Отиди на
Форум "Наука"

Популационна Генетика и История -careful with that axe, Eugene :)


Южняк

Recommended Posts

  • Модератор антропология

Напълно си ясен, Дендро и мисля, че становището ми е същото, само дето едва ли бих го аргументирал по този начин и така добре като тебе. Прав си. Доказателствата са си доказателства, лингвистиката не е царица на доказателствата и с Глишев много има да спорим по темата, ако ни се спори. Знаеш, че в течение на форумното ми участие съм бил много критичен към позиците на Глишев, които той изнася предимно от гл. т. на лингвистиката, даже крайно критичен към лингвистиката съм бил. Но не искам това да става за с/ка на другите дисциплини - пр. попл. генетика, затова подчертах, че тая "безпогрешност" на популационната генетика - почетох Генефан да го твърди - като всяка претенция за безпогрешност, е подвеждаща, неточна и т.н. Като сравнявам Глишев или Римлянина с Динекес - ми сравнението не е в полза на Динекес, нищо, че предпочитам генетични аргументи пред лингвистични. Зад претенцията за обективност сме само хора. Динекес в ранните времена на блога си беше написал, че гърците трябвало да се женят само за българки от южна България - ако изобщо -но не и от северна, щото тия от южна били тракийки и антични, та не се разваляла гръцката раса, тия славянки и прабъларки от северна щели да я влошат и променят. Което е изключително малоумие, което малцина в тоя форум биха написали. И с това му го запомних и блога, с това малоумие и всеки път се сещам за него, като го отворя. А с Г-на Глишев може и още много да спорим за прабългарите, кой знае, и не, не съм му съгласен с тезите и хипотезите, ни най-малко, но ме е налегнал мързел а и той много добре се аргументира, та е тежка работа да се спори с него, трябва да се гледа сериозно на спора. :) И съм мълчаливо несъгласен, за по-лесно. Дано да е намерил правилната антична тракийка Динекес покрай проекта си Додеканези, тъкмо ги е отсял античните от неантичните по 12 показателя или колкото там бяха.



"мтДНК не може да рекомбинира, защото сперматозоида няма мтДНК" - със себе си се рекомбинира, като У хромозома. Ще ти пусна изследвания когато мога. 23андме е в новините напоследък, чета че са направили първия кит по евгеника? Да избираш физическите черти на детето си, цвят на очи, ръст интелигентност и т.н, гледам и съдилищата в УСА май са се заинтересували от тях. Но това е ОТ, а може би и бъдещето да е. Да видим какво ни чака през следващите 10 г.

"Връзката на хаплогрупи с различни болести може да е само непряка" - тя непряка, ясно, ама влияе пряко върху дистрибуцията им и честотата на разпространението им. И си мислиш - тракийци, или поне някоя древна миграция, а то - вирус.

Редактирано от Южняк
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...