Отиди на
Форум "Наука"

ЗА ПРОИЗХОДА НА ЖИВОТА


G.Mihov

Recommended Posts

  • Потребител

Естествено не мога да те убедя. Аз мисля, че аргументите и примерите ми са коректни, но имаме различен светоглед и не се разбираме. Няма лошо. Те така като гледам различията не са особено големи де. Относно познаваемостта на света сигурно си мислиш, че света е познаваем но не може да бъде опознат напълно, а само да се приближава обективната истина.

Разликата между тази вяра и вярата в абсолютната свобода е много тънка. Ако съм правилно познал в какво вярваш де. Но бих се очудил ако съм сгрешил, тъй като иначе изобщо нямаше да тръгне разговора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това заприличва на мотото "Има само две мнения - моето и погрешното".

Мечо, обяснихме ти, че грешиш, а единствената ти утеха остана, че си неразбран.

Вкарваш ни и в някакви категории "материалисти", аз си трая, ама това не отговаря на личният ми светоглед.

После искаш хем ние да сме прави що е то наука, хем и ти да си прав със съчинената си псевдонаука.

Третираш науката като противник на новите идеи, сякаш самата тя не е низ от идеи потвърдили своята вярност.

Говориш за абсолюти, не защото подкрепят с нещо лекомислените ти идеи, а за да поставят под съмнение всичкото познание на света.

Ще потърсиш ли слабости в идеите си или ще останеш на същото ниво на отричане. Има една мисъл, че ако не можеш да обясниш нещо, което малко дете да разбере, значи има нещо нередно в него. В твоите объркани мисли има много нередни неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ЗА ПРОИЗХОДА НА ЖИВОТА В СВЕТЛИНАТА НА ОБЩАТА ТЕОРИЯТА ЗА БАЗОВАТА СЪЩНОСТ НА ВЕЧНОСТТА, НА ВСЕМИРА И НЕГОВИЯ ВСЕОБЩ ТВОРЕЦ.

/ Кратко изложение/

Общата теорията за базовата същност на Вечността, на Всемира изградих след теориите за безкрайност на енергията във времето и общата теория за енергийните потоци/ енергийните полета/ на базата на неделимото и съхранимо триединство от : пространство – материя – движение, като всеобща базова същност на Всемира и всичко в него за да дам възможното най – фундаментално теоретично обяснение на експерименталните резултати, открития и изобретения до които сам и с моите съавтори достигнах в периода 1960 години и до сега 2009г., които обуславят и гарантират директна гравитационна енергетика с неограничени възможности за икономически изгоден и безопасен добив на

Енергия.

Базата на която изградих теорията – неделимото и съхранимо триединство от пространство – материя – движение има четири характеристики:

1. Обща характеристика, която го характеризира като единствена реална вечност на Всемира и всичко в него.

2. Като пространство, което го характеризира, като всеобщо и единствено вместилище, което побира всичко в себе си извън което няма и не може да има нещо друго.

3. Като материя, което го характеризира,дато всеобщ и единствен инертен материал на Всемира и всичко в него.

4. Като движение, което го характеризира, като единствен творец на Всемира и всичко в него.

Основният базов принцип в общата теория за базовата същност на Вечността, на Всемира е:

Всичко в Всемира е от и в неделимото и съхранимо триединство от: от пространство – материя - движение и това триединство е във всичко, което реално съществува в Всемира

На базата на този принцип и живота произхожда от това триединство и никой и по никакъв начин и с никакви

2

средства не може да посочи и докаже живот, който да не от това триединство, да не заема част от пространството, да няма материално/ вещева/ същност и неговия творец да не е движението.

На базата на неделимото и съхранимо триединство движението, като единствен творец във Всемира, с един единствен творчески механизъм изгражда и разгражда, като единство на живот и смърт, всяка структура на материята, в това число и живите такива, включително и човека с тяло, ум и чувства.

Изгражда първо микроструктурите. От тях атомите. От атомите молекулите. От тях, при живите структури – геномите в които залага съответните биологични програми за раждането, развитието и загиването на съответните животински видове, без които няма съответните животински видове, които не може да има и съответното клониране на живи организми до което в настоящето време достигна науката.

Никакви еволюционни и революционни промени в пораждането и развитието на животинските видове не може да стане без участието на движението, като единствен творец във Всемира, в това число и при формите и структурите на живота.

Интересно виждане. Изключително самостоятелно мислене. Респект !!!

"Всичко тече всичко се изменя". Предполагам не обичаш и ти като мене мислите назаем, но аз цитирам само тези, които са в съответствие с моите виждания. Всичко се движи и се изменя постоянно. Не може да се влезе два пъти в една и съща река.

Аз пък си обяснявам всичко с върховенството на свободата. В смисъл свободата като единствената градивна и разрушителна сила. Естествено свободата не признава противоречия. Липсващите закони не могат да се нарушават. За да няма противоречия би следвало противоположностите да са едно и също нещо. Живо и неживо са едно и също. Или с други думи животът не е възниквал, винаги го е имало и никога няма да изчезне.

Абсолютната свобода предполага и равенство по отношение на истината. Всички са прави по отношение на истината. Всеки има своя истина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алексей Шаров от Националния институт за дълголетие в Балтимор и Ричард Гордън от Океанската лаборатория във Флорида решили да приложат компютърния закон на Мур при еволюцията на биологичните видове.

Изводът: Животът се е зародил преди появата на Земята

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

E, абсурдно е да прилагаме закона на Мур. Какво общо има еволюцията с производството на транзистори? А и се предвижда, че лимита е достигнат. Даже в Уикито пише, че:

През 2007 самият Мур заявява, че вероятно неговият закон скоро ще престане да действа поради достигането на границата на намаляване на размерите на електронните елементи поради атомната природа на материята и физическите ограничения.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...