Отиди на
Форум "Наука"

Пусков срок в Китай


Recommended Posts

  • Потребители

Браво, хората са построили комунизма! В една съветска читанка от сталинско време ми е попадал подобен разказ: младо семейство отива да работи в Москва, където им осигуряват квартира, но им казват, че ще могат да се настанят на следващия ден. Те все пак решават да видят къде е квартирата и заварват на мястото един празен изкоп. Разтревожени, отиват при някакъв другар, който ги смъмря, че не са изчакали един ден и се съмняват в грижите на съветската власт. На другия ден той ги отвежда на същото място, където вместо изкопа вече се извисява многоетажна сграда, построена за една нощ от сглобяеми елементи. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Китайците са просто невероятни, това си е голямо постижение. Не можем да отречем, това е наистина грандиозен успех.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Китайците са просто невероятни, това си е голямо постижение. Не можем да отречем, това е наистина грандиозен успех.

И огромна пропаганда.

В тази комунистическа страна където не знаем колко е голяма вътрешната безработица и е прочута с ефтината работна ръка, виж колко крана бачкат едновременно. камионите пристигат джаст ин тайм. Минимално разхвърляно, боклук няма. И зградата практически не е обичайно строителсво (бетон, тухли няма) ами сглобяване на метална консрукция....

Защо имам впечатлението, че се повтаря историята???

Навремето Сталин с подобни трикове беше залъгал редица лидери на тогавашната световна интелигенция и трябваше век да мине за да се разобличи и да се види истенският профил на комунизма.

:lac: :lac: :lac:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, ама при Сталин неможеше да видиш друго освен това, което ти показват. В Китай развитието си е факт и може да се види на улицата - ходи и снимай колкото искаш. И тези сгради са си истински.

Сега ще кажете - ама има много места, които са мизерни. Има, как да няма. Обаче изчезват постепенно.

Браво, хората са построили комунизма! В една съветска читанка от сталинско време ми е попадал подобен разказ: младо семейство отива да работи в Москва, където им осигуряват квартира, но им казват, че ще могат да се настанят на следващия ден. Те все пак решават да видят къде е квартирата и заварват на мястото един празен изкоп. Разтревожени, отиват при някакъв другар, който ги смъмря, че не са изчакали един ден и се съмняват в грижите на съветската власт. На другия ден той ги отвежда на същото място, където вместо изкопа вече се извисява многоетажна сграда, построена за една нощ от сглобяеми елементи. :biggrin:

Значи излиза, че за да построим реално комунизма, трябва да въведем капитализма! :biggrin::sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А колко време е било необходимо за построяването на китайската стена или на пирамидите в Египет и в Латинска Америка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, ама при Сталин неможеше да видиш друго освен това, което ти показват. В Китай развитието си е факт и може да се види на улицата - ходи и снимай колкото искаш. И тези сгради са си истински.

Сега ще кажете - ама има много места, които са мизерни. Има, как да няма. Обаче изчезват постепенно.

Значи излиза, че за да построим реално комунизма, трябва да въведем капитализма! :biggrin::sneaky2:

Аха.

Че и в съюза всичко беше вазможно, стига да е разрешено....

В китай бил ли си? Аз не. Но за експото специално съм чувал, че хората са задължени, са разпределени на квоти, кой чий павилон на коя държава трябва да посети...."на воля". Знам ще кажеш, че толкова голям е бил интересът, че трябвало административно да се определят квоти....

Абе, бърже забравяме какво беше.....

:hmmm: :hmmm: :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...