-
Брой отговори
2963 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
26
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ fixxxsers
-
когато става въпрос за лечение на дадено заболяване, пък било то и с установена диагноза, съвети по телефона или както е тук във форума мисля не са най-удачното. Всеки случай е индивидуален. Послушай Anahronia.
-
Ако наистина си решил да си купуваш фото, мога да те свържа с един колега, той е маниак на тема фотоапарати и наистина разбира- неотдавна си купи Nikon d 80, може и тук във форума да го накарам да драсне някой ред иначе с него бяхме ходили из разни магазини в Сф и ми направи впечатление, че в магазина точно до площад Славейков хората си разбират от работата и могат да те консултират
-
даа ще спрем да му купуваме боклуците все се чудя какво удоволствие им доставя на някои хора да убиват тоя "спортсмен" ( те нали така се наричат ) ако беше дал тези пари на някой дом за социално слаби да речем ... абе няма да се оправят тези имам доста познати ловци - всички са свестни хора, но когато опрем до лова не можем да се разберем. Аз разбирам, че има някаква тръпка да преследваш, да се докажеш, да издебнеш, да надхитриш, но накрая защо трябва да застреляш, щракни го с фотото и ще го имаш за спомен Тези хора са си измислили и някаква тяхна етика - ловджииска- трябвало да дадеш шанс на животното, един вид състезание на равни- животното трябва да побегне, то така имало шанс да избяга- ще избяга ама друг път ще избяга и аз се надявам всички "кучелюбци", както ги нарече Андрей ( и мн. правилно ) да се сетят, че има и други животни, освен бездомните кучета, които се нуждаят от защита писах им два три реда, дано и други го направят
-
все пак рекорда за най-голяма тиква е цели 765 кг
-
едно време реших да питам мой познат как може да ми докаже, че това, което пише в библията е истина. Той се замисли за секунда, две и в следващия момент беше намерил решението: - Ами как тогава морето се е разтворило пред Моисей и неговите хора - беше съвсем сериозен и ликуващ от намереното доказателство Тук малко ми прилича на това. Аз не съм от хората, които твърдят, че американците не са стъпили на луната- не съм и толкова компетентен, но все пак се интересувам от тези неща и не бих казал, че съмненията на някои хора - били те професионални фотографи или хора по- тясно свързани с астронавтика са за присмех, те имат ... поне доста логични аргументи. Просто ги оборете- това е! Това с въпросите наистина е забавно, но една голяма част от тях са всъщност един въпрос : кой е бил по-добър- САЩ или СССР, но не това е тук темата. Между другото абсолютно съм сигурен, че 99% от американците не знаят кой е Гагарин. За САЩ е било абсолютно необходимо те да са другите <първи> в космическта надпревара...е първия изкуствен спътник е на СССР, Гагрин вече е първия човек летал в космоса, остава Луната. От тук идват съмненията, били ли са наистина технически готови за тази крачка? Сега се казва, че преди 2020 г човек няма да може отново да стъпи на луната. Е добре де защо? САЩ имат опита, нали са го правили - правят същите ( хайде да кажем модернизирани ) апарати и могат да го постигнат - говоря теоретично, но изведнъж се оказва, че разни специалисти казват: "Не по-рано от 2020 г." Защо тук се пренебрегва по такъв начин руската и съветска наука незнам, но това не е правилно. СССР са с големи традиции в космонавтиката- когато смятания за основоположник на космонавтиката Циолковски през 1896г. пише своите трудове за ракетните двигатели и космоса в САЩ не са и чували за такива неща, а основоположник на практическата космонавтика е отново един гениален руснак - Сергей Корольов. Нека не се пренебрегват.
-
Съгласен съм с това. Не съм специалист, но все пак се интересувам от тези неща. Мисля, че сме на път сами да можем да определяме не само еволюцията на различни организми, но и на самите нас, това обаче трябва да стане много внимателно... май просто не сме узрели за това- като цяло, като общество. Различни учени да кажем, навлезли навътре в проблематиката са наясно за какво иде реч, но да кажем групировки разни отдавна са надушили, че тук може да има големи печалби ( ГМ царевичка да речем ), а щом се намеси бизнеса в науката... понякога морал, хуманност, етика са само красиви думички. Мисля, че имено заради очаквани големи печалби подобни опити излязоха от лабораториите много по-рано ( за някой може би въобще не трябва да излизат ) отколкото трябваше. Наскоро гледах някъде - успяха да направят химера между Домашната мишка (Mus musculus) и Горска мишка ( Apodemus sp. ) - не много близки видове Имаш ли някакво инфо дали има все пак някакви вредни последствия при консумация ГМО. Бях чел за някакви опити с плъхове, но доста манипулирано ми изглеждаше.
-
Науката също може да ограничава, някой хора вярват в науката също както други в религията- понякога фанатично. Човек не може да избяга от себе си ( човешкото имам предвид ) и ако я нямаше религията в познатия ни днес вид, щеше да има ... знам ли ...нещо друго в което хората да вярват. За това, че религията е изиграла огромна роля в човешката история не мисля, че изобщо трябва да се коментира- понякога наистина доста... възпираща така да го нарека, но религията се тълкува различно от всички, и когато я тълкуват ограничени и нискообразовани мозъци...тъмна история. Все пак религията е една от причините човешката цивилизация да е такава каквато е.
-
Атлантически петнист делфин ( Stenella frontalis ) Spotted_Dolphins.mp3
-
може би накакъв смок Lampropeltis ?
-
Бутилконос делфин ( Tursiops truncatus ) bottle.mp3 Bottlenose_Dolphins.mp3
-
Обикновен делфин ( Delphinus delphis ) Common_Dolphin.mp3
-
поздрав Tool - Parabola A Perfect Circle - Passive
-
най-значимия принос на България за света е кирилицата, допада ми и мадарския конник - асоцияциите до които ме довежда са ... древна, силна, загадачна, побеждаваща...абе БЪЛГАРИЯ...никоя църква не може да го постигне
-
JOURNEY -Wheel In The Sky - какъв глас...Стив Пери Journey - Kiss Me Softly Live - Overcome Live - Dolphin's Cry малко по-нови неща Disturbed - Remember Godsmack - Straight Out Of Line - много енергия има в тези момчета Tool - 10000 Days - побиват ме тръпки от тази песен Serj Tankian - Empty Walls http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U Queens Of The Stone Age - Go With The Flow Metallica - Until it sleeps Metallica - Unforgiven II Metallica - Mama Said http://www.youtube.com/watch?v=dOibtqWo6z4
-
въпросния клип освен абсолютната обеденост на автора в правотата си нищо друго не показва пък камоли да доказва няма нужда никой да се обижда тук сме, за да обсъждаме нещата и мнението на другия трябва да се зачита ето аз съм безпристрастен читател, никога не съм бил привърженик на каквито и да е конспирационни теории и бих се радвал ако човек наистина е стъпил на луната, но фактите които се изтъкват за това, че това не е станало са доста логични и трудно оборими с подобни клипове човека е съмняващо се и търсещо същество и точно това го кара да поглежда все по-далече и да открива нови неща
-
Северноамериканска пуйка ( Meleagris gallopavo ) turkey.wav
-
Сивогуша (горска ) завирушка ( Prunella modularis ) Prunella_modularis.wav
-
ok подсказка - животинчето се среща само на о. Суматра и е критично застрашено от изчезване
-
-
до колкото знам луксозни чанти аха ...Луи Вюитон правят не само чанти, а и други кожени изделия, но са известни най-вече с чантичките " Снимка от фотосесята, на която Горбачов седи в автомобил, минаващ покрай останките от Берлинската стена, ще се появи в американския "Вог" през септември. До бившия съветски президент на задната седалка е сложена чантата на модния гигант."
