Отиди на
Форум "Наука"

Децата пишат писма на Бога


Recommended Posts

  • Администратор

Писателят от Рига Михаил Димов е направил уникално изследване. Неговата книга „Децата пишат писма до Бог“ не задължава и не призовава. Просто авторът е намерил най-добрия начин да види света през очите на децата. Това са и техните страхове, и радости, болки и обиди. Едва ли би могло да се зададе друг подобен въпрос, на който да се получи абсолютно честен отговор.

Повод да напише тази книга станала една командировка в чужбина, когато авторът обърнал внимание на публикуваните в един вестник писма на американски деца откъси от книгата „Децата се усмихват на Бога“. В тях децата сякаш разговаряли с Бог и тогава му идва мисълта: „А какво биха казали нашите деца на Бог?“ И авторът измислил три въпроса: За какво би искал да попиташ Бог? Какво би искал да разкажеш на Бог? и За какво би искал да помолиш Бог? С тези въпроси той тръгнал по училищата.

Целият текст: http://www.chitatel.net/deca-pishat-pisma-1/

Писмо до Бога

Ако Ти организираш края на света, кой ще ти се моли?
Петя, 4 клас

Изобщо, аз не вярвам в Тебе. Ето, кажи ми, защо хората не Те виждат?
Юра, 2 клас

Кой духа вятърът?
Алик, 1 клас

Небето е синьо, когато си в добро настроение ли, Господи?
Надя, 3 клас

Хората толкова стадат на Земята, нима в твоя ад е още по-зле?
Радик, 4 клас

А Ти обслужваш ли и другите страни?
Толик, 3 клас

Е, добре, де, Господи, мен щъркелът ме е донесъл на моите родители, а вместо него кой ни прави?
Олег, 3 клас

А Ти какво образование имаш?
Зайга, 2 клас

Аз разбрах, че Ти си най-главният на Земята, макар че живееш на небето. А няма ли да те преизбират?
Сеня, 1 клас

Господи, а Ти слушаше ли майка си като дете?
Нина, 2 клас

А в детството си Ти биеше ли се с децата или беше кротичък?
Костя, 2 клас

Целият текст: http://www.chitatel.net/deca-pishat-pisma-1/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Душевната чистота, искреността, неунищожената човешка добродетел вече можем да я открием само в извора на човечност - само в децата! 

Благодаря, за темата!

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...