-
Брой отговори
11932 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
Челопечене vol.2 Тоя път се говореше, че и отровни газове били изпушили покрай взривовете и мазалото е било доста голямо.
-
Стила е импулсивен, иначе няма начин да не е замислен отговора, провокацията си беше мега груба. Радвам се, че за първи път български политик застана с твърда и национално отговорна позиция по този въпрос и я заяви пред всички. п.п. Видяхте ли последната атракция на Скопие-ленд, във времена на криза продължавмат да трошат десетки милиони за щуротии? Титовски комсомолец със сладолед в ръка на гей-парад! Първоначално беше гол като пушка и понеже целия интернет се счупи да им се смее му обуха едни бронзови гащи, което предизвика още по-голям смях. Тва би трябвало да е Прометей, който предполагам е излишвно да споменавам, че също е македонец, а тоя арматурно-бетонен ръждив кенеф в стил сталински барок на заден план сигурно трябва да мине за някаква антична сграда може би.
-
Маляките почнаха да се самоизбиват в ефир - http://www.dnes.bg/world/2012/06/08/deputat-razdava-shamari-na-dami-na-tv-debat-v-gyrciia.160796#13391464870351&if_height=376
-
Далечко е, брадата я направих раздвоена, с каквато са изобразявани доста от бг владетелите по монети и илюстрации, тая мода не е от Елада
-
Няма какво да се размишлява картинката е ясна - агент Гоце награждава агент Сава за дето му докара автобуси от Анадола за да гласуват за него. Иначе официалното медийно становище за случката е, че е награден щото видиш ли бил опазвал етническия мир в България :eek_yello: от тогава орден Стара планина съвсем се обезцени, сигурно вече може да се намери и по сергиите пред Ал.Невски за по 50 стотинки.
-
Всички знаем за реконструкцията на Чингис Мостич - този шедьовър на родната соц тюркофилия изобразяващ ичиргу боила като изпечен селски тарикат на камбоджански пазар: Тука си направих една съвсем лека заигравка с paint - махнах само измислените монголоидни гънки на клепачите, изправих малко супер увисналата кожа, целяща максимално (монголоидно) изпъкване на скулите и замених тънките китайски мустачки с нормална европеидна брада. И ето че от там вече ни гледа съвсем друго лице:
-
Чудно! Адмирации за положеният огромен труд. Статията може да бъде включена и в списанието, но може би на части като поредица в няколко броя защото обемът й е доста голям.
-
-
Ау какъв твърд и груб акцент, ти да не си от бившите колонии?
-
И аз вече съм на мнение че Ливтейлърсия език е най-благозвънък!
-
Дефакто с това официално си признават, че досега са били буквално паразит!?
-
Алжубарота е доста интересна битка от периода, напомня малко на Креси и Аженкур с решителната роля на стрелците и победата на значително по-малобройната армия. Жоао І заслужава адмирации за диспозицията на войските и доста по-гъвкавото им придвижване и престрояване на бойния ред в сравнение с кастилските.
-
Досега се смяташе, че дворецът споменат в каменния надпис на Омуртаг е този на остров Пъкуйул луи Соаре, 15 км североизточно от Силистра. п.п. Тва на Източната порта е стълбище.
-
Ето ви пак руски за Чечня.
-
Интересно, значи в хода на ранната реконкиста португалците все още не са знаели, че са португалци За тва, че въпросната презурия е графство знаех от "Световна история" на Киндел-Хиндеман, поне там така го наричат. Затова и направих справката с португалската уйкипедия - http://pt.wikipedia.org/wiki/Condado_Portucalense Незнам какво пише в самата статия, но Condado със сигурност идва от Конд (граф). Иначе не споря, че си има специфики, които го отличават от да кажем френските или германските графства от периода.
-
Е не ги знам как са на португалски термините, но въпросния Вимаро Перес през 868 се провъзгласява за "конт на Португалия", демек граф. След кратка справка - Portuguese: Condado Portucalense - това не е ли така? Та по време на тази реконкиста Португалия не е независима обаче, а е част от Леон. Социалния характер на реконкистата ми навява обратнопропорционални аналогии с османското нашествие на балканите, тук в началото на тяхното настъпление се наблюдава подобен феномен - предпочитанието на християнските селяни към по-безконтролната и ниско данъчна власт на мюсюлманите в сравнение с християнските им феодали, но отношението им към това при балканската реконкиста е точно обратното.
-
Той това май имаше предвид, само че не на латински, а на японски да се преведе гора, дърво. гора - Mori дърво - Tsurī Цури-мури би било много яко име за бг поп-фоллк певица когато се изчерпат всичките основни от нашия списък
-
Все още са по-малко, но ресурсите все още са крайно неравномерно разпределени
- 3 мнения
-
- 1
-
-
Графството е основано още преди да се е заформила същинската реконкиста поне в тая част на полуострова Още 868 г. , само че впоследствие е погълнато от Галисия, това което се споменава горе е вече Второто Португалско графство.
-
Ако е някое от по-популярните може и да го знаем, така че дай го, ако не е, има и кого да се допитам
-
До колкото знам възрастта на самата Вселена се определя според векторите на реликтовото лъчение, незнам дали може в този контекст да се разглежда и появата на Слънчевата система. Странното е, че и възрастта на Земята се определя на 4.5 млрд. години, това значи ли, че е възникнала почти едновременно със Слънцето??
-
А това въпрос ли е било? По форма приличат на Фолклендските острови
-
Не е Секигахара, но си сравнително близко
-
На Светослав му е правена възстановка на лицето по черепа. А за прическата и цвета на косата се подразбира Хайде сега екстремно на изток - коя е тази битка:
