Отиди на
Форум "Наука"

Загубата на информация


Recommended Posts

  • Потребители

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=13017&st=0&gopid=209383&#entry209383

Едно от нещата, които най много мразя, са пропаднали линкове. Затова, когато ми се стори важно или интересно, дублирам материала, слагам линк, но и копи-пействам текста, към който води линкът. Идеята е, че, ако закрият оригиналния сайт, към който води линкът, текстът си остава при нас.
Прав си. А няма как да се преведе всеки дълъг материал. По принцип не е добре да се пускат дълги материали на чужди езици, но понякога просто няма как. За съжаление навремето изгубих достъп до текст, който живо ме интересуваше, защото нито го копирах, нито го пейстнах, а само посочих линк. А съм губил и свой текст. Нетът е богата, но и нестабилна среда. Текстовете днес ги има - утре ги няма. Вече не е вярно, че "написаното остава" - поне не и за обикновения потребител. Така че си прав. Всичко важно трябва да се копира, да се съхранява на повече места и прочие.
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Глишев, в някой форуми съм виждал едни копчета spoiler, като цъкнеш и се отваря текст, картинки, и прочее. Въобще си нямам на идея това как се реализира технически, но може би е добра идея за дълги постове и големи картинки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да,обаче текстът и картинките понякога се отварят само за регистрирани на дадения форум,нещо което ме тормози,защото не мога да се регистрирам на всеки форум само за да прочета две страници от него примерно.

Иначе съм съгласна,че най-добре е да се копира целия текст или поне важен цитат от него.

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Глишев, в някои форуми съм виждал едни копчета spoiler, като цъкнеш и се отваря текст, картинки и прочие. Въобще си нямам идея това как се реализира технически, но може би е добра идея за дълги постове и големи картинки.
Точно така си е, това е много удобно: хем запазваш текста, хем не удължаваш постинга. Да питаме братята за това?
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Влиза се в BB Code - от въпросителния в опциите за публикуване на мнение - от дясната страна.


[spoiler]
Тези тагове се използват.
[/spoiler]
[/code]

[spoiler]

Tук се крие текста!

[/spoiler]

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...