Отиди на
Форум "Наука"

Духовна музика за йога, тай чи, будизъм,чи гун


Recommended Posts

  • Потребител

Запознайте се с вълшебната музика на Дева Премал, Митен и Манос !

Асоциацията на Лайънс клубовете „Дистрикт 130” - България Ви кани да присъствате на концерта на Дева Премал& Митен заедно с Манос на 22 май 2012 г., от 19.30 ч, на сцената на Античен Театър – Пловдив. Концертът се организира с подкрепата на Община Пловдив.

За първи път в България и Пловдив ще гастролират хората, чиято музика прекрачва всички обичайни музикални граници. Дева Премал и Митен започват своето пътешествие в любовта и музиката през 1990 г., когато се срещат в един ашрам в Индия. Благодарение на техните концерти по целия свят и популярните им албуми милиони хора по света са се докоснали до спокойствието, изцерителната сила и радостта от пеенето на мантри, характерни за източните традиции, свързани с медитацията.

Много "звезди" и известни хора по света са били пленени от магията на тяхната музика, като например популярният автор Екхарт Тол, който нарича тяхната музика „чиста магия”.Холивудската икона Шер обявява последният албум „The Essence” на Дева за любимата и музика при практикуване на йога. Мотивационният гуру Антъни Робинс пък описва музиката им като „страстна и силна”. Негово светейшество Далай Лама слуша тяхната музика в свободното си време, а когато чул Дева и Митен да пеят неговата любима мантра по време на частна аудиенция, възкликва: „Прекрасна музика, прекрасна!”.

Флейтонистът Манос е роден в град Буда, Непал ,а истинската му връзка с музиката започва, когато чува за един старец, който свирел на шенаи/духов инструмент,/. Това бил Мадан Дев Бхата, ученик на Устад Бисмилах Хан, който въвежда Манос в изучаването на класическата рага, често наричана класическа северноиндийска музика.Манос получава вдъхновение отвсякъде,както от грациозната сладост на самбата, така и от ободряващите бързи ритми на келтските майстори.

Партньори на събитието са: Дарик Радио, радио City, Радио1 Рок, комплекс „Ескалибур”, ресторант “Хемингуей”, БГ Радио, Вестник "Марица", Картинг писта „Лаута”, Ресторант " Мемори ", Под Тепето, Студентски портал "Mediacafe", радио Вероника, Plovdiv Clubs, Преводаческа къща „Scrypta”, Сладоледена къща “ Аfreddo”, Plovdiv Media и www.bilki.bg, Българска Федерация по Йога, БАРС, Мултирама.

Билети за концерта можете да закупите от ТИКЕТПРО на http://www.ticketpro.bg/jnp/music/808232-deva-premal-miten-with-manose.html или от билетните им каси в страната : Мултирама, НДК - Билетен Център, Office 1 Superstore, Internity в Billa, Kaufland, Супермаркети "Пикадили", JEFF, Мюзик център, Рок шоп, клуб Night Flight, USIT COLOURS, Вестникарска Група България, Orange.BG , Книжарница SELECT,На Тъмно, Магазин Яко - фирма "Вижън 2000", Билетен център ЕЛИАНА 2000, Ticket House, Zip Travel - Travel House of Zip,Магазин Миг Фокс - Варна, Магазин “Саунд Гардън” - Бургас, Магазин Миг Фокс - Враца, Музикален магазин РУЛИ ООД - Плевен

Редактирано от Filip F.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Надявам се,че читателите на форума наистина да се полюбуват на тази музика и да не приемат поста ми като реклама. Да, ще има такъв концерт в Пловдив, но това няма значение. Хората, които наистина ценят духовното и ценят истинските неща ще се насладят и потопят с пълна сила в тази магическа музика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не знам традиционната йога или тай-чи (едно от най-зловещите и смъртоносни бойни изкуства) да се практикуват на музика. Май съвременните нюейджари обръщат всичко на художествена гимнастика. smokeing.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Традиционната йога в Индия и тай-чи в Китай не се практикуват на музика. Най-много в случай, че се практикува в близост до някой храм да достигнат чантите на монасите.

Но тук не си говорим за традиционните методи на практикуване, защото на Запад никой не практукува традиционно - почти невъзможно е. С йога режима си сутрин, предпочитам да си пусна източни ритми, от колкото да чувам звуците на пробуждащия се град и сутрешния скандал на съседите (който започва по часовник, всяка сутрин) :biggrin:

Музиката е много приятна и няма нищо общо с "художествената гимнастика" (която също не се практикува на музика, до колкото знам). Музиката помага за създаването на атмосфера, която малко или много е необходима при подобен тип дейности.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
:vertag: много майстори в бойните изкуства са били и добри музиканти - нека обаче отбележим, че в момента традиционно кунг-фу примерно се практикува в Пекинската Опера, където са избягали монасите от Шао-лин, след окупацията на Тибет и са се покрили в комунистическите времена под формата на акробати - азиатското изкуство никога не е само...посветеният практикува музика, калиграфия, рисува....
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това, което се практикува в китайската опера не е "традиционно кунг-фу". Това е специфична форма за сцена, която има принципни различия с практическиприлижимите стилове. В бойните стилове обикновено няма акробатика и всичко е пределно пестеливо.

Съвременото китайско спортно у-шу също е далече от старата класика.

Аз всъщност имам по-скоро някаква теоретична информация за Тай-чи.чуан (занимавал съм се известно време само с Хун-гар и Чай-ли-фут и малко с Вунг-чун), но след общо 20-ина год. практикуване на бойни изкуства поне мога да различа "сценичния бой" от реалния... cool.gif

Музиката, поезията, калиграфията, икебаната и пр. наистина често пъти са практикувани от различни майстори на бойни изкуства, но има и немалко големи майстори, които не са ги практикували и са били чисти касапи.cool.gif

Във всеки случай при практикуването на самото бойно изкуство има само пот, прах и кръв, така че музиката е малко странична дейност...tongue.gif

Лично аз се дразня много от разни изгъзици като напр. американските състезания по форма, които се провеждат с музикален съпровод... За мен си е чисто чекиджийство.tooth.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребители

Това, което се практикува в китайската опера не е "традиционно кунг-фу". Това е специфична форма за сцена, която има принципни различия с практическиприлижимите стилове. В бойните стилове обикновено няма акробатика и всичко е пределно пестеливо.

Съвременото китайско спортно у-шу също е далече от старата класика.

Аз всъщност имам по-скоро някаква теоретична информация за Тай-чи.чуан (занимавал съм се известно време само с Хун-гар и Чай-ли-фут и малко с Вунг-чун), но след общо 20-ина год. практикуване на бойни изкуства поне мога да различа "сценичния бой" от реалния... cool.gif

Музиката, поезията, калиграфията, икебаната и пр. наистина често пъти са практикувани от различни майстори на бойни изкуства, но има и немалко големи майстори, които не са ги практикували и са били чисти касапи.cool.gif

Във всеки случай при практикуването на самото бойно изкуство има само пот, прах и кръв, така че музиката е малко странична дейност...tongue.gif

Лично аз се дразня много от разни изгъзици като напр. американските състезания по форма, които се провеждат с музикален съпровод... За мен си е чисто чекиджийство.tooth.gif

А ясно! Щом си У-Шу майстор в двадесетгодишен опит къде сме тръгнали за пекински опери и музики и шаолински манастири и прочие. Вероятно ти имаш по-автентичен опит от мене де - аз съм гледала един, два документални филма, от които разбрах, че всъщност съвременната пекинска опера е основана, така да се каже от монаси бягащи от Шаолин в различни посоки и опитващи се да опазят традициите в изкуството... Там авторитетно казаха, че музиката е неразривна част от тези бойни изкуства и то не просто да я слушат, а дори да могат да я правят...а освен това в даоизма, който е особено застъпен в направления като Тай-чи всъщност

Колкото до йогата, има толкова много "традиционни направления" в йога, тъй щото някои от тях са съвсем основани на музиката - всички текстове и мантри се пеят и свирят, отмерват с различни инструменти и гласове...Така, че не знам - за мен илюстрация на Тай-чи е ето това ъъъ клипче хихиххи...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...