Отиди на
Форум "Наука"

Новите проекти по: Фонд Научни Изследвания


Recommended Posts

  • Администратор

Класиране и финансиране на проектни предложения от "Конкурс за финансиране на научни изследвания в приоритетните области - 2014 г.". - http://fni.bg/?q=node%2F239

чуха се доста положителни мнения за този конкурс, но не липсваха и негативните..., вие какво мислите?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Проф. Димитър Пушкаров: България я грози глоба за неправилно дадени 21 млн. лв. за наука

Когато добър и почтен учен, извършващ приложни научни изследвания, види, че конкурсът е за фундаментални, той не кандидатства. Кандидатстват шмекери, които не са конкурентоспособни. Така че губи и фундаменталната, и приложната наука. Понякога е трудно да се отделят приложните от фундаменталните разработки. Но има случаи, когато това се прави с невъоръжено око. Например изследване на газовете в търбуха на кравата, измерване на сеизмична устойчивост на сграда, подобряване на пътните настилки чрез стабилизация на под основните пластове, робот за спасителни операции и т.н. И нито един от тях не беше дисквалифициран.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4444502

Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • Потребители

Фонд „Научни изследвания“ не е управляван ефективно, твърди Сметната палата

Все още не съм прочел доклада, но той може да се свали от страницата на сметната палата

http://www.bulnao.government.bg/

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Потребител
Преди 1 час, kall said:

Знае се вече дори и кои ще спечелят конкурсите, но това е съвсем отделна и обширна тема:-)

това би било доста неприятно, но за нашата действителност не е учудващо. Все пак дай едно име или колектив, щом ги знаеш да проверим след 6 месеца дали си познал :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, fantom4e said:

това би било доста неприятно, но за нашата действителност не е учудващо. Все пак дай едно име или колектив, щом ги знаеш да проверим след 6 месеца дали си познал :animatedwink:

Аз не ги знам, уви, не съм толкова навътре в нещата:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...