Отиди на
Форум "Наука"

Те такава машина нема!


Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Ти кажи..

За военно приложение (или опазване на реда) най-вероятно, но не е защитен водачът..

По-малко вероятни - минен камион /машина/ - няма място за товар, нито монтирано оборудване, трактор - нерационално, високопроходима машина - може да ходи по мочурища и в сняг, ще е по-неустойчив от обикновен автомобил на страничен наклон.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Обстановката ми прилича на някакво изложение на селскостопанска техника, може нещо в помощ на фермите...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да. Това си е трактор, но формата на колелата ми говори, че е за заблатени почви. Има шини за зацепване, големи и видимо кухи са, а от друга страна са сферични навън - т.е. колкото повече затъва, толкова по-голяма площ ще натиска колелото!

Това ще да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Обстановката ми прилича на някакво изложение на селскостопанска техника, може нещо в помощ на фермите...

Едва ли, за това най-калпавите руски трактори са по-ефективни...

Общо взето сме познали леко с КГ125, за кофти пътища, като добавим, че е и амфибия. По-долния коментар (16 стр) казва доста ясно.

"It was built by Marmon-Herrington in 1954. It has a 110hp Ford engine, switchable four-wheel drive, and a jet pump for water propulsion. Its special wheels makes it very stable, allowing it to move very quickly over rough terrain. It doesn't look like it, but it can go 45 miles per hour.

douro20 4 months ago 49"

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То бива, бива, ама такова нещо наистина нема!:)

Какво ще да е?

Има нема!

Има нема!

Има нема!

Ама има, има!

Как да нема?

А това чудо, какво приложение има?

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Не знам, предавам се :)

Предназначено е вероятно за състезание от типа на "Старт от скрапа".

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...