Отиди на
Форум "Наука"

Игра на свободни асоциации


Recommended Posts

  • Потребители

Хрумна ми една идея.

Нещо като игра-експеримент. С незнаен резултат, но с вълнуващо съдържание. Предизвикателство пред всички ни. Да посочим какво съдържат понятията, които считаме за финното, невидимо съдържание на нашите съзнания.

Понятията, на които придаваме ценност.

Които казваме, че са присъщи на душата и ума, но не и на телесноста (понякога го казваме и само някои от нас).

Правилата на играта са следните.

1. Спазване на конкретните иструкции и условия.

2. Свободно асоцииране и(или) реакция.

3. Не е нужно да се правим на мъдри, а просто да реагираме спонтанно и да решим кое наистина е онова, което ума ни асоциира, а не онова, което искаме да бъде, освен ако не е написано в условието.

4. Да споделим своите емоции след участието в играта.

Условия:

Първо посочване:(тук са ни нужни две асоциации - на спонтанната ви реакция и на реакцията ви след обмисляне) - мирис на..., вкус на..., докосване до..., звук от, образ на.....

Второ посочване: - собственото име на..., животното символ на..., стихът олицетворящ..., предметът символ на..., книгата за..., символът на..., елементът на..., приказката за...

Трето посочване: - първия спомен за..., моята..., ...на другите, мечтата ми за .. е, за мен олицетворение на...е.

Четвърто посочване - постнете снимката на...., постнете линк към песента на...., споделете филма за...., споделете картината на....,

Иструкции

1. Използвайте по една, най - много три думи и се старайте да сте ги почувствали.

2. Където се изисква снимка, картина или линк песен(видеоклип) ако не е достъпна електронно ни я опишете, но ако е достъпна се опитайте да я качите, за да може останалите потребители да почувстват вашата асоциация.

3. При Първото посочване, моля асоциирайте свободно и напишете първите думи явили се в съзнанието ви, след което споделете и описанията явени след премисляне.

Понеже пролетта идва предлагам нашата импровизирана игра да започне с понятието Любов.

Условията относно Любовта ще изглеждат така:

Условия:

Първо посочване:(тук са ни нужни две асоциации - на спонтанната ви реакция и на реакцията ви след обмисляне) - мирис на любов, вкус на любов, докосване до любов, звук от любов, образ на любов

Второ посочване: - собственото име на любовта, животното символ на любовта, стихът олицетворящ любовта, предметът символ на любовта, книгата за любовта, символът на любовта, елементът на любовта, приказката за любовта.

Трето посочване: - първия спомен за любов, моята любов, любовта на другите, мечтата ми за любов е, за мен олицетворение на любов е.

Четвърто посочване - постнете снимката на любовта, постнете линк към песента на любовта, споделете филма за любовта, споделете картината на любовта,

Накрая ще помоля всички, които се навият да участват в това игрово упражнение да споделят с няколко думи и да назоват емоциите, които са ги завладели по време на изпълнение на упражнението.

Като инициатор на играта ще започна първа, тъкмо да покажа какво имам пред вид :)

И така, да се опитам да посоча Любовта!!!

Първо посочване:(тук са ни нужни две асоциации - на спонтанната ви реакция(определете я с 1) и на реакцията ви след обмисляне(определете я с 2)) - мирис на любов, вкус на любов, докосване до любов, звук от любов, образ на любов

Мирис на любов - 1. Мирис на Акация; 2. Мирис на зелена трева

Вкус на любов - 1. Вкус на Сладко; 2. Вкус на шоколад с лешници

Докосване до любов - 1. целувка; 2. Човешко докосване

Звук от любов - 1. Писък; 2. Въздишка

Образ на любов - 1. Черни очи; 2. Детски очи.

Второ посочване: - собственото име на любовта, животното символ на любовта, стихът олицетворящ любовта, предметът символ на любовта, книгата за любовта, символът на любовта, елементът на любовта, приказката за любовта.

собственото име на любовта - Природа

животното символ на любовта - лебед

елементът на любовта - вода

приказката за любовта - Аида и дивите лебеди

Трето посочване: - първия спомен за любов, моята любов, любовта на другите, мечтата ми за любов е, за мен олицетворение на любов е.

Първият спомен за любов - споменът за дядо

Моята любов - тревога

любовта на другите - тайна

мечтата ми за любов - любов без условия

за мен олицетворение на любов е образът на Майка, баща и дете

Четвърто посочване - постнете снимката на любовта, постнете линк към песента на любовта, споделете филма за любовта, споделете картината на любовта,

Снимката на любовта:

mother_and_child.jpg

постнете линк към песента на любовта

споделете филма за любовта - Shadowless Sword линк към трейлъра на Shadowless Sword

картината на любовта - DSC_1656.jpg

Емоциите, които изпитах, докато играх са напрежение, веселие, малко тъга и лека болка на места :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мирис на ЛЮБОВ -> Пролет; след обмисляне - гуми и пот.

Вкус на ЛЮБОВ -> Kисело; след обмисляне - Сладко

докосване до ЛЮБОВ -> Гъдел; след обмисляне - Изтръпване

звук от ЛЮБОВ -> Приспивна песен; след обмисляне - Елфическа песен

образ на ЛЮБОВ -> Едра жена (вероятно майка след раждане) след обмисляне - Жена войн (ама не от севера, а от този край)

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

собственото име на ЛЮБОВ -> Няма име; след обмисляне - Велислава (като са замисля какво ще последва след като повторя същото)

животното символ на ЛЮБОВ -> Птица (гълъб, феникс);

стихът олицетворящ ЛЮБОВ -> Думите на Андромаха към Хектор

предметът символ на ЛЮБОВ -> Цвете

книгата за ЛЮБОВ -> Розово романче

символът на ЛЮБОВ -> Онез двете фигури дет са хванати за ръце , когато започват старите рсуки филми (винаги съм си мислел , че се обичат)

елементът на любовта - Огън (предполагам че имаш предвид природните елемнти)

приказката за любовта - Спящата красавица

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

първия спомен за любов - Детсвото

моята любов - Знаеш (всеки бленува за това, което няма)

любовта на другите - Аз

мечтата ми за любов е - Всичко около моята любов.

за мен олицетворение на любов е - Хах тандема (сега разбирам , защо е тандема, леле яко е тва)

––------------------------------------------------------

постнете снимката на любовта:

post-2497-1239012905_thumb.jpg

постнете линк към песента на любовта:

The Bangles - Eternal Flame

споделете филма за любовта: http://zamunda.net/details.php?id=120333&hit=1

споделете картината на любовта:

2A-ATR-ReturnOfTheSakura_1600x1200.jpg

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...