Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребители

Имам нужда от съвет.

Абонирах се за БТК АДСЛ и ми дадоха Wi Fi модем - той има и кабел естествено...но пък аз искам да се свързвам и с двете ми стационарни ПС-та безжично. Мацките в центъра на БТК ми казаха, че ми трябвало само ЛАН карта... Но после гледам трябва ми Wi Fi адаптер...с някакви си там изисквания и стандарти... Т.е. какъв адаптер да си купя? И от къде...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

В нас съм с рутер, който излъчва Wi-Fi сигнал и с лаптопа спокойно хващам интернет където и да съм в нас... Но това, за което говориш е друго. Не разбирам защо искаш и двата компютъра да са с безжичен интернет.

Добре са ти казали, че ти трябва адаптер. Аз лично не съм се мъчил да подкарам десктоп машина с подобен интернет. Може да отидеш в по-голям компютърен магазин и да попиташ. Мисля, че има ланкарти, които хващат Wi-Fi - http://www.bulcom2000.com/img/OBIAVI/EP-93...g1(2A)_5086.pdf

Link to comment
Share on other sites

Съветвам те, щом са стационарни РС-тата, ползвай лан портовете на модема, защото на Wireless няма да си постигнеш пълните скорости, както помежду им в лан мрежа и към доставчика, защото в наши дни всеки товари 2,4 гигахерцовия обхват с 802.11b/g и безжичните ти устройства ще отхвърлят повече пакети от чужди мрежи, от колкото да обработва твойте. Освен това безжични адаптери мв наши дни са скъпи, и са на усб портове, което значи отделнии драйвери отделни настройки, отделни мрежови адаптери, и картинката се усложнява излишно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Администраторите ще кажат най-добре.

А аз тях вече ги попитах (хиххи) още преди да пусна темата!

В нас съм с рутер, който излъчва Wi-Fi сигнал и с лаптопа спокойно хващам интернет където и да съм в нас... Но това, за което говориш е друго. Не разбирам защо искаш и двата компютъра да са с безжичен интернет.

Добре са ти казали, че ти трябва адаптер. Аз лично не съм се мъчил да подкарам десктоп машина с подобен интернет. Може да отидеш в по-голям компютърен магазин и да попиташ. Мисля, че има ланкарти, които хващат Wi-Fi - http://www.bulcom2000.com/img/OBIAVI/EP-93...g1(2A)_5086.pdf

Да сложна работа се оказа. Докато реша какво да правя се изнервих. Реших да не си усложнявам живота, а и баща ми продължава да твърди, че се облъчвам....

Съветвам те, щом са стационарни РС-тата, ползвай лан портовете на модема, защото на Wireless няма да си постигнеш пълните скорости, както помежду им в лан мрежа и към доставчика, защото в наши дни всеки товари 2,4 гигахерцовия обхват с 802.11b/g и безжичните ти устройства ще отхвърлят повече пакети от чужди мрежи, от колкото да обработва твойте. Освен това безжични адаптери мв наши дни са скъпи, и са на усб портове, което значи отделнии драйвери отделни настройки, отделни мрежови адаптери, и картинката се усложнява излишно.

Да така ще направя. Засега съм на стария нет и утре ще си го пусна по кабели.

Благодаря ви на ВСИЧКИ! :hug:

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...