Отиди на
Форум "Наука"

Получаване на хлороводород


vilelmini

Recommended Posts

  • Потребител

Оооо това си е съвсем друго! Сега за хлороводород ли става въпрос или за солна к-на? Има малка, но съществена ралика ;) (всъщност няма де, освен етапите).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добреее, сулфатния метод на Льоблан т.е. конц. сярна к-на с натриев хлорид или директен с-з на водород и хлор. Ама толкоз! Че пак ще ме обвинят, че си нарушавам собствените правила, помагайки на .....потребители с.....със снимки ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бърбън! Не ме амбицирай ;)! Технологията ми беше скучна, а НХТ-то особено скучна. По интересен е в-са с промишленото получване на хлор. Имаш ли хлор.....водород ще се намери ;). Така, че ако уважаемата колежка (или колега де), ако постне нещо за промишленото получаване на хлор ще се ангажирам да се поровя в бумагите и да дам апаратурата ;).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...