Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

electroweakk

Потребител
  • Брой отговори

    25
  • Регистрация

  • Последен вход

Всичко за electroweakk

Последни посетители

6260 прегледа на профила

electroweakk's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done

Recent Badges

2

Репутация

  1. В момента работя по проект, който частично включва графи. Един от проблемите, с които се занимавам, е определянето дали две дадени матрици представляват една и съща графа. Написах алгоритъм за справяне с това, но не съм сигурен, че работи във всички случаи. Мисля, че работи, защото разчитам на инвариантна величина, която остава еднаква за всички матрици на съседство, представляващи една и съща графа G. Следователно, ако друга графа не е равна на G, тази величина ще се различава, което показва, че графите са различни. Тази инвариантна величина всъщност е набор от вектори (не само един), където всеки елемент описва връзка между три върха във всички възможни комбинации. Тествах го върху някои трудни случаи като графите на Джонсън и работи, но не съм го тествал върху всички възможни случаи. Ако някой може да погледне файла (https://drive.google.com/file/d/1hdW__0-keb-FBAMAC7QLlcThLtpqe_qk/view) и да ми даде обратна връзка, ще бъда много благодарен. Ще бъде особено полезно, ако можете да посочите изключения или гранични случаи, при които алгоритъмът може да се провали.
  2. Е давах му кво ли не, занимавам се с него от 2 дни, казвам му на какво да го пише, всичко подробно, то прави една и съща грешка. И то греши на елементарни примери с графи от 6 точки с голям плътност (дава ми някво малко число, а то видимо трябва де по-голямо (даже го чертая да съм сиг.)). Много надежди се възлагат на чата. Да полезен е, но за някой неща е дроб сарма. Аз го ползвам от как се е пръкнал, не съм от вчера. А дори и да спре да греши за елементарните примери, как да съм сиг. за останалите графи. Е ми няма как. Точно за това пиша (човек е нужен понякога).
  3. Аз съм js и ми дава същото, пробвай различни графи с 6 точки и за една от тях няма да дава коректно.
  4. Чата се дъни, и ми писна да се занимавам с него. И като го питам той се ми вика "извинявай е са го оправям", и после пак същата глупост.
  5. Здравейте, търся алгоритъм, който калкулира хроматичното число на графа, като времето за което го прави не е от значение. Търся точно решение за хроматичното число, а не приблизително! Искам да тествам мой алгоритъм дали дава правилно хроматичното число, като ги сравня.
  6. Здравейте, търся специалист по Теория на Графите, който може срещу заплащане да се ангажира със статия, която пиша. Целта е да удостовери истинността на статията и да помогне стилът да се приведе във вид, подходящ за научните среди.
  7. Аз търся реална практика, където можеш да видиш как се прави. Тук има някви стъпки, но не е ясно какво се случва. Пък не се зн дали е редовно това дето снася.
  8. Здравейте, искам да попитам, дали някой е наясно как Sha256 може да бъде редуциран до SAT? Постоянно попадам в нета на специалисти, които говорят, че това е възможно, но не виждам как може да се случи това.
  9. Здравейте, хора. Наскоро написах труд за алгоритъм, който калкулира хроматичното число на графа в полиномно време. Търся някой, който разбира от графи, доказване на алгоритми и може да провери истинността на документа. Готов съм да платя за това, ако човекът е сериозен и разбира материята.
  10. Здравейте, аз съм софтуер инженер на свободна практика и наскоро ми се роди идея за оптимизация на определен алгоритъм. Написах документа с доказателства и прочие, но никога не ми се е налагало да публикувам, та въпросът ми е, как се публикува труд тук в България или другаде?
  11. Прилагам отново файл, понеже явно има проблеми с другия. Vacuum Catastrophe.pdf
  12. Здравей, как така е празен? Аз като го тегля и отворя, има съдържание.
  13. Наскоро попаднах на клип в youtube в, който се споменава проблем във физиката с име „Вакуумната катастрофа“ (https://www.youtube.com/watch?v=8loIYt4QKqQ&t=2475s). Доста се заинтригувах от него и реших да направя една бърза калкулация с, която изначално не врачувам от какъв регион на електромагнитния спектър (ЕМС) идва енергийната плътност на вакумa, а вместо това, взимам под внимание две предположения и от тях правя дедукция за региона, който от своя страна дава коректна стойност за енергийната плътност. Vacuum Catastrophe.docx
  14. Може ли малко пояснение, защо не може да се дефинира?
  15. До колкото знам в разширяваща се вселена енергията не се запазва. Причината за това е, че няма времева транслационна симетрия, експеримент, извършен в един момент, няма непременно да даде същия резултат като друг (иначе идентичен), извършен в друг момент, така че теоремата на Noether's theorem няма да се приложи. Това което знам е (но не съм сигурен дали е правилно), че радиацията намалява с разширяването на вселената, материята остава константа, тъмната енергия е пропорционална на разширяването (за да константа енергийна плътност), и че вселената е в етап на доминираща тъмна енергия. Ще се радвам ако някой коментира и изясни какво точно се случва.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
/* Revenue-Ads-Footer */ /* За дарение */
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.