Отиди на
Форум "Наука"

Имат ли бъдеще младите учени в България?


Recommended Posts

  • Потребител
Привет,
От известно време се колебая по коя от двете специалности, които съм изучавал да тръгна. :frusty2:
Ще ми се да е научната (инженер-химик съм), страст ми е науката, а и повече ме влече от полиграфията. :umnik:
Мисля си, че като мина 30-ка, едва ли някой ще ми обърне внимание ако реша да се насоча към науката (без опит в тази сфера).
Питам се има ли някаква надежда в близките 5-10г в България да процъфти научно-изледователската дейност, производството ( по-специално с химията, физиката, материалознанието, биотехнологиите - иновациите)? :hmmm:
В момента има няколко развиващи се големи производствени предприятия, но за развойна дейност, се сещам само за едно място и то е в доста неизгодно положение (БАН). Засега там ми се вижда най-смислено да започна работа.
Четох някакви планове - за СофияТех парк, но в близките години не виждам как ще стане, а и ще е основно в IT сектора... най-много да има нещо за биотехнологиите (лекарства...).
:dunno::post-70473-1124971712:
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В БАН е загубено време - пропилян живот. Ако работиш над пет години в БАН става така, че ставаш толкова некадърен, че за друго е ставаш и се принуждаваш да работиш там до края на живота си.... за 300 лв заплата...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Питам се има ли някаква надежда в близките 5-10г в България да процъфти научно-изледователската дейност, производството ( по-специално с химията, физиката, материалознанието, биотехнологиите - иновациите)? :hmmm:

Като виждаш как се управлява България и колко лесно се манипулират българите, как мислиш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не зная дали има смисъл пак да пиша в тази тема, но ако си отворен за промяна, погледни на сайта на Европейеката комисия.

www.ec.europa.eu/euraxess

Може да ти е от полза.

Редактирано от Emil z Lonneberg
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имат ли място младите хора (независимо от това, дали те са учени или - не!) в държава, в която не се чувстват ценени, уважавани, обичани? В държава, в която са третирани или като роби, или - като излишни?

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...