Отиди на
Форум "Наука"

Много интересна дискусия относно понятието "атеизъм"


Recommended Posts

  • Потребител
Е,науката още е твърде млада,за да може да обясни всички интересни неща,които продължават да се случват :bigwink:

Не сме тръгнали да се защитаваме с науката,или поне някои от тук пишещите,имащи се атеисти не са.Няколко пъти споменах за чисто човешките взаимоотношения,които обаче доста религиозни,от тузи форум,май не им е ясно какво.Ти ,КГ125,нямаш проблем турчин да ти влезе в къщата,или да разговаряш с атеист нормално (като че ли да си атеист е все едно да минеш за сакат,духовно),само че доста голяма част от религиозната общност имат и още как.Кое тук е човешкото?А за традицията-да прав си,и аз харесвам религиозни паметници на изкуството,точно защото там най-силно усещам историята,харесвам някои архитектурни стилове и т.н.Днешният ден,какъвто го направиш,след 1000 години същи може да е традиция,ако е бил запомнен с нещо.

О,напротив-аз не виждам безпристрастност тук.Защото на религиозните им е позволено да скачат като ужилени,но на останалата част им се правят системно забележки,като в детската градина,струвами се..или пък им скриват темите,щото на някой не му се нрави написаното,при положение,че в началото на темата е написано с ЧЕРВЕНИ букви,че това е с хумористична цел.Да,в началото реших,че няма значение,скрити ли са темите,или не,но после някои хора почнаха мъдро,мъдро да сравняват психологията с кумонизма,а аз се канех да пусна материал за символите в сънищата на ЮНГ!Админите и тази тема ли ще скрият,щот на ралигиозната общност тук й се струва,че и това е заплаха за достойнството им?!?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

@ Вихронравъ

За съжаление, явно не разбираш позицията, която ние - админите на форума защитаваме. Но това е нормално...

На мен би ми било интересно и приятно да я обясня, но не - и тук - във форума, поне - не - и в пост.

Винаги сме твърдели, че има толерантност във форума ни и не само го твърдим, но и се стремим да я има реално, но за нас е по-важно друго нещо, а именно - нивото на текстовете на потребителските постинги в него (форума).

Говориш за "затапване" от страна на брат ми - Р. Теодосиев. Първо, поста му е бил провокиран от написаното за това, че форума не може да се нарече научен, а бидейки едни от малкото такива форуми и стремейки се да постигнем много повече и да помагаме на всички с информация и не само... клеймото "ненаучен" и това да се съди за цялостната идея по една единствена тема, или един единствен пост, дори и - не - написан от човек от екипа (администратори и модератори)...

Аз много се извинявам, но ако не е толерантност - тези думи да останат във форума и да седят (да не бъдат изтрити), бидейки съвсем неверни...

Ние заставаме на позиция и се стремим да кажем и докажем какво сме постигнали и какво още искаме да направим. Ти казваш, че във форума няма толерантност... Тук повечето от админите са християни. А от това следва ли, че всичко, което бъде написано срещу тяхната религия, трябва да бъде унищожено?!... Съжалявам, но грешиш...

Имаме в екипа си, освен християни, още: мюсюлманин, атеист и т. н... Лично аз и брат ми, които сме администратори на форума и на сайта, не държим форума да бъде християнски или какъвто и да е било, а в текстовете в него да има само истина и всеки да може да научи нещо от него.

Форумът "Религии" е създаден като цяло за информация относно религиите - има такива теми там, може да ги погледнеш. След скорошните "грозни" прояви и, за наше голямо съжаление - караници и обиди в този форум, имахме предложение той да бъде затворен и не - защото в него се плюе една или друга религия и не - защото се опровергават религиозните норми, а защото и едните и другите го приемат много остро и поради тази причина се получава вреда към целия форум.

Една голяма част от хората, които не влизат в целия форум, са такива, които ползват само някои определени раздели, където би им било приятно и интересно да научат нещо ново. Този раздел може и да се наложи да бъде заключен, но тук трябва да останат единствено сериозните и информативните текстове... За да не бъдем после обвинени, че постинг на наш потребител е станал причина за някой самоубийствен терористичен акт (примерно)...

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз не съм и предполагал, че тук ще се случи такава голяма дискусия.

Идеята на тази тема беше единствено да ви препрати към форума на Бойна слава, където тя е стартирана, и вие, ако решите, ТАМ да се включите в разгорещените дискусии.

Очевидно, не сте чели внимателно първия ми постинг. Там съм казал - ако тази тема ви интересува, идете, вижте и "хвърлете малко съчки в огъня" - в смисъл да пишете там, ако получите вдъхновение.

А то какво се получи?! Съвсем друго... Даже и създателите на ТОЗИ (НАШИЯ) форум бяха замеряни с думи. За да не бъдат замеряни и с камъни, темата подлежи на заключване.

Моля да бъда извинен, че я създадох, и че я заключвам.

Ако близнаците решат, може да я изтрият. Не държа на нея.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето тук малко картинки, които са свързани с теизма (вярата в Бог) и атеизма (неверието в Бог).

Ето и един сайт, според който "Еволюцията е хумор" или "Хуморът е еволюция". Или - нещо такова...

http://gregladen.com/wordpress/?cat=72

post-471-1208177469.jpg

post-471-1208177503_thumb.jpg

post-471-1208177521_thumb.jpg

post-471-1208177537_thumb.png

post-471-1208177574_thumb.png

post-471-1208177598_thumb.png

post-471-1208177611_thumb.jpg

post-471-1208177625_thumb.png

post-471-1208177644_thumb.jpg

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...