Отиди на
Форум "Наука"

ХРАМЪТ НА АРТЕМИДА В ЕФЕС


Apofis

Recommended Posts

  • Потребители

Ами на мен ми се струва, че и от към входа е изало стена с врата, а не са били само колони. На монетата изображението е схематично, като идеята е била да се покаже храма и статуята вътре. Но едва ли е липсвала цялата стена откъм входа. Аз затова сложих снимка от Атинския акропол - там се вижда, че и зад предната колонада има стена с отвор за врата.

При това най-вероятно вратите се затваряли, защото вътре имало доста ценни и скъпи неща.

Даже за гредата на входа имаше някаква история - архитекта не можел да я нагласи и смятал да се самоубие, но Артемида се намесила и гредата сама се наместила (или беше праг - карам го по памет).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сър,

Напълно си прав :)

Не съм добавил още сума ти детайли, вече съм преправил олтара пред храма. Фронтона ще го доразработвам, статуята вътре и т.н.

Колкото до "оградата" - по следите от плана на археологическата скица дори няма следа от такава. Вероятно и по скоро е имал нещо като перистилен двор, който съм маркирал с колоните в момента - ще го мисля.

Колкото до вратата - има я но е зад колоните - това е диптер, което ще рече че е скрита зад доста колони - ще постна и детайл от там по късно. (Виж схемата дето съм постнал по-горе - разпределението на целата и колоните).

Това е просто опит за напасване на 3д модела и рендера към реалност - по скоро ме интересува как ви стои, а иначе работа още бол по проекта :)

Поздрави,

Арго

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сър,

Благодаря ти за вниманието :)

Прикачих една скица с позицията на камерата и с разположението на стените и колоните.

Това е диптер, т.е. два реда колони, които ограждат целия храм, за разлика от периптера - само един ред колони, ограждащи целата на храма (Партенона).

При това положение фронтална стена (напречна на надлъжното сечение на храма) има едва там където са вратите към целата.

Дано да съм бил ясен :)

Поздрави,

арго

post-2964-1203244107_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • 5 месеца по късно...
  • Потребител

С този пост искам да помоля argo, ако все още влиза и чете тук да прикачи наново картинките. Повечето са с променена директория и не могат да се видят :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...