Отиди на
Форум "Наука"

Кои филми на 2014-та ще запомните?


Recommended Posts

  • Модератор Биология

Някой има ли файла с бг субтитрите на Игра на кодове, че докато се наканя да го изтегля, те го забърсали...

Не знам дали е редно да ти ги закача тук.

На е-меил?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Стори ми се че в ЛС не мога да качвам файл, иначе щах да ги пусна миналата вечер

Точно, в ЛС не могат да се качват файлове.

Затова питам за мейл.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

The Imitation Game ми хареса (въпреки историческите неточности) най-вече заради силната игра на Бенедикт Къмбърбач. Моя оценка 7/10.

Interstellar - по средата на филма заспах, събудих се и го догледах без да изпусна нищо. Не ми направи никакво впечатление и моментално го забравих. Оценка 5/10 само заради труда на хората.

Edge of Tomorrow - след стотното повторение на първата сцена мислех да го спра, но го догледах насила. Безинтересен, нищо оригинално, какъвто е случаят и с предишния подобен филм с Том Круз. Оценка 4/10.

Хобитът - безвкусна експлоатация на хубавата книжка. Първата част започна обещаващо (появяването на дракона, вечерята на джуджетата и песента), но оттам нещата тръгнаха надолу. Бих дал 6/10, но заради смехотворния любовен триъгълник - 0/10 (непоносимо за гледане).

Нищо общо с един от любимите ми филми - Властелина (въпреки че и там не липсват евтини мелодраматични сцени).

Що се отнася до Game of Thrones, Vikings и подобни - опитах да ги гледам, но не издържах дълго (по няколко серии). Особено първият - отвратително плосък, безсъдържателен, лишен от фабула и всякаква оригиналност сериал, но затова пък пълен с ексцесии. А най-много смях будят имената на героите!

Впечатлението ми от нашумелите кино и телевизионни продукти в последните години е общо взето отрицателно - лъхат на евтиния, претупаност, прозират сериозни дефекти като кух сценарий, предъвкана псевдо-оригиналност и псевдо-научност, режисьорски мързел, неспособност за изграждане на силни и привлекателни образи, които да ангажират емоционално зрителя...С една дума - комерсиална боза за средностатистически тийнейджъри.

И с по-позитивна нотка

Спомена се Memento - помня, че навремето останах с добри впечатления от него, препоръчвам го.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

.......................

Според мене изобщо не си губи времето да гледаш филми. Аз за това не ходя на изложби на абстрактното изкуство - просто не го разбирам ;)

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

^ Ако си вложил тънък намек, то най-вероятно не си ме разбрал. По принцип избягвам да гледам нови филми. Иначе с удоволствие гледам по-стари - от 80-те и 90-те.

Историята показва, че може да има качествени комерсиални филми, например:

Кръстникът - няма какво да го коментирам.

Индиана Джоунс - надъхваща романтично-приключенска атмосфера, ярък образ на главния герой.

Дори Армагедон - непретенциозен, приповдигнат - но с мярка, динамичен, добре построен.

И така нататък....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Приятно съм изненадан от Unbroken.Биографичен, по действителен случай, режисьор......Анджелина Джоли . Според мене си заслужава оценката 7,1

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...