Отиди на
Форум "Наука"

Молба за помощ....


Recommended Posts

  • Потребител

за какво ти беше да ги копаеш само не знам...можеха целесъобразно да си раждясват и в земята..

Обикновенни битови предмети краят на 19 нач на 20 век ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Все пак е добре да се дава малко повече информация за мещите, з акоит осе пита - къде са намерени, размерите им, дали всички са от едно място или е от сбирка и т.н. В случая например - дали на мястото, където са намерени допреди някое дрего десетилиетие не е имало барака или някой си е изхвърлил отпадъците от старата къща цигански пирони, пирони за подковаване и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вещите са намерени на едно място.Наоколо не е имало и няма как да е имало селище или барака.Разрових се от чисто любопитство,след твърденията на стари хора,че в детството им са се виждали останки от крепостни зидове....Между другото за единият от предметите съм почти сигурен,че съм го виждал в НИМ,като ключалка от Византия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вещите са намерени на едно място.Наоколо не е имало и няма как да е имало селище или барака.Разрових се от чисто любопитство,след твърденията на стари хора,че в детството им са се виждали останки от крепостни зидове....Между другото за единият от предметите съм почти сигурен,че съм го виждал в НИМ,като ключалка от Византия.

Брех! Кой то туй предмед и ние да го видим като Ключалка от Византия....и туй на тоз вестник какво общо има с крепостни стени като е от стар катун не знам

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това не знам какво е,но и то бе намерено там.

post-11465-071925700 1331534690_thumb.jp

post-11465-028700100 1331534698_thumb.jp

Че е пръстен е ясно! Че не е от същото място също! Давай направо с въпросите, не сме форума на Детската градина :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето това нещо,само че парчето от другата страна се отчупи.post-11465-013918200 1331626507_thumb.jp

Нямам намерение да влизам в тона ви,но колко катуна е имало тук?post-11465-040965700 1331627464_thumb.jppost-11465-099773800 1331627475_thumb.jp

А относно кое,къде е намерено,мисля,че знам по-добре от вас.

Въпроса ми е формулиран в първото ми мнение,от кой период са тези неща?

Благодаря на отзовалите се.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...