Отиди на
Форум "Наука"

Чуждите думи и заемки в българските реклами


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

Чуждиците в българските реклами е тема, която ме вълнува, защото правя докторантура в Германия и трябва да изследвам и анализирам развитието на езика на рекламата пред последните 30 години. Ще съм много благодарна, ако можете да ми отговорите на следните няколко въпроса:

1. Има ли списания, които са се издавали по комунистическо време и се издават и до днес?

2. Има ли български учени, които са изследвали вече тази тема?

3. Има ли база от данни с български реклами?

Благодаря Ви предварително!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,

Чуждиците в българските реклами е тема, която ме вълнува, защото правя докторантура в Германия и трябва да изследвам и анализирам развитието на езика на рекламата пред последните 30 години. Ще съм много благодарна, ако можете да ми отговорите на следните няколко въпроса:

1. Има ли списания, които са се издавали по комунистическо време и се издават и до днес?

2. Има ли български учени, които са изследвали вече тази тема?

3. Има ли база от данни с български реклами?

днешната българска реклама се изработва вероятно от един медиен център и насоката е ясно обособена...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имаше една книга за рекламата, но направо я метнах навън - направо беше несвързана.... Тъй че темата е благодатна.

А на българските реклами пролемът им са не само чуждиците, ами тоталната кичозност и липса на естетизъм.

"Брадчет, как е крава на европейски?"

"Мууууу"

Това трябва да е диалог на двама селяни за еврофондовете....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
  • Администратор

1. Има ли списания, които са се издавали по комунистическо време и се издават и до днес?

Списание ЛИК

ЛИК – списанието за литература, изкуство и култура на БТА, основано през 1965 като дайджест за световна култура, рестартирало след 1999 с по-широк обхват, включвайки български автори, събития и личности, претърпява поредна метаморфоза в духа на времето качва се на електронен носител. И занапред ЛИК ще отстоява утвърдения през четирийсет и трите години на своето съществуване авторитет надежден водач в безбрежния океан на човешката култура.

http://lik-bta.bg

Ето и един интересен линк: http://detstvoto.net/index.php?newsid=2023

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...