Отиди на
Форум "Наука"

какво е северно сияние - Аврора


Recommended Posts

На Юпитер се наблюдава същото явление /северно и южно полярно сияние/, естествено в многократно по-голям размер. И за Юпитер ли е валидна вашата хипотеза /вътрешни слънца, двойка цивилизовани същества и подобни идеи./ ?

П.С. Ако има слънце под земната кора, масата на Земята би била различна. Геометрията на пространство-време в Слънчевата система би изглеждало доста по различно. и.т.н. и т.н.Но това е друга тема...

Поздрави Б.

При Юпитер положението е подобно, но не е същото. По мои изчисления твърдата част на Юпитер има радиус 40 хиляди километра. Благодарение на излъчването на тъмното слънце Немезида, Юпитер получава повече енергия директно от нея, отколкото от Слънцето. Газовата обвивка на Юпитер (на Сатурн положението е подобно)запазва повърхността от загуба на топлина и охлаждане. Отражението на етерни частици от твърдата повърхност предизвиква светене - флуоресценция. Така твърдата сфера е по-светла, отколкото албедото на газовата обвивка. Завръщането на етерни частици от магнитното поле на Юпитер от екватора към двата полюса създава мощни циклони. В центъра на циклоните се получават отвори в газовата обвивка, откъдето прониква светлина (сияние).

На Земята отворите са на твърдата черупка, а на Юпитер - на газовата обвивка. След няколко хиляди години черупката на Земята ще се разтвори и превърне в газова обвивка, а размерът на Земята ще се увеличи 10 пъти. Тогава тя ще заприлича на Юпитер.

Масата на земната черупка изчислявам на 3,74.1024 кг, а на ядрото - 2,22.1024 кг. Дебелината на черупката е около 1000 км, а радиусът на ядрото е около 3900 км. Плътността на земното ядро е 9000 кг/м3, а на черупката - 6300 кг/м3. Вътрешното магнитно поле на ядрото е подобно на външното и със силата на отблъскване осъществява съосие на черупката и ядрото.

Поздрави П.

Link to comment
Share on other sites

Mай пак си объркал раздела. Тук не се интересуваме кой в какво вярва, а от доказателства. Имаш ли сателитни снимки, научни статии, изследвания, с които да докажеш хипотезата си?

Щото и аз съм почитател на Жул Верн и Владимир Обручев, ама правя разлика между действителност и фантазия.

За нещо, което е засекретено, няма да намериш доказателства. Но информация за кухата Земя можеш да намериш, стига да имаш желание да търсиш. Доказателства ще получиш догодина, когато премине Нибиру. Това твърдение не е хипотеза, нито е моя, нито се опитвам да я доказвам. Това е самата истина и времето ще я докаже.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Г-н Бойчев,

Мисля че задължително трябва да пишете, че това са ваши лични хипотези. Някой може да остане заблуден, че това са господстващите теории.

Е наречете ги теория, но не пропускайте този факт.

Поздрави Б.

П.С.

Съществува под форум Теоретична физика. Той е създаден с цел да се публикуват мнения, които не се покриват или противоречат на общоприетите теории или хипотези.

Поздрави Б.

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За нещо, което е засекретено, няма да намериш доказателства.

Чудесно оправдание. Привържениците за теорията за плоската земя твърдят същото:

http://en.wikipedia.org/wiki/Flat_Earth_Society

Eто някои техни голословни твърдения, които, ще ме извиняваш, наподобяват твоите категорични изказвания:

"Whole World Deceived... Except the Very Elect" (Dec. 1977)

"Australia Not Down Under" (May 1978)

"Sun Is a Light 32 Miles Across" (Dec. 1978)

"The Earth Has No Motion" (Jun. 1979)

"Nikita Krushchev Father of NASA" (Mar. 1980)

"Galileo Was a Liar" (Dec. 1980)

"Science Insults Your Intelligence" (Sep. 1980)

"World IS Flat, and That's That" (Sep. 1980)

"The Earth Is Not a Ball; Gravity Does Not Exist" (Mar. 1981)

Ще ми се да видя как ще спорят помежду си любителите на фантастично-конспиративните теории коя е по-по-най-вярна и засекретена. :bigwink:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Чудесно оправдание. Привържениците за теорията за плоската земя твърдят същото:

http://en.wikipedia.org/wiki/Flat_Earth_Society

Eто някои техни голословни твърдения, които, ще ме извиняваш, наподобяват твоите категорични изказвания:

"Whole World Deceived... Except the Very Elect" (Dec. 1977)

"Australia Not Down Under" (May 1978)

"Sun Is a Light 32 Miles Across" (Dec. 1978)

"The Earth Has No Motion" (Jun. 1979)

"Nikita Krushchev Father of NASA" (Mar. 1980)

"Galileo Was a Liar" (Dec. 1980)

"Science Insults Your Intelligence" (Sep. 1980)

"World IS Flat, and That's That" (Sep. 1980)

"The Earth Is Not a Ball; Gravity Does Not Exist" (Mar. 1981)

Ще ми се да видя как ще спорят помежду си любителите на фантастично-конспиративните теории коя е по-по-най-вярна и засекретена. :bigwink:

Не знаех, че се интересуваш от теорията за плоската земя. И защо са я засекретили?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не знаех, че се интересуваш от теорията за плоската земя. И защо са я засекретили?

Защото има някакви зли говеда там горе, дето не искат масите да знаят, че живеем на Discworld;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Само да вметна в тази смешна дискусия, че познавам хора които са били на Северния полюс(при все че той се мести към Сибир) и никога не са ми казвали, че там има дупка. Господин Пенчо Бойчев може ли да обясни как и самата дупка се мести със Северния полюс?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Само да вметна в тази смешна дискусия, че познавам хора които са били на Северния полюс(при все че той се мести към Сибир) и никога не са ми казвали, че там има дупка. Господин Пенчо Бойчев може ли да обясни как и самата дупка се мести със Северния полюс?

Ако тези хора са американци.. е те пазят в тайна дупките на полюсите.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...