Отиди на
Форум "Наука"

Натриев ацетат


ImaginoiS

Recommended Posts

  • Потребител

От кад емога да докапам животното за екзотермичната реакция с вода .

Трябва ми също и на натриев йодит :):crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За какво са ти? Разполагам с тях, но като гледам си от Сандански и трудно бих могла да ти ги дам...а зависи и колко искаш :) и най-вече да не правиш някоя беля с тях :whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ше праа лед : :bleh:

А ти от каде го имаш аз питах в некоя и друга аптека обаче няма :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми поработвам като химик :) то друг начин да си набавиш химикали ако не са нещо от бита е трудно........освена да си вземеш сода каустик(NaOH) и оцет(CH3COOH), но не знам какви са им точно концентрациите и реакцията ще е екзотермична(реакция на неутрализация к-на- основа) ,а тази на разтварянето на натриевият ацетат вече е ендотермична (т.е. като го разтваряш във вода разтворът става по-студен от стайната температура)...но не ти препоръчвам да си го синтезираш сам...той е добре разтворим и ще ри се наложи доста да изпаряваш докато получиш желаното вещество,а това в домашни условия не е препорачително:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А натриевия йодит от каде да докопам.Ше свия хубав номер с водороднияпрекис на следващия купон :beer:

Само да не ме карат после д аго изчиста :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Освена ако някой като мен не ти го даде..не виждам как ...не се сещам за нищо което да си купиш от обикновен магазин, за да го направиш......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

здравейте хора! аве споменахте нещо за натриев ацетат, та вапроса ми е от каде мога да се сдобия с него(трябва ми за лед) ама в по голмешки количества(лед) :P:help::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте, ами аз гледах един клип как да си заледиш вода само с едно докосване и ми се стори интересно ... :post-70473-1124971712: И аз имам същият въпрос като Johny! Моля, кажете ми от къде мога да си закупя натриев ацетат.

Мерси Предварително ... :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз пък искам да ми кажете как да си направя в домашни условия водородна или атомна бомба (аз просто не знам коя от двете ще се получи, разчитам вие да ми обясните) от картофено пюре, царевично брашно, ориз и житно брашно тип 500. Това са продуктите, с които разполагам. А, мога да се сдобия и с чешмяна вода, но по-сигурно е да взема минерална, нали... Ама трябва да ми кажете и в какви количества/пропорции трябва да са продуктите. А трябва ли да добавим някакъв катализатор - например лимонтузу, мая или бакпулвер? Мисля, 4е е хубаво да се добави и малко ванилия, за да мирише хубаво, след избухването на бомбата.

:cake: - това ще е бомбата, да не мислите, че човечето седи пред торта...

Забравих да ви кажа... Моите родители са химици. Майка ми дори е биохимик.

Когато бях дете (това беше през миналия век), правехме такива домашни опити - да създадем тайно бомба... Все не се получаваше. Получавахме различен резултат - бисквитена торта, палачинки, кекс, качамак, грис-халва, родопски пататник... Но до бомба така и не стигнахме... Кажете ми, моля, къде сме сбъркали?

---

До модераторите на раздела по химия...

Колеги, моля ви, не трийте този мой постинг. Много ми е важно да науча отговорите на въпросите си. Ако сметнете за необходимо, може да извадите постинга, ако не е сложен където трябва. Аз не съм химик и не знаех в коя тема да го пусна. Може да го отделите в нова тема, но моля ви, само не го трийте! Наистина, много ми е важно да науча отговорите на тези въпроси.

Ще убиете всичко детско у мен, ако ми кажете, че тази тема не е за раздела по химия, а - за раздела по физика.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
здравейте хора! аве споменахте нещо за натриев ацетат, та вапроса ми е от каде мога да се сдобия с него(трябва ми за лед) ама в по голмешки количества(лед) :P:help::whistling:

Провери дали тук има това което търсиш

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Видях няколко линка, обаче не ми бяха полезни :head_hurts_kr: моля някой да даде точен за закупуване на натриев ацетат :post-20645-1121105496::bigwink: Мерси предварително :crazy_pilot: :crazy_pilot: :crazy_pilot::help:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...