Отиди на
Форум "Наука"

Екстроверт или Интроверт


Borislav

Recommended Posts

  • Потребител

Здравей,приятел :smokeing:

Въпросът ти е доста забавен и подтиква към самоанализ и разсъждение,но мисля че требе в раздел "Психология" да се премести. :bigwink:

Това са термини,които Карл Г. Юнг пръв въвежда в психологията,за информация на непросветените читатели :smokeing:

За себе си мога да кажа,че криво-ляво балансирам между двете крайности,т.е стремя се към баланс,но неизменно пребивавам в някоя от двете крайности :post-20645-1121105496::biggrin::biggrin: Обичам да съм по-скоро в сянка,да наблюдавам и анализирам,а накрая да изключа с-мата за сравнения и интерпретация и просто да си живея живота без да преча колкото мога на другите,и без ТЕ да пречат на МЕН,ако е възможножно.Предпочитам да работя сама,няма значение колко е натоварена работата,предпочитам да я върша сама,тъй като съгласуването в работата на един екип или е илюзия,или роботизиране,до колкото съм забелязала.Работейки сама,мога да експериментирам с подхода си към работата и да избегна роботизирането,инерцията и загубата на осъзнатост в действията,и все пак да спазя поставените ми срокове за изпълнение.рАботейки в екип,нямам нищо против личността на хората,с които работя,религията им,чувството им за хумор,начина им на общуване и т.н,но все се намира някой,който да ме бави,или да ми спъва работата и това ме дразни,защото ми губи времето.Едва ли ще се ядосам особено,ако някой дойде и ме нарече "тъпа шматка",просто щот не е на кеф,или защото с-мата му за интерпретиране на околоните му е казала,че съм такава,но ОПРЕДЕЛЕНО се ядосвам,когато някой ми досажда,или ми губи времето.ЗАщото за мен е много важно да работя,да изкарвам кинти,да помагам на роднини и приятели,когато се наложи,да бъда независима и да живея спокойно,защото не държа да е непременно охолно,но работата не е целия ми живот,нито целия ми мирогед,и имам много други неща,които ме правят щастлива,помагат ми да се развивам и т.н.И когато някой тъпанар с голямо самочувствие,или малко мозък,или и двете, в работата ми почне да ме бави,и да върша едни и същи неща до втръсване заради него,е това ме ядосва МНОГО,защото ми губи от времето,което мога да оползотворя за нещо далеч по специално,тъй че по принцип, опре лидо работа ,съм по-скоро интроверт,и обичам да съм сама :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...