Отиди на
Форум "Наука"

Гласуване от чужбина 2011


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте!

Имам следния въпрос - пребивавам извън България и имам желание да пусна гласа си на президентските избори, но не съм подал заявление за гласуване в посолството, срокът за което бе до 27ми септември ако не се лъжа. Ще бъда ли допуснат до урните в деня на гласуването в такъв случай?

Опитват се да ме убедят, че щом съм пропуснал регистрацията, не мога да участвам, късат ми надеждите, а аз с такъв трепет го очаквах.

Логично е да мога да се явя в посолството, да предоставя лични документи и съответно да бъда зачеркнат от избирателните списъци в България.

Моля за мнението Ви!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здравейте!

Имам следния въпрос - пребивавам извън България и имам желание да пусна гласа си на президентските избори, но не съм подал заявление за гласуване в посолството, срокът за което бе до 27ми септември ако не се лъжа. Ще бъда ли допуснат до урните в деня на гласуването в такъв случай?

Опитват се да ме убедят, че щом съм пропуснал регистрацията, не мога да участвам, късат ми надеждите, а аз с такъв трепет го очаквах.

Логично е да мога да се явя в посолството, да предоставя лични документи и съответно да бъда зачеркнат от избирателните списъци в България.

Моля за мнението Ви!

Поздрави и добре дошъл!

Не съм запознат, но не бих се учудил, ако нашето любимо правителство подготвя някаква нова шмекерия.

Тук един потребител, живеещ в чужбина пусна информация за гласуване в чужбина /не знам колко е достоверна/:

http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=7070&view=findpost&p=190646

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко след изборно ти отговарям, но на парламентарните изобори преди 2 години беше възможно да гласуваш в чужбина, дори без да си подал заявление.

Тогава за постоянно пребивавах в Копенхаген и в деня на изборите, майка ми беше на гости и дойде до посолството да гласува с мен - аз бях подала заявление, тя не. На нея й взеха личната карта и й попълниха данните в отделна графа и й позволиха да гласува.

Дано да си успял да си пуснеш гласа!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз и жена ми сме гласували без регистрация на последните парламентарни избори, просто отидохме в посолството в атина ...

на тия избори тъпото външно отвори само една секция за цяла англия в посолството в лондон, но за сметка на това две в Щотландия - една в Глазгоу и една в Дънди ... естесвено 99.99% от хората живеещи извън централен лондон не отидоха да гласуват ...

предполагам в Шотландия са били по активни ... хаха ...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...