Отиди на
Форум "Наука"

Анкета (18+!) във връзка с темата за статията на Буковски и за еднополовите интеракции


  

17 потребители са гласували

  1. 1. С кои от изброените неща сте съгласни да бъдат законово разрешени в България?

    • сексуалните актове между възрастни (18+) еднополови партньори
      14
    • нерегистрираното еднополово съжителство без брак
      11
    • регистрираното еднополово съжителство без брак
      7
    • еднополовите граждански бракове
      9
    • еднополовите църковни бракове (ако някоя Църква ги разрешава!)
      5
    • осиновяването на деца от необвързан гей или необвързана лесбийка
      3
    • осиновяването на деца от еднополови двойки само при заварено или доведено дете
      3
    • осиновяването на деца от еднополови двойки
      3
    • хомосексуалните да служат в армията
      8
    • законовата забрана на анти-гей дискриминационни практики
      5
    • законно разрешаване на гей-паради
      5
    • включване на уроци за хомосексуалността и хомосексуалните бракове в средното образование
      4
    • даването на приоритет на хомосексуалните двойки в списъците на чакащите за осиновяване на деца
      1
    • промяната на пола и на имената (лично, бащино и фамилно) и придобиването на нова полова самоличност/идентичност
      7
    • законовата забрана на про-хомосексуалната пропаганда и гей-парадите
      5
    • друго
      1
    • Не мога да преценя.
      0
    • Темата не ме интересува.
      0
  2. 2. Защо трябва да бъдат легализирани хомосексуалните бракове (между двама мъже или между две жени)? Какви проблеми би разрешило това?

    • право на болнични посещения на член от семейството
      5
    • право на решение за медицински интервенции спрямо партньора
      6
    • право на решение за донорство на органи след смъртта на партньора или на детето (собствено или осиновено)
      6
    • право на предявяване на граждански искове за увреждане или смърт на партньора
      7
    • право на социални осигуровки
      4
    • право на обезщетения при смърт на партньора
      6
    • право на здравна застраховка и застраховка живот от и за партньора
      5
    • право на прехвърляне на имущество между партньори, без да се плаща данък за това
      6
    • право на обща собственост
      6
    • съвместни родителски права и задължения спрямо детето (или децата) - на издръжка, на училищен контрол и др.
      5
    • право на законно пребиваване в държавата на партньора, ако партньорите живеят в различни държави
      6
    • право на семейни намаления за клубни и организационни такси, промоционални цени на стоки и др. под.
      3
    • друго
      1
    • не мога да преценя
      2
    • Темата не ме интересува.
      0
    • Аз НЕ съм съгласен/съгласна/съгласно да бъдат легализирани/разрешени гей-браковете!
      7
    • Аз НЕ съм съгласен/съгласна/съгласно да бъдат легализирани/разрешени осиновяванията на деца от гей-двойки!
      9
  3. 3. Смятате ли, че разрешаването на гей-браковете ще донесе свежи парични постъпления в селищата, където се случват такива бракове?

    • Да. Става дума за покани, церемония в гражданското и в църквата (ако Църквата го разрешава!), а после - ресторант, столове, маси, вино, шампанско, храна, торта, официално облекло, цветя, хотели, пръстени... Списъкът е дълъг.
      4
    • Не чак толкова, много.
      11
    • Не мога да преценя.
      2
  4. 4. Как се самоопределяте?

    • като хетеросексуален/хетеросексуална
      16
    • като бисексуален/бисексуална
      1
    • като хомосексуален/хомосексуална
      0
    • Не мога да преценя.
      0
  5. 5. Вие сте...

    • мъж
      16
    • жена
      1
    • бях мъж, но сега съм жена
      0
    • бях жена, но сега съм мъж
      0
    • хермафродит (с мъжки и женски първични и вторични полови белези - едновременно)
      0
    • Не мога да преценя.
      0


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Абе, опитвам се да се шегувам със сериозни и с опасни неща понякога...

Колкото до анкетата тук, тя наистина цели единствено да се "уловят" моментните настроения на форумното население по повдигнатите проблеми (чиято - на настроенията/мненията - евентуална еволюция/промяна във времето не може да бъде уловена). И нямаме за цел нацията да се подготви за някакви промени в бъдеще, немислими или нежелани днес. Анкетата е продължение на темата за Буковски, като единствената цел е да се видят настроенията на спорещите там страни, без много-много приказки тук. Гледната точка - тук - в анкетата, за да се преброим, ако смятате за нужно, а аргументите за и против - в темата за Буковски. Анкетата, както казах, има единствената идея да покаже повече яснота, понеже е трудно да се проследят 3000+ мнения (някои - скрити!) в 150+ страници в една тема.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...