и пакистанците, а до някъде и от иранците. По-високопоставените (т.е. по-възрастните и по-образованите) следват голяма част от европейските маниери: бръснат се, обличат се с костюми, владеят поне един западен език. Докато при по-младите си личи, че мюсюлманските обичаи са оказали голямо влияние при възпитанието им като малки: повечето носеха бради.

    Не само на мен, но и на познати им е направило впечатление, че носят шапки (подобни на нашите калпаци), независимо от соц. си статус.:)

    Щото масово афганистанците бяха женени за българки. А примерно не познавам бъгарка женена за чех (а обратното е масово явление тук ;)).

    Нормалното е всеки един емигрант, пътешественик, авантюрист и т.н. да се слее с местните (т.е. асимилира, а по новому интегрира). Най-лесния начин е чрез брак и деца. Ненормалното е, когато започнат да идват след жените, децата, брат'чедите с техните семейства, и техните братчеди с техните семейства, както се случва във Франсе и Великабритания.

    което разбира се не доказва, че афганистанците и българите имат общ произхход. Защото на мен пък добро впечатление /визия, дрехи, говор/ ми бяха направили иранките. ;)

    Мене, па ме кефят казхкините. :haha::serenade:

  10. Е те гръцките претенции към Източната Римска Империя, и към елините, не са повече доводни, колкото нашите за траките.

    Чиста територия.

    Но разликата е, че ние не си ги искаме, а те са пожелали достатъчно убедително.

    Ако има и повече да ме прощавате.

    Така, че не се сърдете и на македонците, ами вземайте пример, че като стане време да си делим и сладоледа на Черно Море, ще е късно.

    Но за някои проумяването идва късно.

    По-добре късно отколкото никога, надявам се.

    Проблемът с претенциите към Византия е, че албанците (чийто наследници са мнозинството от гърците днес) са били едно от множеството подчинени племена в империята.

    П.П. Бълхаристите да ги питам, дали са виждали през живота си афганистанци на живо?

  11. Другари що не си вземете ст... пардон нова тема и там да спорите за Сталин, Абхазия и Грузия. Темата е за боеспособността на руската армия!

    Рим е преживял два зенита. Иначе наистина няма нищо вечно.

    77000 години не огасна македонщината, та сега ли? :tooth:

    П.П. И ако може някой да поправи заглавието.

  12. Поздравления на автора за темата и мненията по нея! Бих искал да го попитам дали има представа какви обсадни машини (и дали изобщо са ползвали) са имали викингите при обсадите на иберийските градове?

    • Upvote 1
  13. къде ще си ги татуираш тези премъдрости?

    Мислех да си купя един Гоуф 2 и от всяка страна по една мъдрост да бъде изписана с арабски букви.

    Хем куасика - гоуф, хем родно - шопско, хем екзотично - на македоница (арабски вариант).

    • Upvote 1
  14. Здравейте,

    Може ли някой да ми преведе на старобългарски следните български народни мъдрости и поговорки:

    "Моем да копам, па моем и да не копам!"; "Я че си запалим кучата, оти да му изгори на Вуте плевнята"; "На дека да се вртим, газо па ми е одзаде" и "Дори да сам на самотен остров, па че се прередим!" Предварително благодаря!

  15. В маниакалното си желание непременно да сме различни от турците и непременно да сме по древни и чистокръвни от македонците най сетне се изкарахме пакистанци.

    Въпросните другари дето ги измислят подобни глупости дали си дават сметката, че пакистанци са едни от най-големите ислямисти и че в голямата си част ислямистките групировки са попълнени с пакистанци, финансирани и покровителствани са от държавата Пакистан и още много? Защото (както правилно отбеляза на няколко пъти Божидар Димитров) историята е оръжие на политиката и е много мощен довод в дипломацията.

    Та така група македонисти направиха няколко екскурзии до Пакистан, намериха го някакъв чешит, докараха го в Скопие. Обявиха, че са наследници на Аце и започнаха претенциите към Гърция.

  16. Професор Пламен Павлов представи своето проучване в рамките на изследването, според което на Кримския полуостров дори в момента има над 300 български селища.

    Той разясни, че там се коренят ареалите на Хан Кубратовата България, както и така наречената Черна България, оглавявана от най-големия брат на Хан Аспарух - Батбаян.

    Поне за професор Павлов имам впечатление, че е сериозен учен и това твърдение е интересно. Надявам се поне за него да се пусне малко повече информация.

    Според изследователите около 40% от населението на България в момента носи белезите на индоевропейската раса в генетичен план и едва 20% са със славянски черти.

    http://news.ibox.bg/news/id_492201074

    А за останалите приемаме, че са марсианци, нямат гени или са татаро-монголо хуни от печенего-кумански произход?

    С такива "факти" се вижда колко са достоверни твърденията на бълхаристите. Все едно чета Нова Македония, весник Вечер или Утрински весник и доказите за идентитетот. Ма нали са си от едно котило... :cray:

    А трудът на сериозните учени(които прилагат доказателства към твърденията си и доказаха, че прабългарите са със смесен произход) се маргинализира от подобни глупости. Наличието на сарматски примеси се доказа с археологически факти. Сега остана да поканят и някой вожд на афганистански клан, че да го покажат "прабългарина", както направиха македонистите. :cray:

    ...Та, пак я подхванаха тематиката, бълхаристите...

    Дали някога тея люде са влизали в пряк контакт с афганистанци (пущуни, таджики и др.), остава съмнително. Имат ли си представа на какъв език/езици говорят в афганистанската пустош? Или трябва да се измисли нещо за пред спонсорите... на поредната екскурзия.

    П.П. Преди време бях срещал сравнителен анализ на къщите в Афганистан и Северна Индия с тези на прабългарите... НОЛ КОМЕНТЪ

    П.П.2 С'я кат дойдат китайцити к'о шъ праим с тея бълхаристики? :haha::harhar::bye1:

  17. Няма такова нещо, поне по отношение на авиацията, просто руснаците са тръгнали по друг път на развитие, който не изключва близкия маневрен бой като концепция. Какво са виновни, че американците са се вътрили толкова яко с тоя стелт? Те едва са вкарали Ф22 на въоръжение и още не са разработили Ф 35 до край и вече има предпоставки за обезсмислянето на стелта като концепция. А стелтовете им са с маневрените характеристики на предното поколение руски изтребители. Така че какъв им е проблема на руснаците? Дори старите им модели в момента на въоръжение имат маневрените характеристики за да се бият с новите американски стелтове в маневрен бой (новите им модели далеч ги превъзхождат). В момента в който стелта отпадне като фактор благодарение на разни нововъведения като пасивните радари и новите оптични средства, американските скъпи тухлички ги пиши плячка.

    Доколкото съм запознат с тематиката американската концепция за въздушен бой не предвижда воденето на бой от близко разстояние, а цели нещата да се разрешат от далеч. Затова американските самолети са скъпи технологични джаджи, а руснаците изоставайки технологично предпочитат да наблегнат на маневреността. Но какъв е смисъла от маневренност за евентуален близък бой, ако врагът може да те свали от 60+ километра?

    Още малко за технологичната надпревара по света:

    Китай и изтребителят от шесто поколение 31.12.2012, 10:11

    4h_50594648.jpgПрез последно време се появяват все повече съобщения, че Китай е не само единствената страна, която едновременно реализира две програми за създаване на изтребител от 5-то поколение, но има активен проект и за изтребител от 6-то поколение.

    По-рано съществуването на такива проекти беше предмет на слухове, но наскоро наличието на програмата бе потвърдено от китайската преса. Вероятно мащабните работи за създаване на изтребител от 6-то поколение ще започнат в идното десетилетие.

    Вниманието на експерти привлече една статия в „Китайски промишлен вестник”, където пише за внедряването на модерни системи за автоматизирано проектиране на Шенянската авиопромишлена корпорация. В статията се казва, че в Китай е пусната платформа за автоматизирано проектиране на самолет от 6-то поколение.

    По отношение на самолетите от 5-то поколение в професионалната среда до момента е изработен един списък от критерии – такива като малка забележимост, свръхманевреност, висока скорост. А относно 6-то поколение засега общи критерии не съществуват.

    С концептуално проектиране на такива комплекси сега се занимават във Франция и САЩ. По-специално, компания Lockheed Martin представи миналата година изображение на такъв перспективен самолет. Предполага се той да е безпилотен, да има нови оръжия (по-специално, електромагнитни оръдия и лазери), още по-висока скорост и далечина на полета в сравнение със самолетите 5-то поколение.

    Въпреки това, дори в САЩ процесът на създаване на самолети от 6-то поколение е в най-предварителен етап на формиране на изисквания и основни подходи към подобни машини. Изследвания в тази насока се водят от Военноморските сили и Военновъздушните сили на САЩ. Предполага се самолетите от 6-топоколение да се появят не по-рано от 2020, а по-скоро през 40-50-те години.

    Относно изискванията, които китайските специалисти предявяват към самолетите от 6-то поколение, е известно още по-малко, отколкото към аналогични проекти на Запад. Програмата по създаване на самолет от 6-топоколение, наред с двете програми по 5-то поколение, е поредно потвърждение, че Китай се позиционира като перспективна свръх държава, изравнила се със САЩ, а в нещо и изпреварила ги.

    Успехите на Китай в това състезание ще зависят главно от ефикасността на прокарваната сега подкрепа на науката и реформирането на университетите, както и от състоянието на основните отрасли на промишлеността, такива, като металургията, производството на авиационни композиционни материали, електронната промишленост и т.н.

    http://bulgarian.ruvr.ru/

    http://svodka.start....ё (16-31)-18952

  18. Небоеспособни бяха през 90-тте и, както се оказа - ппрез 80-тте

    Боеспособността е важна предпоставка за победоносността на една армия, но не я гарантира. ;)

    Ами имат, обаче гледат да пробутат ръждясалото ;) и американците така правят, поне със страните от 3-ия свят. Така че руснаците общо взето не изостават с новите модели танкове и самолети да кажем, но и леко стрелково оръжие и др., проблема е, че няма пари да ги пускат в масово производство.

    Проблемът е в това, че технологично новото руско оръжие отговаря на старите сша модели, продадени на страните от "близката чужбина". По Ф-22 се работи от 20+ години докато бъде завършен накрая, а по ПАК ФА-то... БайДъВей Ф-35 също се закучи нещо!

    Наакашвили американците го окрилиха, че ще го подпрат решително, ако работата се спече и той се беше помислил за безсмъртен, ама в крайна сметка го цакнаха. Да оставим спора за справедливостта в тази война, в нея аз видях една боеспособна руска армия, която в много кратко време и използвайки доста ограничена част от силите си постигна пълен успех.

    Нацвъкили има огромни успехи в превръщането на Грузия в модерна държава, но фиаското от 2008 беше без американска подкрепа. Ако бяха участвали амриканците в планировката щеше да си личи, че има и резервен план. :P Освен, ако не са направили ново предоговаряне тип Малта 1990 и са чертали на някоя салфетка, което не ми се вярва. Руската армия се направи на боеспособна пред една наистина небоеспособна армия/сбирщина. :grin:

    Вярно е, че грузинците не дадоха сериозен отпор, някои от позициите като тази при Гори бяха зарязани без да се произведе и един изстрел срещу настъпващия враг, но важното за Русия е да има ефективна армия в собствения си регион - Грузия, Чечня, Дагестан, Туркестан, Сибир, за Сирия не смятам, че ще си дадат такъв зор, целта няма да оправдае средствата, които ще хвърлят. Но предстои да видим какво ще стане.

    Не желая да натрапвам мнението си (поне засега :king: ) на другите, но съдейки по руските действия след войната са имали съвсем други (завишени) очаквания от войските си.

    Също така руския елит все още възприема разпада на СССР като временно явления, следователно възприемат Русия като глобална сила. Като такава армията й трябва да бъде способна да защитава руските интереси по целия свят, явно са се убедили, че не може. Ето защо започнаха превъоръжаване, което да възстанови изгубените способности.

    Съдейски по руските действия около събитията в Сирия мисля, че руснаците са много сериозни в желанието си да запазят присъствието си в региона и да не допуснат преминаването на Сирия във вражия лагер. Защото след Сирия е Иран, а от там пътя към Средна Азия е открит и се оголва тила "близката чужбина". Така руснаците съвсем ще бъдат обкръжени и задушени. Поради чисто географски причини Русия винаги е била принудена да търси контрол върху южните търговски пътища, по които минава износа й, защото северни няма. А да транспортираш една стока от Поволжието до Владивосток, за да я закараш в Индия, Египет или Франция е безкрайно скъпо. Това е водещата причина по руското влечение към юга.

    ВДВ не ги ли пуснаха с въздушен десант, това дето мина през тунела бяха танкове и камиони? И всъщност защо го споменаваш това, смяташ, че преминаването на ВДВ към ВВС ще намали ефективността и нивото им?

    ВДВ все още са си самостоятелни, но самолетния им парк премина още през лятото на 2008 към състава на ВВС, което за мен е безсмислено. Морската пехота в САЩ е дефакто част от флота, но сътрудничеството между двете "институции" е на високо равнище, докато конфликта е със сухопътните части. Докато при руснаците е точно обратното.Има вътрешни боричкания кой кого да глътне и това създава организационни проблеми. Наскоро стана ясно, че Космическите войски ще станат част от... ВВС.

    Като предивсичко морска сила САЩ развиват своя флот и видовете войски, които да му позволят да осигури плацдарм за по-нататъшно настъпление, докато дойде пехотата. Морската пехота почти по нищо не се отличава от баш пехотата и от там идва проблема, защото едните смятат, че има дублиране на функции и т.н. При руснаците като чисто континентална сила е нормално да развият способности за доставка не пехотата по въздуха, но странното е, че конфликта е с подпомагащата структура - ВВС, а не с дублиращата - сухопътни войски. За какви организирани въздушни десанти можем да си говорим. ;)

    -------

    Какво се разбра и може да се обобщи от темата до тук.

    Руската армия все още има способността да се справи с по-малките съседи на страната, но с големи затруднения. Също така в "близката чужбина" Русия няма противник, който да може да се противопостави и да очаква успех в един ограничен/локален конфликт. Докато настъпи времето да избухне пълномащабен конфликт международното положение ще се е задействало, а ако не е руснаците ще успеят да развърнат остатъчния си потенциал. :elf:

    За момента руската армия разполага със структура, която би й позволила (евентуално при достатъчно финансиране) да води успешни конфликти някъде из Евразия, но се отделят големи средства и за флота, което може да бъде качествен скок във възприятието на РФ като глобална сила на фона на изгряването на Китай и Индия.

    В новото нормално контрола върху морските маршрути, по които се осъществява търговията е най-важен за всички водещи сили. Явно и за руснаците е важно да вземат участие в осигуряването на поне част от маршрутите, които смятат за важни за себе си.

    -------

    Да ги питам "запознатите" :fish:изобщо дават ли си сметка какво се крие зад "международно право" и знаят ли на колко "прецеденти" (в случая с Ю. Осетия и Абхазия последствия) се гради въпросното право?

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...