Отиди на
Форум "Наука"

Проблем с Андроид - може ли някой да ми помогне с информация?


Recommended Posts

  • Потребител

Привет.

Развали ми се таблета – когато го пускам – "заспива" при зареждане и дотам. Закарах го на поправка но ми казаха, че щом не е на Самсунг, не могат да го оправят.

Контактувах доставчика (купен е от Амазон) и сега мога да го върна за поправка или подмяна.

Имам обаче едно гайле: в таблета съм записал файл с банкова информация, коята не бих искал да попада в чужди ръце.

А не знам дали ще го форматират, хвърлят, „ребилднат“ или просто поправят.

Ако някой, запознат с такива системи може да ми отговори на този въпрос, или пък ми каже дали мога сам да го оправя по някакъв начин, ще съм му много благодарен.

П.П. В някои сайтове срещнах подобни оплаквания, но не попаднах на задоволително за мен решние.

Повече за таблета: NATPC M009S RTB ULTIMATE

Android 4.0 ICS (Ice Cream)

RTB16GB/7113

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Дано някой тук ти отговори, но ако е спешно най-добре попитай в - http://www.androidbg.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблема се оправи и ще опиша накратко как.

Понеже дупчица за резет не се виждаше (имаше една малка – описана за вход за микрофон – съвсем тесна, която пробвах без успех). В интернет попаднах на съвет да инспектирам „под лупа“ за отворчета и открих едно толкова тесно, че трудно щях да си помисля, че служи за пъхане на нещо. Както и да е, пъхах и ръчках с различни по размер игли, но понеже му беше свърши тока (не намерих зарядното тогава), нямаше видим резултат. След зареждане пуснах таблетчето и тогава за първи път се яви съобщение, след коетои на ерана се изписа едно услужливо „резет“(фабричен), който натиснах с ликуващ бодър пръст.

Системата тръгна, файловете бяха запазени, но всички програмки си беха стегнали куфаретата и ги немаше. Не съм 100% сигурен, че гореописаните действия са довели до включването на дроидчето, но поуката е да се ръчка повече.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

поуката е: колкото по-сложно и модерно е едно нещо, толкова по-лесно и бързо се разваля.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

поуката е: колкото по-сложно и модерно е едно нещо, толкова по-лесно и бързо се разваля.

Разбира се. Това се отнася и до хората в голяма степен.

Редактирано от bravo
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...