-
Брой отговори
11932 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
Продължаваме с налучкването - яребица?
-
Тя Молдова като за начало няма да е зле да се обедини със себе си, пък после евентуално и с Румъния, ЕС или там още накъдето са се засилили.
-
Дългоочаквания ъпдейт 8.0 ще внесе значителна доза реалистичност към доста неща, които до момента правеха дразнещо впечатление.
-
Тия институции хер фон Глищайн се подкрепят по пъбове и бирарии, а не с цъкане по форумни анкети Аз не помня вече за коя точно от многото ми любими съм гласувал, но определено също бих дал глас за Ахеменидска Персия, повече по симпатии отколкото смятайки я за най-фундаменталната империя евър, макар че и за това може да се бори.
-
"Hesher" 2011 : Покрай последните разочарования се появи и един, който доста ме изкефи. Въпреки че Натали Портман не заема баш централна роля, по-скоро е второстепенна и го раздава леко смотана лелка, но все пак успешно го докарва А филма е доста хаплив, на места прекалено дебилно-вулгарен, вероятно критиците не са пропуснали масово да го оплюят в тоя аспект. Но далеч не е лишен от смисъл, дори си е философски и поучителен, макар и по доста авангарден начин. А и много як саундтрак
-
Ей ме и мен с кратък цикъл сезонно-злободневни хайкута Предизборна есен 2 Окапващ мандат Пастирски песни благи Смут в стадото ---------------------------- Вивалди по нашенски Целогодишно у нас тече сезонът на мрънкането ---------------------------- Октоберфест Кехлибарено цунами ме залива. Джобове празни
-
Добре, че на Тимур Европа не му се е сторила достатъчно привлекателна тогава. Незнам с българите какво можеше да стане, но без проблеми можеше да събори Османската империя за винаги. То всъщност 1402 г. империята увисва, идеален момент за бунтове и въстания, който е скоропостижно проспан от нас. Но за Тимур Терек и Анкара са битки в периферията, на хиляди километри от Самарканд, който той не иска да оставя дълго без пряк контрол...
-
Бейзбола е още по-малоумен, в ръгбито поне има някаква динамика... и известен смисъл но като видя двама нагъзени идиоти с бели шапчици, топка и бухалка и около тях 100 000 безмозъни американски бургерояди и направо.... бих предпочел да изслушам парламентарния контрол понеделник сутрин отколкото да им изгледам мача на тия!
-
Баси как ни затъпи! И кво ша прайм ся?
-
Кой е казал, че не е така? И какво от това? (От север на юг е търговския път в случая)
-
Сетих се за още един красноречив епизод за древното величие на този град. През 1324 г. краля на Тимбукту - Манса Муса решава да отиде на поклонение в Мека, заедно с огромна свита, кервани, хазна, пристигайки в Кайро докато прекосява града по улиците му той постоянно хвърля злато на тълпите, толкова много, че предизвиква инфлация и колапс в икономиката на Египет, златото се обезценява! Можете да си представите какво количество е раздал, Кайро все пак е един от най-големите и богати градове в света тогава. А за днешната гражданска война е наистина жалко, че града попадна в ръцете на ислямистите, като нищо могат да разрушат всичките му стари сгради. Американците уж подкрепят правителствените войски срещу туарегските бунтовници, ама само на думи естествено.
-
Освен това в Тимбукту през средновековието е имало 17 публични библиотеки, много повече от който и да е европейски град по това време. Спри да се чудиш на тези факти и по-добре излез от черупката на евроцентризма си
-
Аз най-често практикувам кръчминг.
-
Така, така - всичко това в линковете се отнася за САЩ и Канада и е обяснено защо се е получило така. И въпреки всичко масови измирания от глад там няма, въпреки че на всичкото отгоре света все още се намира в "Голямата депресия". Що така, нали капитализма е по-изгнил, би трябвало всички да измрат начи? И къде по-точно в тия линкове се споменава Украйна? Май само в твоята революционна мисъл се мотаят подобни щуротии.
-
Я разясни малко, какво е това природно бедствие, дай поне една статия за него или поне обясни какво е било то. И също така ми е интересно, след като вярваш в мистериозното природно бедствие, как си обясняваш пълното безсилие на колективизацията и властта да се справи с проблема и да остави поданиците й масово да измират като мухи?
-
Това във времената след като се оказало, че не става за поп и взел, че станал обикновен разбойник и провокатор на бунтове, като нашенските селски шумкари. Много героично е наистина да бягаш от полиция и затвори. Евала с такова сиви навсякъде биха те взели на работа
-
Другарю, а на вас дали ви е известно, как вашият любим стоманен Сталин се е закалявал? Ами не на палатки другарю. Във вила. Като лигльо. Ето малко снимки от там - http://doseng.org/foto/65147-villa-stalina-13-foto.html Не точно вила всъщност, а направо дворец и 800 души обслужващ персонал, това май надминава и Версай.
-
Виж ти, а я ми покажи поне една подобна снимка от Канзас или което и да е друго място по света около степните райони за този период, щото от Украйна са хиляди: И въобще дори съвременните опити на сталинистите в Русия да оправдаят Голодомора не са чак толкова разюздани като твоето бълнуване за мистериозни природни бедствия. Ето я тяхната основна позиция, отричаща изземането на зърното от властите като причина за глада: Т.е. дори според най-оправдателната им теза виновни са пак самите те - комунистическите власти и тяхната немарливост в плановото организиране на стопанството. Това го има разбира се, но не е само то, него си го е имало винаги, тук причините за глада са други и са известни на всеки, който се е поинтересувал от темата. Така че другарю - продължавай да ни развеселяваш, от време на време настават и скучни периоди във форума и искрено се забавлявам на постингите ти, обаче не си въобразявай, че който и да било от тук ще повярва и на дума от казаното от теб. Приятен ден.
-
Сега понеже идат избори и Сергей пак му е платил да се вихри по форуми
