Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

Препръчано мнение

  • Администратор
Публикувано

The Japan News:

„Новият министър-председател на Япония Санае Такаичи заяви, че ако Китай наложи морска блокада на Тайван, това може да доведе до екзистенциална криза за Япония.“

🇯🇵 ❌🇨🇳 Премиерът на Япония: 

„Китай може да наложи морска блокада на Тайван, за да попречи на пристигането на американските сили.“

"Ако такова [китайско морско блокиране на Тайван] се случи, е възможно ограничено упражняване на правото на самоотбрана, което позволява разполагането на сили за самоотбрана, както и употребата на сила."

"Спасяването на японски граждани ще бъде най-важният приоритет. Трябва да сме подготвени и за най-лошия сценарий."

Източник: https://t.me/drmjournal/14678

  • Харесва ми! 2
  • Администратор
Публикувано

❗🇯🇵🇹🇼🇨🇳 Япония активира изтребители след като засече китайски дрон, опериращ в близост до остров Йонагуни, западно от Тайван.

Малко по-късно, официалния вестник на китайската армия реагира: 

„Ако Япония се намеси военно в Тайванския пролив, както японският народ, така и самата страна ще бъдат потопени в бедствие.

Първо, това ще влоши обстановката около Япония. Второ, цяла Япония рискува да се превърне в бойно поле. И накрая, Япония отново ще види името си изписано на стената на срама.“

https://t.me/drmjournal/14743

  • Харесва ми! 1
  • 3 седмици по-късно...
  • Администратор
Публикувано

🔴🇨🇳 Китай разполага военноморски сили и части на бреговата охрана в източноазиатски води, като общият им брой достигна над 100 в началото на декември – това е най-голямата военноморска демонстрация на сила от страна на Китай досега.

❌🇯🇵 Това се случва на фона на продължаващото напрежение между Япония и Китай след изборната победа на новия японски премиер Санае Такаичи, известна с изказванията си срещу Китай.

🇨🇳❌🇯🇵 Китайски изтребители J-15 са използвали радарите си за управление на огъня, за да се насочат към японски самолети в два отделни инцидента в събота в близост до островите Окинава. 

Китайските J-15 са били на самолетоносача „Ляонин“, който оперира на юг от островите.

https://t.me/drmjournal/14951

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.