-
Брой отговори
11932 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
Чел съм го това, но то не значи че те са бели (европеидни), щото и такива спекулации съм чел на фона на останалите местни индианци са били по-бледи. Но това не противоречи на общата тенденция на изсветляването на кожата от екватора към полюсите, в андите условията са доста екстремни и вероятно влияят и други фактори. Инките и въобще племената от високопланинските области вече са развили бели дробове значително по-издръжливи на разредения въздух и по-високото атмосферно налягане там, ставите им са станали по-масивни и пригодени за изкачване на склонове. Даже бях чел, че всяка една бременна испанка попаднала в района на Андите е помятала в последствие, затова и в тези райони и до днес въпреки колониалния период бели и негри почти няма (има само по крайбрежието, което вече е на кота на морското ниво).
-
Миграции е имало определено, още повече че голяма част от индианците чак дотогава си остават ловци-събирачи чието постоянно движение е наложително. Но е имало и доста движение на номадски а и уседнали култури, както и в Стария свят, това най-вече в Мексико. Чачапоя не е ясно колко са били бели, инфото за тях е от втора-трета ръка, по-скоро според вкуса на инките жените им били най-хубавите в Перу това се казва за тях.
-
Ами общо взето да, североамериканските индиянци определено са по-тъмни от ескимосите и по-бледи от тези в Централна Америка и Амазония, а на юг към Патагония отново изсветляват (пак заради климата).
-
Така като гледам - едва ли. Съдейки по позеленяването материалът ще да е някаква медна сплав, в най-добрия случай - бронз не е особено древен (19 в.) и изглежда доста разпространен.
-
При монголоидната раса тенденцията е съвсем същата - колкото по-на юг отиваме и по-горещ става климата популациите са са все по-тъмнокожи. Никой не е точно с жълт цвят на кожата, както и ние не сме точно с бял Малко онагледяване с набързо подбрани примери: Дете от Якутия (Сибир) - съвсем бледо: Мъж от Централен Китай - сравнително равномерен тен, близък до европейския: А този е от Малайзия:
-
Лека му пръст на Патриархът Български, той струва ми се беше един от най-дълго управлявалите БПЦ - 41 г. По въпроса за наследника на мястото му, ако не се лъжа той трябва да бъде избран сред някой от останалите митрополити. С други думи вероятността новия ни патриарх да е агентура на ДС е 11:15 или близо 73% в полза на ДС - ето ви една добра предварителна прогноза за изборите
-
Темата е отворена за евентуални допълнения с инфо по въпроса. Спазвайте добрия тон.
- 7 мнения
-
- 2
-
-
Струва ми се, че чак от Аюбидите, при строежа на Кифас няма начин и римляните да не са направили мост, но развалините едва ли са от него.
- 6 мнения
-
- 1
-
-
Ами расизма всъщност е съвсем естествено нещо и няма как да бъде изкоренен напълно. Хората, макар да са много повече еднакви отколкото различни, винаги стигат до някакъв конфликт или нетърпимост заради незначителните си разлики Искам да кажа, че това е в природата на човека, както и на останалите животински видове, да са настроени против останалите и различните извън собственото им общество, раса, цивилизация. Имаше преди време един експеримент, несъзнателен просто наблюдение на снимачния екип на един филм "Планетата на маймуните" ако не се лъжа, където статистите - съвсем произволно избрани хора и разпределени на няколко отделни извънземни раси със съответните костюми и грим в обедните почивки, преди и след снимките се групират да пият кафе/пушат цигари и тн. единствено и само по "видове" и общуват помежду си така въпреки, че въобще не са се познавали допреди това, а същевременно не обръщат абсолютно никакво внимание на статистите от другите "видове" и не разговарят с тях. Сценаристите са били поразени от това наблюдение. Та ако на тези групи им се наложеше да съжителстват неопределено време по този начин, различията щяха да се затвърдят, а от тук нататакъ да се стигне до конфликти и омраза е просто въпрос на време. Хомо сапиенси кво да ги прайш
-
Тоя сериал си е жива пропаганда, очевидна, но въпреки това много добре пласирана, щото всички го гледат, включително и в Сърбия и Русия е хит в момента, плюят яко по него и все пак го гледат
-
Всъщност разлика във формата на очите няма. Ако визираш монголоидните, те също са си с кръгли очи просто извивката на външния ъгъл на епикантуса създава илюзията, че са дръпнати. Това най-вероятно е станало защото монголоидната раса се е обособила или в пустинен район или в северен и мразовит, като клепачът се е извил така за да пази очите от пясъка или снега носен от силните ветрове. Колкото до цвета на очите, това се дължи на доминантните и рецесивните алели, както е и при растенията дори и не само с това. Живеещите в тропическите и по-горещи райони са с по-тъмна кожа заради по-високото съдържание на меланин в нея, който да я пази от слънцето, между другото и у нас все още има остатъци от меланин - това са бенките очевидно наследство от тъмнокожите ни африкански предшественици, което постепенно закърнява, Спандю въпроса ти е супер дръвнишки, формата на черепа се определя от други фактори, не от слънчевата светлина, освен това разлики във формата има и между представителите на една и съща раса също, в негроидната дори са най-много.
-
Мхм, пробвай да минеш по улицата на някое негърско гето в Алабама (невъоръжен), да видиш какво е расизъм.
-
Ами съществуването на отделните раси, не е ли достатъчно задоволително обяснение?
-
Е то това е пределно ясно. А и както знаеш не е като да не съм критичен към политиците и щаба, само че с какво са виновни за всичко това загиващите в калта и пушека на бойното поле българи? И от холерата - да и от нея наистина загиват много младежи още преди да са стигнали фронта дори, странно защо авторът и за това ни обвинява, всякаш в останалите армии не е имало холерни епидемии, за което отново или не знае или не иска да знае.
-
Ник1, не точно това имах предвид, както вече казах (да потретя) в тази част и в някои други книгата има своята стойност. Аз визирах по-скоро като цяло тенденциите идващи от ЕС за крайно либерални ревизии на подвизите, реабилитиране на враговете и тн. Специално за автора квалификации не съм давал и тук да потретя - може и да не е манипулатор, може просто да е подведен от други такива, може пък да не е достатъчно запознат или да си прави прибързани изводи от разни макар и верни цифри. Глишев - цифрите споменати в цитата от книгата са верни, само че това е само част от истината, а не цялата. България действително събира 600 000 души както е написано там, само че авторът забравя (или целенасочено или поради незнание), че по това време българската армия разполага с едва 360 000 манлихера и може да въоръжи точно толкова души действаща армия, нито човек повече - всичко останало остава в тила. И да турската армия първоначално наистина е "само" 420 000 души, но това са тези сили, които към датата на обявяване на войната империята е успяла да прехвърли на балканите, в хода на войната те нарастват многократно с постоянното прехвърляне на свежи сили от Мала Азия всички от които отиват на българския фронт (където е и основната част от първоначалните сили срещу които България се бие сама), защото няма как да бъдат закарани на западния - и това въобще не се споменава. Нали се сещаш, че истината може да бъде само една и трябва да е цялата, а не изкривена само с цифрите и фактите, които ни изнасят извадени от контекста на останалото?!
-
Ами то ако не може да има въпроси като "кога" и "къде" ккаво остава да питам още? Интересно след като ГВ не е събитие, какво е?
-
Да този откъс от книгата, в който пише че хвърляли пушките щото не знаели какво се прави с тях е някаква грандиозна глупост, на която и пълен дебил няма как да се върже. А като източник на това сведение се сочи: "Според впечатлението на всички, които са били на Булаир"!
-
Има нещо такова, през ПСВ е къде-къде по-представителна грешки в планирането и изпълнението със сигурност могат да се открият много и не само в тази война, ами във всяка. Нищо не може да бъде перфектно планирано, още по-малко пък да се случи точно както е било планирано. Сега като знаем всичко как е станало и като гледаме плановете на битките и хода на войната ни е лесно да обвиняваме командването за това и онова, ако бяхме част от това командване обаче по-добре ли щяхме да се справим в моментните ситуации?
-
При този варянт значи ли че вселената е била безкрайна и по време на ГВ?
-
Ок, разбирам че в дадения случай явно не те кефят грубите изрази и острите оценки. Ето една добра илюстрация на това как стоят нещата: Просто искам съвременните автори на книги за тази война бродещи щастливо върху тревичката отгоре да знаят какво и защо е имало под нея. И всеки опит за омаловажаване чрез европейски либерастии и очерняне чрез изопачаване на факти според мен лично моето мнение (защото това е форум и се изказват мнения) е че не заслужават нищо по-меко от горната ми квалификация. Вероятно и доста други хора като теб смятат моята позиция за "тъпа", но ще видим какви ще им излезнат сметките след време ако поемем по този път.
-
Тази книга е наистина много добра и е поглед от по-различен ъгъл спрямо този на очевидците военнослужещи. Въобще най-добре е да се четат мемоарите на съвременниците на въпросните събития, съвременните интерпретации в днешни дни могат да са каквито си искат, но в тези книги всичко е записано така както е видяно там - на самото бойно поле.
- 4 мнения
-
- 2
-
-
Мисля, че бях чел някъде че в нищото, т.е. не баш нищото, имало квантов прах от който се сформирала в последствие материята. Но според официалната теория на ГВ (Големия взрив) струва ми се той се е образувал в първите няколко секунди след взрива, така че официално нищо е нямало преди това . Но не е задължително тоя взрив да е станал от нищото, дори само от една точка, просто тогава вселената може да е била свита в някакъв концентрат, който поради някаква причина (не питайте каква ) впоследствие се е разпръснал. Общо взето ми прави впечатление, че според доказаното разширяване на вселената се разширява всъщност само пространството, но не и материята в него, отделните обекти, или хайде масивни съвкупности от обекти като галактиките, се отдалечават всяка една от всяка друга по отделно и между тях какво се появява? Празно пространство. Това грубо казано, нали. Но по този начин космическият пейзаж постоянно опустява, докато в един момент материята в пространството ще стане толкова незначително малка и разделечена помежду си, че ще клони към нула както казват математиците или като цяло ще може да се приеме, че не съществува или поне не е никакъв фактор за нищо. Но ако върнем лентата на този процес на зад и стесняваме пространството назад във времето то ще стигнем до един момент, до един обем по-точно, в който може да бъде натъпкана всичката материя във вселената максимално концентрирано без между отделните най-малки компоненти (ако въобще ще има такива) да има каквото и да било пространство. И това би трябвало да е изходната точка на ГВ, а материята и тогава трябва да е била в същия обем в какъвто е и днес (само че разпръсната и деформирана) все пак има и друг доказан закон, че материята и енергията не се губят Та в тоя ход на мисли излиза, че би трябвало да има нещо подобно на епицентър или въобще някаква отправна условно казано точка откъдето да е започнало разширяването.
-
Глишев и аз бих предпочел да се борави с факти, а фактите в тая книга очевидно са силно изопачени или дори въобще не могат да се нарекат такива. Върни се на поста на Ресавски за справка, в тоя дух може и доста да се продължи. Незнам защо бързаш да ме обвиниш в кръчмарски патриотизъм, ако не си прочел целия ми достатъчно кратък пост - отбелязах и достойнствата на книгата, така че по моето скромно мнение все пак съм обективен.
-
Книгата може и да не е поръчкова, може да е самоинициативен опит на автора да бъде модерен, различен, оригинален, по европейски критичен и т.н. лайнарщини. Полезната страна на книгата е че показва интересни и неизвестни дребни детайли от ежедневието на войната, а също така обръща внимание и на факта, че цялото общество е било съгласно с решенията на монарха и правителството и не цялата вина трябва да се стоварва върху тях. Действително всички - от интелигенцията до най-обикновените орачи на полето са я искали тази война, искали са всичко или нищо и са искали да се воюва докрай и срещу всички ако се наложи. Естествено двора, ген-щаба и дипломатите ни като държащи кормилото на общата кола и имащи изглед напред за разлика от народа който возят е трябвало да се досетят, че по тоя път няма да стане и да се опитат да го разубедят и да хванат по по-безопасен, само че и от там никой нищо не прави - всички на юруш през просото и така... Но цялата останала либерастия по омаловажаването на подвизите на войниците, значението на войната и тн. е за боклука!
