КГ125
Глобален Модератор-
Брой отговори
28604 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
118
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ КГ125
-
Защото в България не станаха правилни промени, или по-точно станаха по трудния начин.
-
Да, по-добре е. Кан след това ще ти го сервират на тепсия. Но така бива прецекан чичо Йосиф, а той тия работи не ги обича.
-
Чудесна информация!
-
Задай ги смело; политизиране няма да се допусне, но темата ще си стои. От друга страна, част от отговорите са свързани със съвременни политически проблеми. Все пак въздържайте се от конкретно-политически коментари. Ситуацията се дължи на цялото управление на България от 1990 г. насам, така, че критики само срещу сегашната власт не са много на място.
-
Това би довело до отрязване на СССР от Европа, т.е. до това Западна Европа да включва България, Чехия и Унгария, вероятно Румъния и Полша или части от нея. Източна Германия може би щеше да е по-малка, а линията на Студената война нямаше да минава от север на юг през средата на Европа, а от югоизток на северозапад, като цяло изнесена по-на Изток. Поради това разтягане на Изток Балканите щяха да са особено важен район, тук щяха да се наливат много пари, както в Южна Корея, да речем, ни и щеше да е арена на голямо противопоставяне, с всички произтичащи последици. Само че, кой го е слушал Чърчил през втората половина на войната вече - никой. Той просто е пафкал с пурата след американските представители, бучал е нещо под нос и толкоз.
-
Аре моля ти се ся, такива неща са чужди на българския национален характер. Друго си беше соц рахатът в края на 80-тте години.
-
Кои игри???
-
Може да е политическо - ако наистина е смятал да либерализира империята... Той и Лудвиг Баварски умира при не много ясни обстоятелства, макар, че той си е бил качествено изперкал, де.
-
Уникални кадри!!! Тутраканската селищна система, известна във вицовете на цялата страна с това, че Рейгън й е враг номер едно (така и не знам дали наистина го е имало този лозунг или не), празнува последният 9-ти септевмри. Това видео е уникален исторически извор. Така ставаха всички манифестации в цялата страна, така, че можете да си създадете идеална представа. Виждате българската провинция от социализма на длан. Тиха, кротка, спокойна и сравнително доволна. Това спокойствие вече никой никога няма да го има у нас, поне не в близко време. Заслушайте се в речите - 9-ти септемвти се величае като ден на българското освобождение, като се прави историческа реминисценция и връзка на борбите на българите за свобода преди и пристигането на съветската армия. Текстовете се пишеха в Окръжните комитети, или поне се одобряваха. Изпълнени са с клишета, като това ка на 9-ти септември в Бъкгария бил съборен фашизма, и разбира се, капитализма. Можете да чуете цялата пропагандна тематика на БКП в това филмче! Уникални документални кадри. Това си е исторически извор. Можете да видите хората, които манифестират. Да не мислите, младежи, че тия хора са там по желание? Не са. Доведени са от местоработата, в държавните предприятие, организирано от партийните комитети. Не, че имат нещо особено против – те каквото имат против няма да го кажат публично, защото може да имат проблеми. Така и така е празник, облечени са празнично, но вгледайте се дали са ентусиазирани особено. Минават формално. Това беше то социализма – формално, формално, формално, а животът си тече. Само след 2 месеца България ще се затресе от митинги и демонстрации, от режисиран преход, но и от мощен демократичен импулс, ще се събуди българската интелигенция, но и ще спре творчеството й ... Всички тия постулати, които се заявяваха всяка година от такива и други трибуни, ще се изметат. Руснаците обаче са искрени... От друга страна, това вече е времето на късната перестойка. Тонът е спокоен, няма агресивност към миналото. Късен социализъм - не се живееше толкова зле, па като бяхме лапетия какво друго ни оставаше освен да си гледаме кефа. В София дънехме Пинк Флойд и гледахме видео по 15 човека в нечий апартамент, често със спящи нечии родители в другата стая... Мани, мани : ) В провинцията обаче се е запазил духа на 60-тте и 70-тте. Чудесни кадри, изгледайте детайлите! Милиционерите в парадна форма, стегнати и дисциплинирани, не като сегашните гащници... Макар, че в това отношение препоръчвам царската полиция, ама айде. Маршовете турбокомунистически, дикторите хвалят комунизма на поразия и с цяло гърло. Минават завод след завод, с нарисувани плакати, носени от първия когото, бедният, са хванали и задължили да го прави. Един път само съм носил червено знаме с 2 м. прът и потънах от срам, бях 15-тина годишен ) Е като тия лелки дето носят сума ти трикоьлори.... Вижте хората как бързат да минат и да си ходят да си сготвят и да си починат и да си идат на гости... И не, сините знамена не са на СДС. Те са символ на световната борба за мир. Тогава комунистите не се бореха за екология, а за мир, ако не знаете. Една от вързастните жени е взела знамето наопаки, носи го на рамо. Партийният секретар е идиот, естествено – ми то й тежи на жената, как може да й го даде, но пък и тя го носи като гьостерица) Опа, на второто видео в началото един чичо също носи байрака като гьостерица. Ако в този момент в главата му не е изконното антиконмунистическо: „Ай ши ви иба мамата”, те ви па на! Какво е това чудо, което носи жената с пищната бяла рокля оставям на фантазията ви и на алкохолните пари на местния художник да изясните, както и на празната глава на партийното ръководтсво. Как сме се хилили на тия работи, не е истина. Обаче вижте хората – досадно им е, но са с твърдо изражение. Днес не знам.... На 2:44 до трибуната вдясно на екрана долу се вижда иначе цивилен човек, който си стои. 100% или ДС, или милиционер. Охрана ... Повече по традиция, де, ама в това време и турски бомби гърмяха, и какво ли не. Дечицата със сини връзки са чавдарчета, с червени – по-големи, пионери. „Мажоретките” на 3;31 и после са уникални – дори не си правят труд да махат в синхрон. На много от тях това се вижда толкова безсмислено, колкото е наистина. Симптоматични кадри.
-
Това е било такава патаклама.... Голям голям дълг имаме към това време като българи. Не е оповестено достатъчно!
- 8 мнения
-
- 1
-
-
Ами - не знаем фактите. Едната версия е самоубийство и убийство - единият от тях го е свършил, поради бурният нрав на ерцхерцога или на жената. Втората е да е убит. Австроунгарските аристократи рядко се избиват един друг, да не кажем никога. Но все пак би имало сили, които биха го направили, ако много им обърква работите.
-
Ами назад в историта банките не са си позволявали такива работи. В Швейцария, в България ако щеш преди 1944 г.... Мадок влезе, че май и умря там.....бах му и милиардите, дето ги открадна. Това е то пътя. Това, че днес системата не е такава е едно, решението на Гезел и Прудон... е съвсем друго.
-
Е застреляни ли са или травмите са от друго? Оглед, куршуми? Врати, прозорци, ъгъл на стрелбата, ако е стрелба?
-
Че защо? Аз тръгвам от тая фундаментална езикова особеност.
-
Много важно, наистина! На това мисля само Тироглифа и Спандю и още много малко хора могат да отговорят. Защото приликата се налага от само себе си.
-
И все пак, езикът на българите е славянски, а от една страна през него (!) минава границата между западните и източни славянски говори поне в (да ме простят езиковедите за простотията) фонетично отношение. А фонетиката на езика е според мен категория доста основна, отдавна е залегнала в народите.
-
Аз четох малко от него... интересно, но толкова. Не знам какво му харесват, но не съм посегнал и към втора книга след това. "Кентавърът" май се казваше. Ми модерна литература. То след него какви неща се изпонаписаха, в опит литературата да се унищожи....
-
За мен винаги е била загадка диалектната граница която сече България ни в клин, ни в ръкав от север на юг и я разделя на западно български и източно български говори. Не защото сама по себе си съществува, а защото на запад в България се говори с фонетика като сърби, чехи, словенци и т.н.а на изток фонетиката си е като в Русия и Украйна. Това с панонските и дакийските славяни може да го обясни. Ако това са два раздела на западните славяни и вторите са останали в България, и ако българите са дошли вече със славянски език или със славяни от изток, картината може да пасне. Лаически разсъждавам, но би ли могло да има нещо такова?
