Отиди на
Форум "Наука"

Социалната дилема


Recommended Posts

  • Администратор

Отделих час и половина на "сензацията" на сезона - 

и въпроса който през цялото време не спирах да си задавам беше "А вие не ги ли знаехте тези неща?"

Впрочем с него идват още няколко:

❓ А вие не си ли давате сметка кога прекалявате със социалките?
❓ И вярвате, че ще оставите на YouTube Kids и всички останали каналчета да забавляват детето ви от първите му дни и после то ще предпочита вашата компания и разговори за живота пред тази на забавните клипчета в Tik-Tok?
❓ Според вас става ли се по-умен със скролването на нюзфида и четене на информация на парче?
❓ А критичното мислене се появява някак между другото, а не в следствие на учене, обмисляне и четене на книги?
❓ И вие наистина ли си мислите, че някой друг е отговорен за вашето развитие, подбор на информация, която консумирате и способността да ви манипулира?

Лично аз виждам много ползи от алгоритъма на социалните мрежи - показва ми каквото искам, а това, което не харесвам не ми го показва. Взимам каквото ми трябва, а всичко останало го игнорирам. Също така аз се възползвам точно от платените възможности -плащам на фейсбук да ми намира потенциални клиенти, които да ми купуват продуктите. И о чудо - фейсбук ги намирам и аз имам поръчки :)

The Social Dilemma.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виц в две изречения. Може и да не е виц.

Помните ли преди,когато мислехме че хората са тъпи защото нямат достъп до информация,(интернет)? Е,не е било заради това.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...