Отиди на
Форум "Наука"

Дизайн на списанието!


Recommended Posts

  • Администратор

Здравей lilit!

С всеки изминал брой дизайна и съдържанието ще се подобряват. Сега в новия 9 брой ще имате възможност да видите малки подобрения както в дизайна така и в съдържанието с добавянето на нови рубрики.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами ще има правописни, граматически, пунктуационни и стилистични грешки, естествено...

Защото списанието може и да си има главен редактор, ама си няма коректор.

Аз, например, съм работил като коректор в един "Вестник за здравето и пътя към него", но този вестник вече не излиза, спряха го, а беше безкрайно интересен и полезен...

Естествено, никой не проверява текстовете, които излизат в списанието, преди то да се пусне за "печат".

Като гледаш множеството грешки на повечето потребители в заглавията на темите и в текстовете от постовете им, а - в добавка - научиш, че още са деца, обяснимо е и, защо има грешки в списанието.

И, докато в нашия форум може и да се толерират такива грешки (аз съм безкомпромисен към грешките, ама не мога да модерирам всичко; нека се научат да пишат, крайно време е...), то в списанието е непростимо да има грешки от всякакъв характер - фактологически, правописни, граматически, пунктуационни и стилистични...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изтеглих бр. 8 на списанието и в момента го разглеждам. Още в първия материал забелязах правописни и стилистични грешки, иначе има интересни статии. Тъй като все пак сте със заявка за сериозно издание - моля, оправете дизайна на списанието, много е аматьорски!!!

Можеш да ме насочиш малко, какво трябва да се оправя на списанието.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Администратор

Здравейте!

С радост искам да Ви съобщя, че оправихме проблема с качеството на изображенията и въобще на списанието.

В момента сме оправили само 11 брой от старите с времето и другите ще се оправят.

12 брой (новия) е подобрен.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Глобален Модератор

От името на екипа

Благодарим!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Здравейте почитатели на българската наука. Страшно се радвам, че открих вашето списание, вашият сайт, че тук има знаещи и амбицирани хора.

Вдигам тази тема от праха, защото като професионален дизайнер (или поне дизайнер, който от 10 години си изкарва хляба само с това) ми се иска да направите списанието още по-привлекателно за публиката. Най-вече за младите. Ако успеете да го направите по-четивно, по-подредено, по-модерно (в смисъла на тенденциите на графичния дизайн), може би плода на вашите усилия ще достигне до сърцата на повече хора. Да, приятно ми е да го чета, но страшно агонизират очите заради оформлението в което се "издава" списанието в момента...

За всякакви съвети, с удоволствие бих посъветвал чудесния ви екип, без да имам претенциите за "светило" в областа.

П.С: Като за начало, бих го експортвал на spreads. По-четивни са страниците две по две една до друга...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...