Отиди на
Форум "Наука"

Casimir

Потребител
  • Брой отговори

    5
  • Регистрация

  • Последен вход

Отговори публикувано от Casimir

  1. Преди 10 часа, fantom4e said:

    процентите зависят от това дали са тегловни или обемни, т.е. дали става въпрос за течност или твърдо вещество в разтвора.

    обема на капките зависи от гутатора, и от веществото, това малко трудно ще го разбереш, трябва да покапеш няколко пъти. На мен ми е останал спомен (може и да не е верен) че 3-4 капки са милилитър.

    Благодаря!

    • Upvote 1
  2. Здравейте,

    Първият ми въпрос е - Правилно ли разбирам от този линк - ПИОКТАНИН солуцио 2 % 20 мл , че в цялото шишенце от 20мл. се съдържа 1гр. сухо вещество - Methylrosaniline hydrochloride . Тоест към 20мл. етанол и вода, ако добавя 1гр.- Methylrosaniline hydrochloride, ще получа 2% ПИОКТАНИН солуцио?

    Вторият ми въпрос е - В 20мл. разтвор/течност, колко броя капки има. Искам да знам в една капка двупроцентов ПИОКТАНИН солуцио, колко милиграма от Methylrosaniline hydrochloride се съдържат.

  3. http://www.toshev-ltd.com/ тези имат поне едно от тях, предполагам ако се разстърсиш (бат гуги) ще се намерят и другите.

    Тошев ги имат и трите, но вече една седмица не отговарят на запитванията ми....!?!?

    Валерус имат само Гума арабика.

    Други не съм намерил, толкава се говори за тези Е-та, а никъде не можеш да ги намериш...

  4. Здравейте,

    става въпрос за Бальзам Болотова , тук е описано значението му.

    Рецептата му е следната

    1литър – вода

    100мл - винен оцет (6%)

    15мл – сярна киселинина (96%)

    15мл – солна киселинина (38%)

    4 таблетки нитроглицерин (заради съдържанието на азотна киселина)

    Вече съм направил Балсама на Болотов, но таблетките нитроглицерин съдържат няколко помощни вещества, от които цялата течност става мътилка. Въпросът ми е – Мога ли да заменя четирите таблетки нитроглицерин с азотна киселина(65%), и в каква последавателнотст трябва да се добавят четирите киселини?

    Благодаря!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...