Отиди на
Форум "Наука"

Езикът на тялото


Recommended Posts

  • Потребител

Преди много време това ми бе една от интересните теми. Още ми е интересна, но някак не съм се фокусирал на нея. Но скоро попаднах на интересен интерпретатор. Аз не съм спец по езика на тялото и съответно тази типка може да ме сурка както си иска по темата. Но пък съм спец по значението на думите и доколко "източника е кохерентен". Това сека го измислих като аналогия на източник на светлина и източник на думи. Имам предвид доколко индивида източник на думи е наясно със смисъла на думите които ползва за да изгради посланието, което иска. Тази е много "кохерентна". Тази е наясно със смисъла на всяка дума която ползва и я ползва по предназначение за да си изгради тезата, с която също е наясно.
И съдейки по тази и "кохерентност", се доверявам и на знанията които показва. По-скоро на изводите. Знам че ние "говорим" с тялото си. Знам че това е под-съзнателен процес - не го съзнаваме. И знам че е много трудно в пряк контакт, човек съзнателно да контролира тялото си докато говори. Всъщност разрива между думи и тяло е право пропорционален на разрива между представа (парадигма) и реалност. Или простичко казано или си верваме наивно или лъжем като английски цигани.

И тук, едно видео върху учените от ЦЕРН. Но хайванката има интересни "наблюдения" и върху политиците. За англопонимаещи :)
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 5/22/2017 at 5:13, sirius said:

Преди много време това ми бе една от интересните теми. Още ми е интересна, но някак не съм се фокусирал на нея. Но скоро попаднах на интересен интерпретатор. Аз не съм спец по езика на тялото и съответно тази типка може да ме сурка както си иска по темата. Но пък съм спец по значението на думите и доколко "източника е кохерентен". Това сека го измислих като аналогия на източник на светлина и източник на думи. Имам предвид доколко индивида източник на думи е наясно със смисъла на думите които ползва за да изгради посланието, което иска. Тази е много "кохерентна". Тази е наясно със смисъла на всяка дума която ползва и я ползва по предназначение за да си изгради тезата, с която също е наясно.
И съдейки по тази и "кохерентност", се доверявам и на знанията които показва. По-скоро на изводите. Знам че ние "говорим" с тялото си. Знам че това е под-съзнателен процес - не го съзнаваме. И знам че е много трудно в пряк контакт, човек съзнателно да контролира тялото си докато говори. Всъщност разрива между думи и тяло е право пропорционален на разрива между представа (парадигма) и реалност. Или простичко казано или си верваме наивно или лъжем като английски цигани.

И тук, едно видео върху учените от ЦЕРН. Но хайванката има интересни "наблюдения" и върху политиците. За англопонимаещи :)
 

 

Жената се казва, или има псевдоним, Mandy Bombard. Има сайт с десетки видеоклипове, в които анализира езика на тялото на различни популярни лица. Понякога го прави, когато посетителите на сайта й го поискат. Доколкото разбирам, тя се издържа с тези видеоклипове, защото има спонсори на сайта си.

https://bombardsbodylanguage.com/

Нищо повече не успях да открия в мрежата за нея. Добра е наистина, убедителна е. Прави ми впечатление, че когато анализира, предварително е събрала и асимилирала голям обем информация за съответното лице и наслагва наблюденията си върху тази основа. Абстрахира се от думите, концентрира се само върху жестовете и мимиката. И има инстинкт на котка. Ето в този клип, според мен, е на върха на възможностите си, защото и двете жени не са популярни личности и тя едва ли е наясно с биографията им, работи "чисто", само върху това което вижда.

http://newzworlds.com/watch/bmZ1gxUoNVc/body-language-trump-sexual-assualt.html

Иначе клиповете й могат да се гледат тук:

https://www.youtube.com/channel/UCXG8i4PE6-mxh52nFKwMkcg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Езикът на тялото се учи по същия начин по който се учим да говорим, да пеем, да пишем. И хората се научават да ръкомахат здраво ако трябва да водят лекция на голяма аудитория, за да им привличат вниманието. Ръкомахането е като дирижирането на диригента, който води оркестъра без думи. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...