Отиди на
Форум "Наука"

Могат ли младите хора да съществуват в България


Recommended Posts

  • Администратор

Прочетох това мнение на един потребител в друг форум и просто нямаше как да не го сложа защото този въпрос за мен също е много болезнен и трябва да се покаже истината такава каквато е. :hmmm:

Правя тази тема с цел да опиша възмущението си.То не, че ще ми стигне речника да го опиша изцяло, но както и да е.Повода за тази тема е новия закон който измислиха нашите гениални управници, а имненно за здравното усигоряване, че вчера цял ден чаках да си управя тея бумащини и на вратата на данъчното чух много истории, но едната беше особенно фрапираща.Та на вратата до мен стоеше стара жена с изключително измъчено лице и докато аз с приятелите ми умувахме на глас и се възмущавахме как тия хорица си мислят, че ние можем да си платим осигуровките (понеже учим задочно и нямаме целогодиншна работа) и ги попитахме да обяснят как очаквате от хора които учат и нямат никакви приходи да плащат осигуровки не трябва ли страната да им помага в такива случеи поне докато завършат, така ли насърчавате младите хора да учат и да се развиват, и техния отговор напълно смислен и обоснован според тях беше ами такъв е закона сега плащайте.Че така тази женица разказа следната,тоест нейната история:В моменат съм съма съпругът ми почина реди доста време и сега живея със дъщеря си която е базработна понеже трябва да се грижи за детето.

Азработявболницата един вид като прислужница, но приходите ми са крайно недостатъчни да се издържаме при което реших да отида да се регистрирам като социално слаба, но на гишето за регистрация женичката я посрещат със следния отговор ами госпожо нали имате къща на ваше име значи не сте социално слаба сега за да ви регистрираме можете да направите следното продайте си къщата и като свършите парите тогава елате да ви регистрираме.Е питам ви аз на това какво му се вика егати държавата егати законите егати всичкото.Сетне как младите хора да остават тука какво могат те да очакват от такава държава в която лекарят ще ги остави да умрат тъй като нямали здравни ами как да си платиме ние здравните хоица,

като нямаме какво да ядем ето това е въпросът.Кофти е момента в който не всичко се обмисля в случеи когато всеки вика дай, но никой не казва вземи.Как да живеем в държава в която те е старх да ходиш по улиците от възможноста някой случаен куршум да не ти пръсне главата или някой гангстер да не те претрепе щото си вървял с него на един тротоар, да те е истарх дори и от полицията която уж трябва да защитава правата на гражданите, а тя бездейства в най добрия случей, а в най лошият те граби ами просто нямам думи тотално съм разочерован от всичката тая помия.И в заключение Уважаеми малди хора учете не бойте се бъдете почтенни апък в замяна винаги ще има кой да ви мачка и това са хората които сме избрали да ни водят и управляват.Нямат край простотиите още не съм живял, а съм свидетел на толкова простотия, че си мисля на какво ли ще стана свидетел за напред и като се замисля май е по добре да не съм тука.

И накрая искам да кажа"О майко моя родино мила, земя прекрасна райска градина"

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Един приятел учи в Сафииския и разправя един негов колега билна някав митинг (мисля, че беше за против американските бази у нас) разлепал плакати из София и ченгетата го хванали и го затворили за 3 дни били го и го обвиняват, че е счупил на двма полицая вратовете, рака и още нещо беше. И сега го заплашват с 5 г. затвор....как той ще посегне въобще над полицая като той е двапати колкото него, а той не е бил сам теса 3-4 ченгета дет са кат гардероби...и ся ако влезе в затвора, то той след това дерекно си заминава от тук и няма да се върне никога, за което не го обвинявам.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
е това ни е страната

това ни е манталитета

просто още не са го разбрали сички

Е добре де защо трябва да е така? Защо не се подобряваме а се влошава полужението в държавата? А младото поколение остава безразлично към всичко и не му пука за нищо гледа да се напие и толкоз после да се збие с някой и айде деня свършил. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами точно апатията спрямо всичко това обхванала най-вече младежите е един от най-вредните фактори, на който се дължи сегашното положение.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

НЕ лесно е, но не могат двама човека да го направят трябва да се обединим всички.

Нали знаете в Ада защо няма пазач, който да пази българския казан...ами някои да се протегне да излезе веднага го дърпат обратно надолу...и така никои не може да излезе...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ама нали знаеш и що под българския казан не е запален огън. Щото като някой се наведе за да го разпали и веднага го изненадват от зад. :laugh::biggrin::grin:

п.п. Не можах да се сдържа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ама нали знаеш и що под българския казан не е запален огън. Щото като някой се наведе за да го разпали и веднага го изненадват от зад. :laugh::biggrin::grin:

п.п. Не можах да се сдържа.

Тва май по-скоро ще да е турския казан, нещо си се объркал.... :P

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребители

Добре дошъл в българската действителност. Не си първия нито последния , който се сблъсква тази корупция. Аз също съм се сблъсквала с това и стигнах до извода, че циганите ги толелират. Те вечно плачат, че социално слаби, но ако човек се разходи из варненските улици ще срещне цигани по-добре облечени от мен, от теб и от другите. А да не говорим за турците. Само като видя Доган ми се повръща.

Както вървят нещата след време България може и да стане Циганария. :crazy::hmmm::annoyed:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...