Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2024 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 13 минути, makebulgar said:

Одеса и други големи украински градове са създадени от руснаците

Много пъти като повтаряш лъжата няма да стане истина....

🤣😂🤣

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, resavsky said:

Многократно е ставало въпрос за това във форума.Украйна може и да не е най съвършената държава в света но е многократно по свободна и демократична от Путинова Русия.

Да, но за путинофилите този факт все едно не съществува. И тук не говоря само за форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А иначе относно самата война като че ли има някакво затишие на фронта. Ясно е, че е пред буря, но след като руснаците не можаха да направят новогодишен подарък на Путин с Авдиевка, очевидно са се поспрели с атаките, защото загубите им бяха тежки и частите имат нужда от попълване. Последният процес е сложен, защото предвид скоро започващата предизборна кампания е нормално властите в Москва да забавят новата мобилизационна вълна. След изборите обаче очаквам Путин официално да обяви война на Украйна, изисквайки всеобща мобилизация с изключение на Москва и Санкт Петербург. Да видим в началото на април дали ще  се окажа прав или не.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 28 минути, skorpion1980 said:

Да, но за путинофилите този факт все едно не съществува. И тук не говоря само за форума.

Няма какво да се лъжем.Нашите путинофили  / от форума де/ са най интелигентните путинофили на света .

Редактирано от resavsky
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, makebulgar said:

Щом знаеш по-добре от мен какъв съм, значи явно си някакъв феномен закърмен със способности едновременно от Ванга и Кашпировски. 

 

Фактите около рускоезичното население в Украйна, голяма част от което се определяше като руснаци са спорни. Вярно е, че има рускоезични украинци, които вече мразят Русия, но има и такива, които са принудени да застанат на украинска страна просто защото украинската армия и полиция са наоколо. Когато украинците със закон са те задължили и заплашили, че ако не ги подкрепяш срещу Русия си враг и ако не воюваш на тяхна страна - влизаш в затвора за 20 години като дезертьор, вероятно ще избереш да казваш, че не подкрепяш Русия и че не си руснак. 

Както и обратното. Имаше не малко случаи на украинци които не могат да се приберат в Украйна. За отвлечените деца да не говорим.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, makebulgar said:

Турскоезичното население в България се самоопределя основно като турци, въпреки българското гражданство и това, че някои от тях са силно интегрирани. 

А това, че много от днешните рускоезични в Украйна не се свързват с Русия е нормално, тъй като се сменят поколенията. На много от тях обаче бабите и дядовците са се определяли като руснаци. Одеса и други големи украински градове са създадени от руснаците и руснаци преселници са ги заселили в началото. Тоест никой не говори за нещо общо с днешна Русия, а за самоопределянето на хората. Факт е, че има и такива украинци, които се самоопределят като руснаци по етност, без това да отменя самоопределянето на останалите като украинци. 

С такива предрасъдаци, да връщаме София на гърците.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 5 минути, vandu said:

 За отвлечените деца да не говорим.

Това си е престъпление срещу човечеството. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, resavsky said:

Това си е престъпление срещу човечеството. 

Критична маса фенове на Путин вярват, че така той ги спасява от нацификация в ранна детска възраст, което е официалното становище на Москва. Сигурно и макебулгара е на това мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, skorpion1980 said:

Критична маса фенове на Путин вярват, че така той ги спасява от нацификация в ранна детска възраст, което е официалното становище на Москва. Сигурно и макебулгара е на това мнение.

Просто е удивително колко много хора / включително и в България/ повярваха на кремълската пропаганда, че украинците са фашисти.Евреинът Зеленский бил искрен почитател на Хитлер..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, resavsky said:

Просто е удивително колко много хора / включително и в България/ повярваха на кремълската пропаганда, че украинците са фашисти.Евреинът Зеленский бил искрен почитател на Хитлер..

Макар и намаляваща, у нас все още има критична маса хора, които са на принципа, че трябва безусловно да се вярва на руския държавен глава, независимо кой е. И това е една народопсихологическа традиция, започнала с Освобождението и продължила до края на съществуването на Царска Русия, а после и по времето на СССР и съвременната РФ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, resavsky said:

Просто е удивително колко много хора / включително и в България/ повярваха на кремълската пропаганда, че украинците са фашисти.Евреинът Зеленский бил искрен почитател на Хитлер..

па и наркоман /не го е срам/. Забавното е, че хорицата, които искрено вярват в това, са фенове на един наистина провален роден артист и наркоман, който даже и партийка си направи, за да е пълна иронията :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Skubi said:

Много пъти като повтаряш лъжата няма да стане истина....

🤣😂🤣

Хайде бе  ,не е ли от древните елини ,даже името на съвременна Варна ,някак си напомня ,че коренът е един и същ Одесос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гърция също може да претендира за Одеса .Както и за цялото ни черноморие ,разбира се  ,ако приемем ,че днешна Гърция е мистичната Византия.Което ,като хора разбиращи от история ,няма ,как да приемем.Но на простолюдието ,какво им дреме?

 

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз онзи ден говорих с кримска татарка чрез една социална мрежа ,дъщеря и е виден инфлуенсър в руските социални медии .Запитах я едно като гражданин на Крим ,който в момента е руски Русия или Украйна ,тя ми каза Украйна и само Украйна.Интересното ,бе ,че тя се отпусна пред мен ,като и споменах ,че съм българин ,иначе чата ,бе на руски и тя бе резервирана и трябваше ,да и напиша текстове на български и тя чак тогава се успокои сигурно ги е проверила с Гугъл транслейт.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, todorg said:

Хайде бе  ,не е ли от древните елини ,даже името на съвременна Варна ,някак си напомня ,че коренът е един и същ Одесос.

Хайде бе. Не. 

Одеса

През 14 век кримските татари търгуват в района на Одеса. По време на Руско-турската война (1787 – 1792) г. украинските причерноморски казаци завладяват татарското селище Хаджибей (на турски: Hacıbey) и турската крепост Ени Дуния близо до днешния град.

Одеса е официално основана през 1794 г. като руска военноморска крепост в земите, присъединени от Османската империя в резултат на Яшкия мирен договор от 1792 г. Градът е наречен на древната гръцка колония Одесос, която по онова време неправилно е локализирана в района на новия град.

Варна

В древността градът носи името Одесос. Така е наричан от Теофан Одесополис, а при други автори се среща и като Улисополис. След VI век в историческите документи името Одесос изчезва. По времето на император Тиберий (14 – 27 г.) за кратко градът се е казвал Тибериополис. В изследванията си археологът Павел Георгиев[11] посочва, че съществува надпис от 557 г., в който след смъртта на своята съпруга Теодора император Юстиниан ѝ посветил град, който нарекъл Теодориада, намиращ се на северния бряг на Варненското езеро. При царуването на императрица Ирина в края на VIII век също за кратко е носил и нейното име — Иринополис.

Така, че и името е крадено, или гръцката махала Одесос се преселила по близо до бизнисът на север, защото корабите им станали по-големи и затова не е било нужно да плават покрай брегът, ами направо  да плават далеч от бреговете /и пиратите/ с кехлибаря и другите скъпоцености идващи от север...

Предлагам ОФФ по тази тема, защото ще ни мъмрят. СМСМ

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След Тиберий и името Сталин носи този град и то за дълго време.Не че  имам нещо против варналийте ама малко меки китки излизат.Иначе нищо против хомосексуалните.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все си задавам въпроса какъв е оперативният план на украинската агентура в същинска Русия. Ето днес е имало сериозен пожар в Санкт Петербург, като това не е първият такъв случай далеч не само там. Май такива инциденти ще се увеличат по време на предизборната кампания. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skorpion1980 said:

Все си задавам въпроса какъв е оперативният план на украинската агентура в същинска Русия. Ето днес е имало сериозен пожар в Санкт Петербург, като това не е първият такъв случай далеч не само там. Май такива инциденти ще се увеличат по време на предизборната кампания. 

Дай Боже! Първо бих запалил родният дом на този мерзавец Путин. Ако може със взрив....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, skorpion1980 said:

Все си задавам въпроса какъв е оперативният план на украинската агентура в същинска Русия. Ето днес е имало сериозен пожар в Санкт Петербург, като това не е първият такъв случай далеч не само там. Май такива инциденти ще се увеличат по време на предизборната кампания. 

Всеки инцидент в Русия ,ще бъде свързван с подмолните "укрофашисти".Дори разрушаването на Кримският мост те го нарекоха Терористичен акт , само ,че според международното право той не е такъв  ,а е право на нападната страна ,да се отбранява и да се опитва ,да си възвърне окупирани територии.

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, todorg said:

Всеки инцидент в Русия ,ще бъде свързван с подмолните "укрофашисти".Дори разрушаването на Кримският мост те го нарекоха Терористичен акт , само ,че според международното право той не е такъв  ,а е право на нападната страна ,да се отбранява и да се опитва ,да си възвърне окупирани територии.

Не с укрофашисти, каквито няма, а с агенти на украинските служби, които е съвсем нормално да извършват подривна дейност на вражеска територия. Това е нещо типично във всяка война. 

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, skorpion1980 said:

Все си задавам въпроса какъв е оперативният план на украинската агентура в същинска Русия. Ето днес е имало сериозен пожар в Санкт Петербург, като това не е първият такъв случай далеч не само там. Май такива инциденти ще се увеличат по време на предизборната кампания. 

По време на война всичко се приписва на противника като подривна дейност. Дори и подобни пожари.

Аз лично се съмнявам украинците да са замесени, съмнявам се и някакви партизани да са.

Последно си спомням че бяха взривили някаква ЖП линия за доставки от далечният изток.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, vandu said:

По време на война всичко се приписва на противника като подривна дейност. Дори и подобни пожари.

Аз лично се съмнявам украинците да са замесени, съмнявам се и някакви партизани да са.

Последно си спомням че бяха взривили някаква ЖП линия за доставки от далечният изток.

Ако са земесени, това е напълно оправдано и логично. А и защо да не си използват езиковото предимство на хората в службите?! Агентите от украинските служби знаят руски, докато агентите от руските служби не знаят украински. Нали се сещаш какво предимство е това при подривна дейност на вражеска територия.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 15 минути, skorpion1980 said:

Ако са земесени, това е напълно оправдано и логично. А и защо да не си използват езиковото предимство на хората в службите?! Агентите от украинските служби знаят руски, докато агентите от руските служби не знаят украински. Нали се сещаш какво предимство е това при подривна дейност на вражеска територия.

Говори се,че в руските служби цари тотална анархия.Пълно е с връзкари с меко казано съмнителни качества.Отдлените служби се следят помежду си вместо да си изпълняват преките задължения. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Говори се,че в руските служби цари тотална анархия.Пълно е с връзкари с меко казано съмнителни качества.Отдлените служби се следят помежду си вместо да си изпълняват преките задължения. 

Това е отделен въпрос, но също рефлектира зле на войната за руснаците. Обаче не е нищо ново, през ПСВ още в залеза на Царска Русия да не е било по-различно?! За СССР да не говорим. Там тези порочни практики в службите процъфтяха и после се запазиха и в РФ. Докато Украйна, където несъмнено също има подобно наследство, все пак в много по-голяма степен се еманципира от заварените съветски пороци в службите. Доказателството е, че там от началото на инвазията няма инциденти, създаващи подозрения за вътрешна подривна дейност, докато в Русия такива съмнителни случаи са достатъчно чести.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...