-
Брой отговори
11933 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
Веднага ти отговарям - Защото е имало благоприятни за това условия
-
Ами това каза Аню Ангелов, но още две седмици има някъде до финалното заключение на комисията. Ако това е станало още при излитането не би ли трябвало да го забележат след като все още е бил на земята, ако имаше видео от полета вероятно можеше да се види в кой момент точно е прибран колесника.
-
Ами както искате, може да добавя и нови самолети за гласуване в "независимата" ни анкета Икономическия и финансов фактор естествено ще играе може би основната ръководна роля при взимането на подобни решения, засега я играе до толкова, че не можем все още да си позволим нова ескадрила, освен ако това не стане за сметка на нещо друго, за което на свой ред да се мърмори и недоволства. Ето аз например ударих едно рамо на шведския грифон, за малко повече независимост така и заради по-евтината му подръжка и цена. Ясно е, че (потърсената) оферта на американците ще стои на преден план и занапред, но приемем ли да преговаряме с тях дори и да поискаме да преговаряме за Ф-18Е, те веднага ще пробват да ни пробутат първо Ф-16-ките, и то от скапаните блокове 50-52, а ние както винаги сме свикнали да им казваме "да" много се съмнявам да успеем да не се прецакаме и тоя път и да успеем да се спазарим за Хорнета и то на добра цена.
-
Интересно защо тогава през ПСВ докато пердашат руснаците от Кубадин до Прут никой от тях не се пита защо се бие срещу освободителите си, да не говорим, че тогава някои от тях са били родени още по време на робството. А нациналистическите движения като СБНЛ са били наистина доста масови в този период, ратниците примерно са били над 300 000, тях освободители те ни ги наричат "огромна шайка върлуваща по софийскте улици" от страниците на Комсомолская правда. Та се съмнявам хората като тях да са били особено русофилски настроени тогава.
-
Нека в тази тема да се обсъжда само информацията около самия инцидент. По повод нуждите на ВВС и бъдещото закупуване на нови изтребители пишете в тази тема - http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=13395
-
Ще пробвам да отклоня тук оффтопика от темата за катастрофиралия самолет. Пускам и анкета за да се понажежи повечко обстановката и да има повече активност Тук може вече нашироко да се обсъжда, кой варянт е най-добър. Само да не вземе сега някой да ми ревне за анкетата: „Къде са ми любимите руски изтребители?” примерно. Това с надеждата да избегнем дежурното вечно дерби МиГ-29 vs F-16 и въобще руска срещу американска техника. Нека да обсъждаме реалните варянти с оглед на предложените ни оферти, пактът в който членуваме, западната ориентация и поетият курс към постепенно стандартизиране с тях.
-
Засега има само предварителен доклад на разследващата комисия, все още не е изготвено всичко, ама нещата май отиват на към обвиняване на пилотите за инцидента. Според официалната (засега) версия, най-вероятно при излитането пилотите са прибрали колесниците по-рано и резервоарът се ударил в полосата, от което се е разцепил и е изтекло гориво, което се възпламенило от горещите газове.
-
Москва спира да бъде приоритет за Хитлер когато решава да се стреми към осигуряването на ресурсите - ДонБасс, Кавказкия и Уралския нефт. Така че при Москва освен немски не са пращани никакви други части, всичко - по южното направление. Но можеше и на Кавказ да ни пратят също така. Горе се изложиха проруските настроения в обществото - ами веднага е можело да пуснат патриотичната пропаганда, която да ги замести, като например статии в списание "Сигналъ" със заглавия от типа: "Маршът на българската войска обратно към своята прародина и нейното освобождение от болшевизма!"
-
Той Борис със сигурност щеше да се стреми да откаже, тук коментираме какво щеше да стане ако не са му оставили избор. Живата сила е най-спешно необходима при Сталинград, там немците успяват да струпат до 800 000 души, докато руснаците - над милион. Нашата войска не се е считала за някаква опитна или елитна, нито пък е разполагала с някаква кой знае колко и кой знае какво въоръжение и бойна техника, така че просто щеше да бъде наблъскана при останалите. Ето ви за пример други държави подчинени съюзници като нас на Хитлер, които са били притиснати да му пратят войски - Хърватско, Румъния, Италия, Словакия, Унгария... Защо никоя от тези армии не е била пратена на Ел Аламейн, а точно българската щеше да е? Всичко заминава за Източния фронт чиято дължина и натовареност постоянно расте. Докато при Ел Аламейн Окинлек успява да скъси фронта до едва 30 км дължина, така че отбраната на съюзниците да е удобна дори и срещу по-многоброен противник. Германците и италианците там не са се нуждаели от български войници, а от провизии, боеприпаси и техника.
-
Е нали се сещаш, че когато определените съединения преминат под немско командване, последния фактор за дисолцирането им ще бъдат настроенията в бг обществото (при това само част от тях), по това време настроенията са предимно про-немски 1942 ще е твърде рано за Западния фронт, ако е преди юли и битката за Ел Аламейн няма да е започнала още, а и този театър не е приоритет пред Източния фронт, така че според мен най-вероятно там щяха да ни пратят и най-вероятно по направлението по което пращат и останалите си съюзници (румънци, словаци, италианци) - към Сталинград.
-
Първите китайски експедиции до Тайван са още от 3 в. пр.н.е. Във въпросната първа експедиция островът е наречен Ичжоу (отров на варварите). През 230 г. китайците осъществяват първата военна експедиция до острова, а в последствие и още няколко, в резултат от сблъсъците местното население бяга от западните равнинни райони към планините на изток. После през 12 в. Китай за първи пат, макар и формално, включва острова като административна част от провинция Фуцзян. През 14 в. вече се образуват и местни административни институции и китайската миграция на острова започва да расте. Всичко това се случва доста преди да пристигнат европейците
-
http://dnes.dir.bg/news/katastrofa-graf-ignatievo-iztrebitel-mig-29-11028014?nt=4 Според мен не може да става дума за грешка на пилота, още от началото на полета са забелязани нередности по машината. Струва ми се, че отговорността трябва да се търси или в предварителния технически преглед или в решението да се удължи изтичащия ресурс на машините.
-
Мм яко, ще взема скоро и аз да подкарам танка
-
Такеда нахлува в Шинано Внезапен порой Разцъфналите вишни без жалост брули ------------------------- Неочаквана среща при водопадите Пролетна мъгла Звук от флейта носи се между елите -------------------------- Нами и мълчаливата любов Потиснат порив Капки ефирна роса Две тъжни очи...
-
За същото нещо самите американци след време ще обвинят и осъдят Третия Райх. Интересна е еволюцията на американското измисляне на поводи за започване на война - първоначално поводите са били на джентълменско-рицарска основа - персонални обиди, малко по-късно поводите започват да стават инцидентно загинал американски войник например заради който се започват интервенции, сравняват със земята цели селища и се разпалват граждански войни сред "виновните". Глобализацията, журналистиката и общественото мнение нарастват и оправданията се налага вече по-добре да се обосновават - започват да си самовзривяват кораби и да хвърлят вината за това на който им е удобно (в първия такъв случай Филипините! Не знам с какво точно са могли през 19 в. да им потопят броненосеца "Мейн", може би с кокосов орех същите поводи се използват и за влизането в ПСВ и Виетнамската война. За ВСВ повода се намира по-лесно - нарочно оставят японците да се доберат необезпокоявано до Пърл Харбър, защото ако ги бяха пресрещнали в открито море това нямаше да е нападение над тяхната територия и съответно повод - а са можели да го направят, защото са знаели за нападението поради декодирането на японските съобщения и постоянното следене на заповедите им - нещо което не се отрича от самите американци. И така до взривяването на Небостъргачи в Ню Йорк.
-
Не за всички азиатски страни е така, но за афганистан си прав - той представлява просто празно място между границите на съседните държави.
-
Въпреки все още върлуващата чалгарщина рейтингът му в България се срина и изникнаха нови "черни перли", които заемат освободения вакуум затова и сега се опитва отчаяно да пробие в Русия с хапливи провокации, но и там се радва само на омраза от страна на нормалните хора. В съвременният български речник думата "Азис" просто остана като нарицателно за "противно квичащ циганин педераст" и нищо повече
-
Ми и това е добре - показва се, че иде края на герантокрацията от времето на Юра и неговите аверчета
