Отиди на
Форум "Наука"

Дизайн на списанието!


Recommended Posts

  • Администратор

Ами като всяко списание трябва да се оформи първо съдържанието после да се намери подходящия шрифт да се наместят снимките.Най главното е всеки брой да има като корица кадето да е заглавието на всичко.Да с еоформи по най добрия начин.Да се направи добро съдържание откъдето да може деректно да се отива на избраната статия.Има наистина много работа и много мислене.Ако имате идей давайте.Днес много неща ми се струпаха и в момента главата ми гори.Въобще много неща може да се променят.Но щом така искате. ;)

Просто проверете как е направено това списаниее

http://chise.ludost.net/upload/coldfusion/Minna/Minna_2.pdf

и ще разберете какво имам предвит нищо , че тематиката е съвсем различна :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Иска се да предлагаме проекти ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

това мога да се опитам да го направа

начианещ съм в уеб дизайна но тея неща мисла че ще мога да ги направа

обаче как ще ги вкараш в тоя акробат рийдър идея си нямам но мога да ти ги нарисувам на фотошоп или нещо подобно и ти да си добавиш информацията

корицата са просто снимки наслагани с текст от долу(като на всяко списание)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
това мога да се опитам да го направа

начианещ съм в уеб дизайна но тея неща мисла че ще мога да ги направа

обаче как ще ги вкараш в тоя акробат рийдър идея си нямам но мога да ти ги нарисувам на фотошоп или нещо подобно и ти да си добавиш информацията

корицата са просто снимки наслагани с текст от долу(като на всяко списание)

Точно това е проблема!Не как ще стане, а времето за което ще стане.

Щом е възможно да се направи значи ще стане , но трябва време а ние неможем да се разделим на 1000 и да направим всичко.Ако има човек който ще прави списанието ние ще му дадем статиите и ще си излиза нормално(дори е много ненормално) на две седмици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не става ли за пърият опит да се има поне месец за да се има повече проблеми

това е само при първият опит

ако се получи нататък ще се получава по лесно

готов съм да се опитам но за съжаление нищо немога да ви гаранитрам :read::unsure::v:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Аз съм за 1.Дизайна не е толкова важен важно е съдържанието в него.И други сайтове пускат по някое време някакви уроци за теглене  няма значение за какво са но те не обръщат толкова на външният вид а на съдържанието.Но ако се прави по добър външен вид може да се изработят шаблони и само да се попълва информацията.

Пак опираме до предният ми пост.Много добре и аз съм напълно съгласен с това за шъблоните.НО трябва време докато се направят.Ако сте си дръпнали списанието което давам по горе ще разберете много добре какво имам впредвит как искам да бъде.А стане ли по този начин просто ще бъде повече от перфектно. ;)

m2q опитай пък ще видим.

трети брой ще е готов на 9 когато се пада да излиза НО няма да има никакъв дизайн. Ще е точно както другите два броя.Сега според вас да го пускаме ли на двевети или чак накравя на месеца?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

края на месеца!

трябва да се свържем по ицкуто да се разберем допълнително за цветове и тн обаче не знам да ли ще успея днес че треа да реинстал уиндоуса!!

да така трябва да е както казва staf

дизайна да има но да се наблегне на инфорацията.тя да си е най-важното нещо.

дизайна да е за красота

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз мога да се заема със дизайна, но някои трябва да ми даде някакъв шаблон, матрица, макет нещо от което да тръгна.Замислил съм аз нещо не като дизайн, а начин на писане и изгледа на самото списание..., но ми трябват още идеи.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Ами като всяко списание трябва да се оформи първо съдържанието после да се намери подходящия шрифт да се наместят снимките.Най главното е всеки брой да има като корица кадето да е заглавието на всичко.Да с еоформи по най добрия начин.Да се направи добро съдържание откъдето да може деректно да се отива на избраната статия.Има наистина много работа и много мислене.Ако имате идей давайте.Днес много неща ми се струпаха и в момента главата ми гори.Въобще много неща може да се променят.Но щом така искате. ;)

Просто проверете как е направено това списаниее

http://chise.ludost.net/upload/coldfusion/Minna/Minna_2.pdf 

и ще разберете какво имам предвит нищо , че тематиката е съвсем различна :v:

Вище сега аз не го дадох това списание за да искам да покажа , че трябва да стане като него.НЕ исках да дам пример как представлява едно списание с дизайн.Нашата тематика е съвсем друга и списанието ни трябва да бъде пъти по семпло откъм къртинки.Но трябва и да прилича на списание.Затова недейте се бърка ако мислите , че искам да представлява нещо такова.Всеки е разглеждал списание и знае закакво става въпрос. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Мисля да е просто като в тези два примера които давам.

На всяка страница да пише коя поред е да има рекламен надпис в другия ъгъл или нещо такова...само се на колко колонки да бъде на две или три?

science2005.pdf

science.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Що се отнася за дизайн на списанието, ще се постарая след няколко дни да ви направя няколко предложения.

Смятам, че ще е добре всяка тема да има отделен вид, историята да

изглежда по един начин, химията по друг. Така ще се наложи само веднъж

да се прави основния изглед, след което ще трябва да се правят само леки

козметични промени.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Форматите които ще предоставяте трябва да може да се работи по тях.

В смисъл, че трябва да мога да ги чета и променям директно.Най добре е ако имате възможност да е в .doc

ЕДИТ:Отностно кулонките...мисля, че както е във момента си е по добре, прав текст.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Администратор

Стига с това трябва да се редактира и толкова. Кажете къде е грешката, защото не можем да я открием. В статия ли е? В списанието ли в сайта ли? Къде?

Моля ако правете забележка посочвайте точно къде е!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
До колкото разбирам поне от темата става дума за списанието или поне така си личи (за мен) от отговора му. :)

Приятен ден!

Прерових целите два броя и неможах да намеря правописна грешка. :hmmm: Поне да се спомене каде в коя статия и т.н. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Смятам, че ще е добре всяка тема да има отделен вид, историята да

изглежда по един начин, химията по друг. Така ще се наложи само веднъж

да се прави основния изглед, след което ще трябва да се правят само леки

козметични промени.

Списанието е готово и е точно по този начин по който казваш всяка тема е по различен начин!

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Кога излиза новият брой

Всеки месец на първо число.

1 февруари излиза трети брой има още малко ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Потребител

Изтеглих бр. 8 на списанието и в момента го разглеждам. Още в първия материал забелязах правописни и стилистични грешки, иначе има интересни статии. Тъй като все пак сте със заявка за сериозно издание - моля, оправете дизайна на списанието, много е аматьорски!!!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...