Отиди на
Форум "Наука"

Вълците


Recommended Posts

  • Потребител

Ех,и на совите се израдвах.но....сърцето ми остана в тази тема :)):

Ето малко и от мен :v:

post-3241-1225111165_thumb.jpg

post-3241-1225111193_thumb.jpg

post-3241-1225111214_thumb.jpg

post-3241-1225111279_thumb.jpg

post-3241-1225111303_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

А тази е от Рила, направо не мога да повярвам, че все още съществува такава магическа реалност съвсем близо до нас!

post-28-1226050671_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За вълците може би. Даже често се чува, че на отделни места се били появили повече вълци та трябвало да се изтребват!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В България ли? Съмнява ме, ама айде.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ето едно съобщение на агенция Фокус http://lov.bg/content/view/85/98/ Друг е въпроса, че много пъти се попреиначават нещата. Все пак всеобщо е мнението, че на този етап вълкът в България не е засташен.

Част от доклада по програма за проучване на популациите на едрите хищници в страните от Европейския съюз от февруари 2008 г. изтъква точно това, че не са заплашени в момента едрите хищници в България.

"България има традиции в опазването на едрите хищници, посочват в доклада си експертите. Повече от 50 години в страната ни се прави преброяване на дивите животни. Популациите от вълци, чакали и лисици у нас са устойчиви. Популацията на мечки в България също е стабилна, животните никога не са били под 300. По този показател сме на второ място в страните от ЕС, след Румъния."

Разбира се не трябва да се успокояваме, а точно сега когато се строи навсякъде и се унищожават много местообитания трябва да се полагат много усилия, за да запазим поне това, което ни е останало.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Лесно ще запазим популациите... дайте ми ги вкъщи тия сладури и ще ви върна аз една популация..цяло екосистема :)):

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...