Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

КГ125

Глобален Модератор
  • Брой отговори

    28604
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    118

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ КГ125

  1. Истината е, че я няма никъде записана като оригинално българска, там е проблема! Иначе и аз бих се радвал да е родствена с шумерските, повярвай ми. Ама как се доказва това? Никак. С едно просто сходство няма да стане, защото, дори и да не е случайно, исторические обяснения основани на наличните данни, са безброй. Като например и кесар, и цезар, и цар, и сар и пр. да имат корен някъде в няйкой праезик.
  2. България плаща най-скъпият в Европа газ с оглед на равнището на доходите си. В САЩ заради шистите газът е 100 долара, в България е 600. Това е защото сме изобилно богати. Очаквам еко активистите да компенсират разликата, като се впуснат в различни бизнес - инициативи. http://www.dnevnik.bg/biznes/companii/2012/05/25/1834074_spriamo_pokupatelnata_si_sposobnost_bulgarite_plashtat/
  3. Но това не се дължи на бюджетните харчове на Обама, нали така http://www.dnevnik.bg/biznes/2012/05/24/1833913_bundesbank_germancite_sa_po-bogati_ot_vsiakoga/
  4. А като има бюджетни харчове, животът на милиони хора ще се подобри? Пол Кругман....... Бюджетните харчове в Гърция подобриха ли нещо? Де са сега гърците? Отде пари за бюджетни харчове? Откога бюджетът е справедлив, безпристрастен и некорумпиран? Глупости.
  5. А какво в този линк те наведе на тази мисъл?
  6. Да, и то добре. Макар, че не мога да се съглася, че от доставката на един танк до бойногто му приложение минават няколко месеца.... Нещо не ги схващам данните в руския текст. В един танков полк има по 16 танка ли????
  7. В началото на века е. Може да е на турски, но какво пише??
  8. Тия хора забравят, че комунизмът свърши и че с безапелационния си тон най-много да си изкарат един по муцуната.
  9. Отде накъде в Пловдив на персийски?? Дали тая снимка не е някакъв сборен монтаж?
  10. Аксиомите стават три: - оригинално българска; - не-славянска; - означава император; Други факти - появява се в изворите при Петър (нали така?) Тогава легитимации в Рим не се търсят, но вече Борис е разменял писма с папата. Защо пък не директно от Рим? От Цезар - цясарь? А византийското кесар остава встрани, като второстепенно. Остава да видим хронологично в изворите как?
  11. Освен, че цар = василевс, т.е. император, трябва да се тръгне от оше една аксиома - титлата е оригинално българска. Все едно как се появява в българския, тя тръгва оттук. Остава генезиса, т.е. етимологията. До първата поява на титлата тук, няма знак българите да са ползвали и знаели тази дума. С изключения на паралелите, които са и фонетични, и семантични, с шумерски и ирански думи със същото звучене и значение. Само че това би била много далечна връзка, а и не виждаме следи от нея, а само два паралела в двата края на един много голям времеви и географски и етнически отрязък... Ако все пак идва от "цясаръ"? Като се изписва с онези средновековни съркащения "цРь" или "царь"? Къде се среша думата "цясар" в изворите?
  12. Авторът на темата цитира в началото едно изнасилено вестникарско изказване
  13. Гърците какви индустриални предприятия имат, сравними с тези на САЩ? Забравих - в САЩ има концерни, в Атина - таверни. Почти няма разлики. Индустрията по чинии за чупене също така има огромен резерв за излизане на Гърция от кризата. Нещата са много прости - дългове има, и по-големи от гръцките спрямо БВП на страните. Но Гърция просто няма откъде да плаща. пп и защо реши, че по логиката на статистиката по-горе икономиката на Ирладния е по-ефективна от тази на САЩ??
  14. Ми то това са пропагандни схеми. От всичко горепосочено е вярно, че е имало такъв отбор и такива мачове. Като част от българското първенство. Никой български спортен деятел, министър или какъвто и да било не е казвал и дума срещу отбора от Скопие. Никой български военен никога в историята на българската армия не е поздравявал официално с нацистки поздрав. Това е бил мач, също като Тракия Пловдив и Левси - София. Българско футболно първенство. То да се чуди човек - треньорът на скопския отбор е евреин. Ми то ако имаше нещо, те изобщо нямаше да го държат за треньор, бе хора! Елементарни, долни лъжи на прага на македонското членство в ЕС. Щура работа, по балкански глупава и смешна.
  15. Пуснали фалшиво интервю на немска евродепутатка в македонските медии с текст срещу българската реакция.... Нищо по-неприятно няма от физиономията на лъжец и родоотстъпник, а в репортажа за филма видяхме доста такива. Да се чуди човек - има един много елементарен въпрос, на който авторите не само че не могат да отговорят, не само, че го подминават, те директно лъжат, следователно са една банда лъжци - защо й е на българската държава да спасява евреите от старите предели, тези, които са български поданици, а да депортира македонските??? Авторите намират много лесен отговор - спасяването на българските евреи било мит.Ми да питаме проф.Бар Зоар например митове ли пише той в книгите си ... Ето докъде се стига когато се лъже. Отговорът на това странно противоречие е много ясен - защото това е акт на немската, а не на българската държава. Българската адмнинистрация в Македония не може да повлияе, не може да спре депортирането, така, както това става в старите предели на България. За съжаление, нямало е начин и евреите от Македония да придобият българско поданство това би било директен акт срещу немците, а нали знаете какво става, когато немците решат, че някое правителство е срещу тях? Още един малък въпрос - отборът се казва "Македония - Скопие". Това било единствения начин да се произнася името Македония в тогавашна България. Тука вече освен смех друго не може да има.. Що се отнася до фанатизираните български нацисти, до военните, поздравяващи с хайл хитлер, то разстрелите и пр., то това са такива фантазии, че авторът може да се прегледа в психиатрията. Обсесивно-компулсивно разстройство ли му се казва, докторите да кажат. Този филм е чиста проба активно пропагандно мероприятие на македонската държава срещу българската. Докато не последва ясно разграничение от него от страна на официалните македонски институции, не мисля, че Македония трябва да ходи в ЕС, ако поне в България е останал един държавник. Не може да влиза в ЕС държава, която днес генерира проблеми със съседите си.
  16. Хак му е дето разрушава България!
  17. Едно е ясно за мене - цар = василевс на български. Въпросът е само как се е стигнало до термина "цар".
  18. И какви други що годе доказани версии има? От шумер българите носили титлата, без да я ползват, докато се заселили на територията на ИРИ?????
  19. А, да, ЕС явно ще влиза в Македонския съюз ))) Право да си прави творби има всеки, но когато една държава финансира такива лъжи за съседите си, тя явно прави политика и тогава ще требУВА на си носи последиците. Аман вече от подигравки с историческата истина!
  20. Tъй май излиза...
  21. http://banks.dir.bg/2012/05/23/news11206270.html Умните знаят какво да правят, докато лудите се налудуват.
  22. Да! Става все по-интересно. Цар = император?
  23. Е те това нещо за пръв път го чувам! Мислех, че е свинята, с която Чърчил става шампион на Англия по свиневъдство в началото на 20-ти век...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.