Отиди на
Форум "Наука"

Трябва ми съвет, моля помогнете


Recommended Posts

Здравеите казвам се Ники и ми трябва савет. Въпроса е много прост но и аз съм прост и немога да си помогна сам. :roll:

Значи закупих си уредба самсунг но колоните липсваха - дадоха ми само главната част и буфера които си е с нея. Оригиналните колони също са имали басс а този отделния е само за газария. Оригиналните колони са имали вграден филтар и за това изхода от уредбата са само Л и Р но са само по двоики.

Закупих си и колони самсунг но те са с средни и баси отделно. Свързах ги на едно само за да ги пробвам и уредбата е достатъчно мощтна за да свири с тях. Проблема е че искам да разделя баса за да не ми свири като радиоточката на баба ми. Ето малко инфо

Колоните са 2 всяка от тях има басс 80вата на 6ома и средни 60вата на 4ома.

Уредбата е с изходи за дясна и лява и всеки от тях има по 150вата на 6ома

1 Щом уредбата ги захранва (при положение че като ги свържа на едно стават 10ома) и свирят добре мога ли да сложа филтър?

2 Знам че трябва пасивен филтър и съм излислил как и каде да го сложа но незнам какъв?

3 Разгледах много форуми и всеки казва как се правят филтри и че е лесно но аз нито имам поялник нито опит с това и искам да си купя готов филтър и само да си го свържа но какъв?

4 Видях всякакви филтри дори си писах с админа на тпетров саита но и тои не ми каза кои филтар да купя?

5 Моля някои да ми каже кои да закупя или да ми обясни ИМА ЛИ ЗНАЧЕНИЕ ОТ ВАТОВЕТЕ И ОМОВЕТЕ ЗА ФИЛТЪРА???- защото в саита на петров има такива на които пише за каква колона са а на други не пише...

6 Мога ли да си купя ето този примерно http://www.tpetrov.com/search.php?prod=TON+%D0%A4%D0%98%D0%9B%D0%A2%D0%AA%D0%A0+SH621-2

и как да разбера тои за каква колона е и ще ми върши ли работа?

На този не пише за какво работи но на този http://www.tpetrov.com/search.php?prod=TON+%D0%A4%D0%98%D0%9B%D0%A2%D0%AA%D0%A0+CR208-8A

пише 100вата на 8ома но не пише общо ли е това или по отделно за средните и басите и ще стане ли за моето положение?

Ето ви и една снимка как е свързано в момента и е с страшна сила но искам филтър че говорителите за средните ще излетят от бас :shock:

МОЛЯ ПРОСТО МИ КАЖЕТЕ КОИ ФИЛТЪР ДА СИ ЗАКУПЯ!

eto_primer.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...