Отиди на
Форум "Наука"

@n0m@L*y

Потребител
  • Брой отговори

    8
  • Регистрация

  • Последен вход

Отговори публикувано от @n0m@L*y

  1. не съм велик учен, но с съпоставено с твойте гадания на тъмно, спокойно мога да получа докторска степен.

    Не само че не знаеш какво коментираш, айде това иди дойде, те из без тва половин България говори ей така за да има. Трите монети са мед/никел. Сверка каталог издаден от БНБ, ако не тука:

    http://www.bulgariancoins.com/bg/AllBulgarianCoins.php

    Оттам нататък: монетите имат свойте качества! Как без да видиш снимка, знаеш какво качество и веднага има стойност?? Айде ми обясни. Все едно те питам колко струва телефон със шайба 77 година и ти отговаряш "Нокия Х6 струва 176 лв" :crazy_pilot:

    Не се занимавам с Нумизматика а с други неща :) Всяка монета има стойност и всичко има стойност..но явно ти си знаеш...не ми се занимава с теб :)

  2. Тези Глупости имат ли покритие с науката Нумизматика или си хвърлял боб? Сериозно почети малко, литература има и за свободно теглене.

    При едно стандартно добро състояние трите няма да струват над левче, но ако наистаина са в "отлично" качество, нещо което твърде много ме съмнява, ще е доста отгоре.

    Все пак не се замечтавайте преди да видим снимките

    Хвърлях боб съжалявам оо велики учено :)

  3. Най-голямото число...еми такова няма.Все пак дори числото да е - 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000 пак можеш да добавиш една единица и да стане по голямо и така нататък и така нататък.Безкрайност може да се нарече в този случай дори и числото 1

  4. Във рамките на София, зад централни гробища има една могилка в парка на Орландовци. Има ли информация за нещо открито в нея?

    Повечето могили/могилки или не ги забелязват или се правят че няма пари за един евентуални разкопки,с минимални разходи...едва ли са я поразкопали.Но наистина аз си ходя и виждам могила,ходя си виждам могила...има много не открити съкровища :)

  5. "Оракул" означава непосредствено общуване с божество чрез устата на жрец.Най-прочутият оракул бил този в Делфи и в Древна Гърция - в храма на бог Аполон.Според гръцката митология героите Едип и Херакъл се допитвали до оракула,който винаги отговарял двузначно.Оракулът, при древните народи, е място, предмет или свещено същество, чрез което говори божество. Етимологията на тази дума не е достатъчно изяснена – извежда се или от латинското oro – „говоря, моля се”, или от старогръцкото oραo – „виждам, видение”. Обикновено редом с оракулите присъстват техните прорицатели или тълкуватели – т. е. хора, които превеждат божествената воля на човешки език. Често тези хора също носят прозвището оракули.

    Работата на оракулите се отнася главно до предсказването на бъдещето. Поклонникът задава конкретен въпрос, на който получава отговор, понякога доста двусмислен, предаден от прорицателя и обяснен от тълкувателите.

    Един от най-известните оракули е този при храма на Аполон в Делфи. В древния свят оракулите играят съществена роля в религиозния, обществения и личния живот не само в Средиземноморието, но също в Китай, Индия, Персия, Древния Египет, където носят други наименования. В специализираната литература понятието се използва и по двата начина – и като тясно свързано с гръко-римската античност, и в по-широкото, обхващащо аналогиите в останалата част на света.

  6. Доньо Донев е роден на 27.06.1929 г. в Берковица. Завършва графика в Художествената академия през 1954г., а през 1959г. специализира в Союзмултфилм в Москва. Първият му анимационен филм като художник е „Грух и Грушка”(1957), а с „Дует”(1961) дебютира и като сценарист и режисьор. (За „Дует” е отличен на кино фестивалите във Варна (1962) и Виена (1964)). През 1998г. застава и от другата страна на камерата, като актьор във филма „Вагнер”.

    Работил е като художник във в. „Вечерни новини”(1954-1956), художник и режисьор в отдела за мултипликационни филми в СИФ(1956-1970) и в САФ „София”(1970-1993), където е и ръководител на творчески колектив. Главен редактор на вестника, носещ името на емблематичните му герои – „Тримата глупаци” (1989-1997), а от 1997 – на в. „Четиримата глупаци”.

    Професор в НАТФИЗ, преподава анимационна режисура. Като карикатурист се представя в много изложби в България и в чужбина.

    Доньо Донев е „бащата” на емблематичните „Трима глупаци”, които се появяват през 1970г. и преминават през годините през множество роли – „Тримата глупаци – ловци”(1972), „Тримата глупаци и автомобилът”(1973), „Тримата глупаци и кравата”(1974), „Тримата глупаци – ловци”, „Тримата глупаци и дървото”(1977), „Тримата глупаци и глупачката”(1978), „Тримата глупаци – атлети”(1979), „Тримата глупаци – педагози”(1980), „Тримата глупаци – рибари”(1982), „Тримата глупаци в ресторанта”(1988), „Тримата глупаци нон стоп”(1990), „Тримата глупаци в бита и спорта”(1993).

    Доньо Донев е художник, сценарист и режисьор на над сто анимационни филма, сред които: „Шега”, „Хепи енд”, „Умно село”, „Кауза пердута”, „Мишената”, „Върни се пак в Соренто”, „Пардон”, „Нарекохме ги Монтеки и Капулети”, „Серенада”, , „Хамлет”, „Екограма”…..

    Награди (избрано):

    1965 Орден „Кирил и Методий” – ІІ ст.

    1969 „Златна награда” и почетен диплом за „Приятелите на Гошо слона” – Хихон, Испания

    1971 „Златна мелничка” – Международен фестивал на анимационния филм, Барселона, Испания

    1971 Награда на СБХ за сценография за „Тримата глупаци”, „Умно село” и „Де факто”

    1972 Диплом за „Умно село” - Фестивал на фестивалите , Лондон

    1974 Голямата награда - Международен фестивал за документални и късометражни филми, Оберхаузен, Германия

    1974 Награда за „Тримата глупаци и кравата” - Международен фестивал за късометражни филми, Тампере, Финландия

    1977 Специална награда за Кауза пердута” - Международен фестивал на анимационното кино, Бостън

    1978 Награда за късометражни филми - Солун, Гърция

    1979 Награда на СБФД за цялостно творчество

    1985 Първа награда за „Нарекохме ги Монтеки и Капулети” - Световен фестивал на анимационния филм, Варна

    1988 Награда на СБФД за цялостно творчество

    1989 „Златен Микелди” - Международен кино фестивал в Билбао, Испания

    1989 „Сребърен дракон” - Международен фестивал на късометражното кино, Краков, Полша

    3_glupazi_1.jpg

    • Upvote 1
  7. Монетата от 20 стотинки се води сребърна и има стойност макар и с петна :) Монетата от 10 стотинки също има такава стойност,а левчето също би трябвало да има стойност :) Но не съм сигурен каква ще да е тя...Дано съм помогнал :)

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...