Отиди на
Форум "Наука"

Какво се случва в клетката ?


Recommended Posts

  • Потребители

Мисля, че на Рокбул, просто му се е прецакало куотето, не че е цитирал поста... Искал е да ми отговори =) Аз обаче не мога да седна да преоценявам точно сега Дарвинизма, в момента преоценявам квантовата механика, което е друга тема и скоро ще трябва да убедя куп философи, че неима смисъл това да се направи. Както и да е.

МИсля, че онези които ме познават лично знаят, че батко ме е закърмил с изречението (съвсем сериозно от 5 годинки го повтарям) "Да живее Дарвин и да пребъде светлото му име", а "Пътешествие около света с кораба Бийгъл" ми бе четено като детска приказка, пак от батко - за това на мен принципите на еволюцията са ми ясни. Ясни са ми и онези места, които са удобни за манипулация. Аз нямам никаква сила и желание да се пъна срещу очевидното. Нито да го дискутирам. Още повече, че биологичното винаги трябва да се свежда до физично - а физиката е решила толкова много от въпросите, които се задават просто ей тъй - искам да кажа, че тя ги е решила точно - може да ги пресметне. Колкото до обяснението. То не бива да е свободно съчинение. И най-вече се ядосвам на Рокбул не за друго, а защото не ги пуска тия теми В МОЯ сектор - философия. Където съответно ще са си на място, тъй като да се философска върху Еволюцията е нещо съвсем друго! Значи искам да кажа, че науката не философства просто ей така в рамките на своите теоретични системи. Учените философстват, но това вече е обект на философията.... Нещата не бива да се размиват.

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
В коя посока? Хайде казвай я най-после тази истина или насочи откъде да си я прочетем! :vertag:

Автогенезата. В повечето мои постинги се стремя да разяснявам нещата по въпроса, така че можеш да направиш справка.

Автогенезата я има при най-висшите видове като бозайниците.

При това не в лабораторни условия.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде пак автогенеза! Добре де, хайде напиши какво е това автогенеза, с едно изречение, като в енциклопедия- точно и ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Айде пак автогенеза! Добре де, хайде напиши какво е това автогенеза, с едно изречение, като в енциклопедия- точно и ясно.

Гледам, че въпросът не е закачен за мой постнг, но мисля, че мен питаш.

Ти като Котаракът в чизми искаш да изядеш "Злия магьосник". :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ха, ха не съм такъв човек. Искам да изясним ситуацията. Та какво имаш предвид под автогенеза. Вече стана ясно, че не използваш този термин според общоприетото му значение т.е. самозараждане, като начало на живота на нашата планета. Изясни сега ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ха, ха не съм такъв човек. Искам да изясним ситуацията. Та какво имаш предвид под автогенеза. Вече стана ясно, че не използваш този термин според общоприетото му значение т.е. самозараждане, като начало на живота на нашата планета. Изясни сега ситуацията.

Автогенеза е това, което Дарвин избягва в "еволюцията" си.

Автогенезата е тривиална за растенията. /Бигенезата в повечето случаи е инцидентна при тях./

Имам предвид пренареждане и наместване на гените само на един организъм в породеното от него поколение.

Не става въпрос за клониране или вегетативно размножаване.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...