Отиди на
Форум "Наука"

Пенсионери, защо ги има?


Recommended Posts

  • Потребител

и защо има беднотия в българия?

защото работещите изхранват 2.5 мио пенсионери и доста друга администрация. ако всички тез пари не ходеха в джоба на пенсионера ами в този на работещия бизнес тогава нямаше да сме бедни. но пенсионерите ни крадят нагло парите заради това сме и най бедните. защото на нашия гръб са се накачили много господари тоест пенсионери.

и до пенсионерите.

почти всички приходи от здравната система отиват също за покриване на разходите за безплатното лечение за възрастните и пенсионерите по болест.

доказано е че когато човек отива към края на живота си той причинява най много разходи в здравната система. тъй че и почти всички вноски за здравната система отиват за пенсионерите.

и това не е оправдано. тъй като пенсионерите не са бедни хора! те имат къщи апартаменти и имоти и по този начин са богати имат и спестявания.

а тези изроди пенсионерски искат да бъдат издържани от младите хора, които нямат къщи апартаменти и имоти. а ако искат да поддържат някакъв стандарт трябва да се заробят чрез тегленето на борч. и това е крайно несправедливо.

аз презирам пенсионери.

в миналото е нямало система пенсионери, пенсионери е измислица от Бисмарк. Защо не се премахне тази лудост пенсия.?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аха, значи когато човек стане на 55 години направо да го разстрелват или просто да го изхвърлят на буклука и готово, всичките ни проблеми ще са разрешени!?

Ти незнам на колко години си (по начина ти на мислене не повече 15-16), само че тези хора цял живот са работили за икономиката на тая скапана държава и накрая най-малкото, което би трябвало да очакват от нея е да им осигури старините след като са си плащали пенсионни осигуровки.

Всъщност пенсионния фонд не гълта от бюджета, а НЯКОЙ гълта от пенсионния фонд, както и от здравния, както и от много други. Ако усилията се насочат в отстраняването на тая шайка отрепки, а не в плюенето по старите хора може и да се оправи положението!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

С най- голямо удоволствие бих затрил тази тема - това ще го решим! Друже, понеже явно си много незрял във всяко отношение, надявам се с годинките ( то трябва и елементарно образование де) да осъзнаеш какви глупости написа току що.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

баща ти е работил и са му взимали пари за издръжка на тогавашните пенсионери. но тези пари ги няма вече за него не са спестени. той просто трябва да разбере както и всички останали пенсионери, че държавата го е излъгала тъй като тези от него изработени пари ги няма вече, похарчени са от други хора изядени са.

за да се поддържа неговата пенсия сега е нужно държавата да лъже сегашните работещи че ще им дава в бъдеще пенсии. от една лъжа истина нестава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
С най- голямо удоволствие бих затрил тази тема - това ще го решим! Друже, понеже явно си много незрял във всяко отношение, надявам се с годинките ( то трябва и елементарно образование де) да осъзнаеш какви глупости написа току що.

Не съм съгласен. Обещавам много грамотно да разпиша защо априлз е прав според мен. Имам и няколко образования, които ми позволяват да го направя.

Не подкрепям това, че го е написал грубо, но същността не се променя.

И не е виновна държавата и политиците, а тези, които гласуват за тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Съмнявам се, че има какво да ни кажеш. Колкото и образования да имаш няма как да убедиш хората, че пенсионери не трябва да има.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Без да се сърди автора, темата както е поставена е класическа проява на икономическа неопитност. Това, което описва първия пост е един резултат, а не причина.

Бедни пенсионери и беден бюджет, в чиято тежест те са, има, защото българската държава беше ограбена от престъпни органиизации начело с техните политически представители - една днес ближеща раните си партия...

Едно средностатистическо пенсионерско семейство, да са живи и здрави да си гледат внуците, има сумарно около 60-80 г. трудов стаж. КАТО РАБОТНИЦИ НА ДЪРЖАВАТА. ТЯ ИМ Е ТАКЪВ ДЛЪЖНИК, ЧЕ ПРОСТО НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ КАКВА ОБРАЗНОСТ ДА ИЗПОЛЗВАМ, ЗА ДА ГО ОПИША.

Не може да се махнат пенсиите - Бисмарк не е идиот, че ги е измислил. Това, което трябва да се махне е намесата на разни бюрократи в спестяванията на хората, извън това да ги съхраняват.

А иначе за дължимото към страите хора уважение има народни приказки още от древността..... Този въпрос просто не подлежи на обсъждане. Това, че управляващите българския политически модел от 1990 - 1997 г. се подиграха с българските възрастни хора е просто още една добавка към нелицеприятния образ не тези управляващи, а не причина за българските икономически проблеми.

Още веднъж - човека поставя въпрос, който му е интересен - поставя го грешно, но в това лошо няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

тук подсъзнателно се натръпва аргумента, че видиш ли те са те родили и отгледали и ти си им длъжен да им се отплатиш, чрез държавната пенсия които те получават.

но тоз аргумент е празен по смисъл . като съм се родил не съм подписъл документ, че съм им длъжен доживотен длъжник.

освен това те като са се родили с какво те са плащали на техните родители. ?

с нищо! ако погледнем времето преди въвеждането на пенсиите.

единственият дълг имаш да оставиш наследник след тебе си! но не и да си роб на твоите родители.!

иначе снимката е готина , аз я виждам така, че старчето се надява отрепките пред него да му изплаща бъдещета пенсия. но както се усмихва арабинат май че старчето не си е направил правилно сметката.

post-2420-1247317165_thumb.jpg

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Един ден ще имаш деца, ще се грижиш за тях, ще им се радваш, ще си щастлив, ще изпиташ чувства, за които по- рано не си подозирал. Не ти пожелавам един ден да чуеш такива думи от детето си!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не такива теми няма да има тук! Заклюваме я тази и после ще бъде преместена в Архива. Повече да не се повтаря!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...