-
Брой отговори
3881 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
130
Евристей last won the day on Май 29
Евристей има най-харесвано съдържание!
Всичко за Евристей

Лична информация
-
Пол
Мъж
-
Пребиваване
Англия
Евристей's Achievements
-
Статистиката я има, ...и тя е не че се е разхождал по терена във въпросния мач Разбира се, че не е пробягал най-много от всички, но все пак На 39 години е. Дори и да се "разхожда" което не е, но все пак е атестат за издръжливост. Някога големите асове се отказваха на ранни години - Един Платини на 31 години
-
Дай статистика за финала в Катар 36 годишен, голмайстор (от дузпи) и капитан на отбора Колко пасове, колко отигравания, колко удари към вратата и най важното : колко игрово време
-
Абе Мейк - той е ....Защитник.... колко гола да вкара ? А ...Герд Мюлер е алкохолик - той колко вкарва ? Голове, бе ...смятай ги 68 гола вкарва алкохолика Герхард Мюлер за Маншафта при това в по малко мачове -60-65 От малкото които имат повече голове отколкото мачове за националния отбор
-
Не съм голям фен на Меси, но за въпроса Ви си има отговори и те са изразени в статистиката Колко е пробягал, какво е допринесъл, какво е вкарал ?
-
Не само ... Големият Паул Брайтнер ........ Пиеше много, пушеше още повече, Не му пукаше от нищо и от никой Счупи не един и два рекорда, пиеше най-много от всички, след запой на Бундестима, а на тренировка беше неудържим. Това прави впечатление и е описано. .... Брайтнер - човекът с четири бели дроба и две сърца..................... Пие, пуши, стои до късно, но ....е символ на Маншафта за издръжливост, непримиримост и енергия Затова и никой треньор не смее да ограничи режима на Паул
-
Разочарованието е, че авторът на темата @Warlord се проявява като изключително страхлив експерт и не смее да поеме ни най-малка отговорност. Познания Лорда има и то големи, но решителността му е ... кокошова. Къде е Ресавски в случая ?
-
Виж сега, аз придадох примери и за един от тях беше Зидан срещу Меси Остави 5-6 -те смени, говорим за един състезател в продължение на цял игрови мач, протичащ в 120 /официално/ минутно игрово време с продължения, а на практика 10, 15 минути повече Тоест Лионел е свежарка при награждаването след спечелване на Световната купа и при изиграни повече от 150 минути реални : 90 + продължения, самите 2 x 15 продължения (от тях продължения +/- 5 и напрежението при дузпите Докато добрият стар Зидан едва се влачеше ослепен от покритата пот стичаща се по лицето му Някога положението беше още по зле - играчите падаха като подкосени на терена след съдийския сигнал Нямаха сили и да се израдват А... Меси при спечелването на Мондиала в Катар и при изиграни пълни игрови минути в редовно време + продължения + дузпи излезе за награждаването свеж и и във великолепна форма сякаш излязъл от хотелската си стая- наспал се и отпочинал ..................................... Отделно колко контузии има Меси ? Че не се сещам. Сериозни, както подобава на един 39 годишен мъж ? Как се възстановява този човек ? Разказвай
-
Един @resavsky нямаше да реагира подигравателно и да отпише Испания след първия неуспех, защото се знае, че много от бъдещите шампиони/вицешамиони стартират зле или имат много тежки моменти, а после .. нахално пъплят до финала Тук влизат в сила ...Футболна история и статистика Влизат и ...може би субективни фактори Кой как и т. н Но ...всичко трябва да се предвижда Има ли резон ? На кой от Великите грандове е дошъл момента ? Миналото първенство беше абсолютно видимо : Това е Архентината, а не може звезда като Меси да остане капо И въпреки фал старта срещу Саудитите , нещата се получиха След условните 120 минути на финала срещу Франция- де факто 150, 36 годишният тогава Лионел излезе за награждаването свеж като сутрешна гъба Нямаше пот, нямаше умора Помните ли Големия Зидан в последните години на края на мачовете ? Целия в пот, потта заслепяваше очите му, залитащ, едвам се влачи, гроги Помните ли футболистите през 80-те и 90-те след продължения ? Ми те се пльосваха по терена като риби на сухо и им трябваше поне 5-10 минути да се освестят... А сега са готови да изкарат свежари още едно 5-то полувреме ? ............................................................................................................................................. Ето защо трябват хора като @resavsky
-
Испания не че си възвърна второто място, тя го зае още след равенството срещу Кабо Верде. Тоест специалистите запазиха доверието си във Фурията, но ухажването вече е повече към най-скъпия тим за всички времена - Франция. Като разликата между тях беше и сега е минимална - 5:00 за Франция и 6:00 за Испания следвани от Англия, Аржентина и ... Португалия. Доверието в Португалия на Кр. Роналдо се запазва категорично въпреки неубедителното им представяне срещу Конго и въпреки скандалите около самата звезда - дали повече помага или повече пречи на Четвъртата най-скъпа селекция в Света, но Португалия продължава да е сред фаворитите с коефициент 12 изпреварваща самата Бразилия с 15 заедно с Маншафта 15 Следват Нидерландия, Мароко и САЩ Интересното е, че Белгия въпреки яловите си срамни ремита държи още доверие и се котира на 13-място малко пред Мексико който освен че извоюва две победи е и домакин. ................................................................................................................................................. Аз гледам футбол от 1982 година Няма ...втори като мен Шега, има разбира се, човек много по компетентен и знаеш от мен като футболна история и статистика, но за съжаление напоследък не пише във Форума Това е @resavsky Беше разбирач и притежаваше както памет така и даваше много точен анализ. С негово участие тук и сега можеха да се изкарат и пари. Няма нищо срамно в точното прогнозиране и успеваемостта да бъде наградена. Така е по света С много малки суми - например : няма да си купиш сладолед, а заложи за любим отбор (все едно си купуваш билет от лотарията) ................................................................... Както ѝ да е, Ресавски можеше да помогне, а авторът на темата е знаещ, но страхлив в прогнози и залози, както и крайно пристрастен...тоест не може да се работи професионално с него... Между впрочем върви ли ........ Tritt die Manschaft in die Fußstapfen Frankreichs? Маншафта по стъпките на ...Франкрайх ?
-
В случая аз се явявам като рецензент, в никакъв случай не се заяждам, напротив, повечето ви аргументи са основателни, добре подплатени... и се опитвам да помогна за да се изчистят някои неточности (тоест да се убеди читателя ) Давам слабите страни и противоречията там където според мен са видими ....или иначе казано широка маса интересуващи се читатели да могат да ...разберат материята. Каква е причината за убийството на Ботйова ? Не случайно Ви запитах за биографията му и тя е точно за тук - смъртта му, а не за живота му. Вижда се от така популярната историография - че Ботйов е ...лудетина, непокорен, своенравен, бунтар, младок и прочие... А виждаме съвсем друг Ботйов начело на чета от 200 души. Тук той се съветва, предлага отстъпление (а с оглед биографията му до момента би трябвало да е обратното : Той да иска настъпление, а не отстъпление) Един улегнал, един прагматичен, един трезвен Ботйов Кой и защо толкова не иска към Сръбско (ако се приеме тази версия) Може би някои от лидерите да имат проблеми със сръбските власти ? Но едва ли по за предпочитане е Османското правосъдие. Тоест чак толкова паническо ...неискане да се отправят към Сръбско, аз поне не виждам Отделно това би ли било основателно да бъде екзекутиран Ботйов ? Всички ли са били съгласни ? Защо ? Всички ли са били против него, а защо ? Какво толкова е предложил че да настръхнат останалите ? Ако на някой не са му издържали нервите, защо другите са замели това престъпление ? Всички ли са били несъгласни с Ботев ? Нямало ли е съгласни или поне Умерени ? Как така някой (Апостолов или друг) ще си изпусне нервите и ще го убие ? А останалите ? И отново : Как се запазва такова престъпление толкова дълго време ? Политически партии търсят компромати и прочие...разпитват, душат , предлагат пари, обещания, заплахи, изнудвания ... И нищо
-
Ееее Как ? Застрелял си воеводата в ....тоалетна по погрешка. Това си е позор и на четата и на воеводата. Ботйов е ... оф ...чети бре (наакан) според някои очерци. Да, има опис, че при раняването това се е получило, но може и да преди това....И стига си дълбал по тази чувствителна тема. Има някаква тайна, която всички ...учудващо сплотено крият и не издават, въпреки че има много оцелели и поели съвсем различен курс и на възгледи и на мироглед. @Borova gora може да каже по подробно
-
Така, след позорното ялово реми срещу анонимника Кабо Верде, Испания запази доверието на специалистите и продължи да се котира като фаворит номер едно за спечелване на титлата. Чак след мача Франция-Сенегал настъпиха промените Испания отстъпи доверието на водещите букмейкърски асове, които започнаха да ухажват Франция, но чак след победата им над Сенегал. При това не рязко, а плавно и по етапно Испания остава твърдо на второ място съвсем близо до фаворита Франция Всеки знае какво е ранена Испания Аржентина запази предимството си над Бразилия с котировка 9 срещу 11 , но въпрос на време е Меси да бъде неутрализиран ..(освен ако наистина не стоят някакви други фактори около този човек - рекорди и т. н.) Германия въпреки гръмката си победа остава на същото място : 7 позиция с коефициент 15. Привържениците на Маншафта все още може да изкарат добра печалба ако се доверят на любимците си Но факт е, че боят над аутсайдера не заблуждава специалистите и Германия не е сред топ-фаворитите В Момента води Франция следвана плътно от Испания, натам са Англия и Португалия. ............................................................................ Твърде често бъдещият шампион стартира мудно и тромаво, но впоследствие набира .... Така, че рано е да бъде отписвана Испания или възхвалявани Франция или Германия
-
Това е позорно и затова се замита от всички участници. Воеводата убит в клозет по погрешка от свои. Ужасно звучи и е прикривано дори и някой да се опита да се обади. Пада жестоко реномето на всички участници Не казвам, че е така, но и това го има с оглед на една експертиза. Не искам да я казвам Нека не е това
-
Не се притеснявайте че трябва да повтаряте. Това се налага особено когато се разполага с "твърди" аргументи и многобройни "плаващи" такива Тоест нещо което няма как да бъде забравено от спомените на участниците и неща които могат да бъдат интерпретирани различно от вече размитите спомени Попрочетох темата и ...да, наистина след изложените данни, сведения, анализи и разсъждения натежава мнението че Ботйов е убит от свои. Резон има и то базиращ се на много солидни аргументи. Обаче ! Усещате ли че тук вече идва ...страшното ? Кутията е отворена/счупена и от там се разлива такава палитра, че ще доведе не само до пълно объркване и безизходица, но и до чудовищни спекулации ? И най-вече океан от въпроси : Кой/кои са убили Ботйов ? Защо ? Причини ? Но най-вече ..защо никой не е скочил срещу убийството му нито тогава, нито по-късно ? Голяма част от четниците са му били верни, как са успели да ги заблудят ? Това първо, второ : Никола Обретенов Той е заемал важни постове в качеството си на представил на Либералите/Народно-Либреалите Как не се намери някой от противникова партия да го злепостави използвайки показания на оцелели четници ? Знаят се вече мръсните номера Или някой от самите оцелели четници да се ...разприказва ? Как всички от ...групата около Ботйова през фаталната майска вечер на 1876 година запазват мълчание и то до смъртта си, въпреки, че има няколко разследващи комисии и въпреки, че са провокирани от агенти на противникови партии ? И въпреки, че могат да изкарат и ...пари ? Никой нищо не издава черно на бяло. Само откъслечни намеци ......................................................................................................................................................... Не може да се изключи напълно и една не твърде лицеприятна версия : Ботйов в ....тоалетна и по погрешка убит от четник на пост. Това би дало отговор защо всички спазват тайната за да не станат за смях (отделно сведения за състоянието при смъртта му в някои очерци) .............................................................................................................................................................. Струва ми се меко казано интересно как всички от обкръжението на Ботев запазват страшната тайна до смъртта на всички. А се знае, че в тези времена ...ударите под кръста са вече в реален оборот
-
Предвиждаш че САЩ ще станат световни шампиони : коефициента им е 41 Залагаш 1 долар получаваш 41. Залагаш 100 долара получаваш 4 100 . Тоест сумата която залагаш умножено по x 41
