-
Брой отговори
11932 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
Баш това ще да е. Ето и кола (с картечни кули) от мемориалния комплекс при Прохоровка, ама ми се чини да е от междувоенния период някъде.
-
Смятам да ви понавестя утре (петък) някакво предварително събиране? Откъде точно ще започне шествието?
-
Някой има ли идея какво е това?
-
Как ли? Ето така: http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=13133&view=findpost&p=212983
-
Знам ли вече какво се случва тук, на мен ми се ще и по останалите прабългарски теми във форума по-голямата част от теоретиците да се шегуват само Може би да я преместим в най-актуалния и атрактивен раздел - Мистерии и загадки?
-
Отбелязаната горе държава в Корея се е казвала Пархя или Пархе, на корейски. Надписа на картата е някаква изкелефанчена английска транскрипция на китайското й наименование - Бохай (няма "р" в китайския). Така че забрави за твоята "Балхае" А между кралството Пуйо и Пархе има един период от около 7 века и разбира се никаква приемственост между тях, като изключим, че са били заселени предимно с етнически корейци. Но по времето на Пуйо корейската нация още не е формирана, това става чак след издигането на Когурьо. Буквално Когурьо на корейски означава приблизително "най-великата нация", така че забрави и за твоите български гори и планини. С други думи - пълни глупости си надробил
-
Хм, Т-55-ци ли забелязвам, кой смятат да бият с тях през 21 век?
-
Не забравяй, че говориш за американци все пак тоя същия май беше обяснил и, че края на света щял да настъпи по часови пояси на планетата (явно защото е дал и точен час) така примерно в момента в който в Япония настъпи края на света, на САЩ им остават още около 20 часа свят преди края да настъпи и там Та последователите на тоя не са чак толкова стряскащ феномен, преподобният Джим успя да убеди над 900 души да се самоубият в Джоунстаун щото света бил гаден. А пък в навечерието на 2000 г. около 40 души в САЩ се самоубиха дори без да има пастори, които да ги подсещат, пак щото щял да дойде края на света. И тука май е излишно да си задаваме разни въпроси от сорта на: Защо се самоубиват след като така и така края ще настъпи... а може пък и да не настъпи, как ли не им е минала и тази мисъл през гладките като билярдна топка американски мозъци? Въобще хората могат да бъдат смайващо тъпи понякога.
-
Абе аз матриал за прабългарите където нито веднъж не се споменава планетата Нибиру, просто не го признавам за читав и това си е! Ама виж това, че прародината им била Шамбала досега не го бях чувал, имаше една много яка кръчма дето се казваше така, ама наскоро я затвориха
-
Тия друсат некви много твърди наркотици.
-
Заставам с Манлихера плътно зад мнението на КГ!
-
Дърпам и аз. Но още не съм догледал Харакирито, та след него А в Рашомон, ми се чини че беше баш обратното - имаше слух, че злият демон обитаващ руините на разрушения Рашомон бил избягал от там уплашен от жестокостта на хората.
- 3 мнения
-
- 1
-
-
Тая статия е смешна, не споменава никакви имена или източници, а и е превеждана с Гугъл ърт. Но нищо, това не ни пречи да продължаваме да вярваме в конспирациите, извънземните и цивилизациите на милиони години и заговорът на всички учени по света срещу нас да укриват намерените безбройни артефакти доказващи това, няма да ни спре!
-
Ей тоя гей парад ми е любимия - в Белград от 2010, със специалното участие на фен агитката на Партизан. В крайна сметка се оказа, че имало повече пребити полицаи от колкото гейове.
- 9 мнения
-
- 2
-
-
Честно казано, нямам никакви впечатления от тоя Мит Ромни, ама все пак ударих едно рамо на републиканците вярно е, че болшинството от Южните щати пак ще гласуват за Бараката, но той общо взето нищо съществено не направи през тоя мандат. Започна изтеглянето на войските от Ирак, ама просто защото вече няма пари за поддръжка на толкова голям контингент там, а и нищо повече не биха могли да постигнат. И направи една меко казано съмнително-далавераджийска здравна реформа в щатите. За друго не се сещам.
-
Frujin Assen, на 24 August 2012 - 17:24:23, каза: Те не са дали на света никакви култури. Просто живеят на територия където растът тези култури. Това са безумни глупости, безумни!!! Съжалявам, че трябва да ви го кажа но сте крайно незапознати и същевременно крайно предубедени по темата. За доброто на форума и въобще на науката, или всъщност най-вече защото ми писна от вятърни мелници - ще затворя темата, докато се вразумите. Което май няма да стане.
-
Странно защото съм виждал снимки на замъка, но изглежда в такъв случай съвременния дворец е по-късна реконструкция на средновековния. Досега мислех, че е превзет от Мицухиде след смъртта на Ода, но не и разрушен, защото го има отбелязан навсякъде по картите с войните от по-късния етап на периода. Но не е изключено това да е известен анахронизъм де.
-
Значи в модераторския раздел вече незнам колко стотин страници все се говори за това колко много плява и ненужни постове се бълват тука и задръстват дискусиите в хубавите теми на форума, с което ти уж се съгласяваш и все се чудим как точно да действаме срещу това. Ти като гледам вече си го измислил - почваш да правиш същото! Тук обсъждаме ацтекската държава и култура, а ти идваш и заявяваш, че е зле щото не е на технологичното ниво на японците от 20 век. айде замисли се има ли някакъв смисъл от подобна глупост? А защо германците през 14 век не са на технологичното ниво примерно на сърбите през 20 в.? Егати загубеняците разбираш ли Не сериозно, тоя пост щях да го изтрия, ама за съжаление вече всички го видяха. После обаче не ми се оплаквайте, че нивото на форума падало... Вече обясних защо е там. За двеста хиляден път и ми се струва, че е крайно време да го зарежете тоя аргумент. За траките, спартанците, Картаген... нищо не каза? И там ли жертвоприношенията са санкции за негативно поведение? В момента умножаваш ябълки по крави, както ми казваше в училище учителката по математика значи къде съм споменавал, че ресурсите имат отношение към религията, говорех за тях като за двигател на технологичното развитие. Религията и културните особености се оформят от множество други фактори, за които сега няма смисъл да говорим. Ресурсите нямат отношение към човешката жестокост, която е заложена във всички хомо сапиенси и при определени обстоятелства винаги се проявява. Значи визията ти е погрешна защото заставам напълно зад тази "плоскост", индианските цивилизации са велики и уникални култури и да - европейците се отнасят изключително варварски с тях - просто ги унищожават. Избиват населението, заразяват го и случайно и умишлено с едра шарка, а оцелелите ги набутват в рудниците за робски труд, носят със себе си разруха, а не цивилизация. И единствената им цел е заграбването на нови територии и злато. Това е жалката истина.
-
Аз на Мусаши първо искам да прочета "Go rin-no sho", пък след това може и художествени. А "Котен но Широ" е просто превъзходен. Показва периода от гледната точка на обикновените (но не по-малко велики) хора и техните мечти и терзания, докато обикновено, с малки изключения, винаги вниманието ни се привлича от самураите и техните битки или от дворцовите церемониали и интригите във властта. Точно затова и тази творба е толкова ценна, показва и друго върховно постижение на японската цивилизация - въпросния замък Адзучи, за чийто строеж става въпрос във филма по времето на Ода всъщност е най-голямата дървена постройка в света (цели 7 етажа), за която не е използван нито един железен пирон. И въпреки това строения преди 5 века дворец продължава да се издига величествено на хълма над езерото Бива и до днес.
-
А така, а това значи ли, че египтяните и шумерите са били прости след като пирамидата е "просто" строителство? Имат. Просто ти не го знаеш и си се понесъл в момента на крилете на предубедеността. Щото такива няма на континента им, от къде да ги измъдрят? С генно инжинерство някакво ли? Опасявам се че това е невъзможно дори и днес! Познават го. Само че нямат нито впрегатни животни, нито удобни пътища където да го ползват. И тва вече незнам кой път го обяснявам. Толкова са им позволили условията и наличните ресурси. Всеки е направил каквото е можал с това което е имал. В момента вие се присмивате и оплювате тези, които са имали малко и поради това са били погълнати от по-богатите и напредналите. Да видим още колко ще продължи борбата ми срещу вятърни мелници
-
Безмислено разводняваш играейки си с термините. И двата акта представляват умъртвяване на набедена жертва по особено жесток начин в името на дадено божество. Така повече ли те кефи? Няма повече да използвам термините "жертвоприношение" и "клада" за да не се закачиш пак като кърлеж за тях поради липса на какво друго да се хванеш Така - та по горната удебелена формулировка европейците водят доста. Категорично. Незнам защо я взимаш и за някакъв основен критерий. Същата работа (дори и спрямо термините, които повече няма да споменавам ) се наблюдава и при траките и то доста масово, пукне ли мъжа - аре директно теглят ножа и на жена му, коня му и други дребни имущества за гробничен инвентар принасят се жертви по най-различни поводи, всъщност поради същите като при ацтеките - примерно за да призоват бога на дъжда да сложи край на продължителната суша примерно.Що не се дразниш на траките тогава? И не само това - мислиш ги за доста печени, интересни и цивилизовани дори! Ами Картаген? Там детските жертвоприношения май са най-масовите познати въобще. И въпреки това ги считаме за цивилизация от ранга на Рим, което си е така. Ами спартанските жреци - които хвърлят в пропастта всяко новородено, което сметнат, че е бъгаво поради някаква причина и негодно за бъдещ спартански хоплит? На спартанците даже още повече им се кефиш кви са печени. Виж от всички правещи подобни мизерии с невинни хора само на ацтеките не се кефиш. Е тва продължавам да не мога да го разбера. А пък за избиването на пленници май списъка с всички останали, които го правят освен ацтеките е направо безкраен. Всъщност крайно число е разбира се и се опасявам, че е равно точно на броя на всички останали племена и народи в света от периода, а и от преди и след това. Още в първото изречение от темата в линка се казва, че адекватни сравнения са невъзможни, а надолу може да видиш и защо
-
Е да, за в хладилника си купуваха не по една бира, а по една каса, 20 ст. все пак Но и сега можеш да си намериш наливна бира без консерванти (мътна или "жива")
