Отиди на
Форум "Наука"

Сблъсъкът на цивилизациите


Recommended Posts

  • Потребител
Макар, че вече доста от мюсюлманите в ислямския свят вече ни считат за врагове - афганистанците и иракчаните (в техните очи ние сме окупатори), либийците (те вярват, че ние заразихме децата им със спин). Но специално със съседна Турция отношенията ни са добри.

Хубавото е, че не са се насочили засега да правят атентати у нас Слава Богу!

Иначе с турците си се знаеме вече бая време и криво ляво можем да си се разберем по балкански.....

Лошото е, че арабски и ирански богаташи финансират строежа на джамии, в Родопите най-вече, за да разпространяват исляма към Европа, а ние сме на границата. Имаше случай и със село, в което имаше само двама мюсюлмани и им бяха построили джамия...

Виж сега, тука мисля, че ние сме си виновни напълно....я, се замисли, дали в Гърция може да се случи такова нещо примерно, щото и те са граница един вид...едва ли, нали! Така че да земат некой политици вместо да крадат като бесни да си свършат работата, щото разбирам, че сме най-толерантните в Европа и че сме по-католици от папата, ама пък малко от малко да си защитаваме и нашето, нали....

А и от време на време все пак се намират някои, които да изострят положението и да създават напрежение. Това беше наскоро оня Кенан с изцепката си, че щял да започва въоръжена борба. А и ДПС с безобразната си политика само провокират гняв и омраза срещу турците!

Виж сега на мене лично Волен Сидеров ми е леко смешен с неговите простотии....освен това изцепките на ДПС ме карат да ненавиждам ония мекерета в парламентът с Мерцедесите, начело с негово царибашийство Доган, а не турското население в Кърджали, което умишлено от него е държано бедно и едвам свързва двата края с отглеждане на тютюн...съжалявам, ако прозвуча много политически, ама аз не крия, че ненавиждам ДПС, но не и всички турци....щото веднага сигурно ше се намери некой да ми каже, че съм ксенофоб, расист и не знам си кво....

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 65
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор
Хубавото е, че не са се насочили засега да правят атентати у нас Слава Богу!

Иначе с турците си се знаеме вече бая време и криво ляво можем да си се разберем по балкански.....

Да, така е. Между другото турците ни смятат за най-добрите си съседи. А като се замислиш и те на нас са ни най-добрите съседи в момента. Ходил съм два пъти в Турция - на абитурентския ми бал и на концерт на ManOwaR (там бяха най-хубавите мигове в живота ми :wub: ) Направи ми впечатление, че те се държаха много добре с нас и с уважение. Например тоалетните бяха безплатни за българи и гърци, а за всички други имаше солени такси. Запознах се с Денис - един турчин от Асеновград, понастоящем живущ в Бурса, който беше изключителен човек и направи много за мен, защото без него щях да се изгубя в 17-милионния Истанбул, за което съм му много благодарен. На концерта пък попаднахме на двама турци, изселени от Родопите през Възродителния процес, които много ни се зарадваха и крещяха на чист български: "Да живее България, майната й на Турция!". :bg: Въпреки, че все пак там живеят им било писнало от мюсюлманските простотии!

Виж сега, тука мисля, че ние сме си виновни напълно....я, се замисли, дали в Гърция може да се случи такова нещо примерно, щото и те са граница един вид...едва ли, нали! Така че да земат некой политици вместо да крадат като бесни да си свършат работата, щото разбирам, че сме най-толерантните в Европа и че сме по-католици от папата, ама пък малко от малко да си защитаваме и нашето, нали....

Прав си, нашата толерантност дори и към най-абсурдните неща ще ни докара много бели на главата. Като си помислиш само, че отдавна озакониха и сатанинската църква...

Виж сега на мене лично Волен Сидеров ми е леко смешен с неговите простотии....освен това изцепките на ДПС ме карат да ненавиждам ония мекерета в парламентът с Мерцедесите, начело с негово царибашийство Доган, а не турското население в Кърджали, което умишлено от него е държано бедно и едвам свързва двата края с отглеждане на тютюн...съжалявам, ако прозвуча много политически, ама аз не крия, че ненавиждам ДПС, но не и всички турци....щото веднага сигурно ше се намери некой да ми каже, че съм ксенофоб, расист и не знам си кво....

Естествено ДПС макар и да е етническа партия (в пълен разрез с конституцията ни) не обслужва интересите на турците, а само използва гласовете им за да се намърда във властта сключвайки безпринципни коалиции с когото им е удобно.

Ужасно се вбесих когато Първанов даде орден Стара планина на Доган защото бил успял да "запази етническия мир". Това е пълен абсурд - етнически мир в България все още има не благодарение на Доган, а въпреки него! :cardR::maniac:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз турците ги ненавиждам поради друга причина. Но иначе като хора наистина има много свестни и добри хора. Не съм ходил в Турция, но леля ми ходи в Гърция и разправа, че ни мислят за големи задръстеняци и я питали дали знае какво е прахосмукачка :mad: .(А откъде вземат ток, а?) Дядо ми е ходил в Турция през 70 и някоя година и е останал с много добри чувства от пътуването си (може би защото е гагаузин :P ) Но най голямата ми болка е защо турци трябва да ни управляват. Имаме няколко министри турци на България. И на земеделието е турчин. Българска земя турчин ще я контрулира :doh: А за ДПС просто нямам думи. Още като Славито ги викаше (лидерите на партиите) Дуган го направиха на нищо сценаристите. А и според мен, той не толкова използва турците а циганите за гласовете им. Те не знаят какви са, що са и айде турци ;)

За джамиите също ме боли. Бях гледал как млади момичета (българки в България) ходят на забулени и какво ли още не. Силно съм против това, че не е лошо да вярват не, но да им контролира целия живот не съм съгласен. ( :v: )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Eстествено ДПС макар и да е етническа партия (в пълен разрез с конституцията ни) не обслужва интересите на турците, а само използва гласовете им за да се намърда във властта сключвайки безпринципни коалиции с когото им е удобно.

Ужасно се вбесих когато Първанов даде орден Стара планина на Доган защото бил успял да "запази етническия мир". Това е пълен абсурд - етнически мир в България все още има не благодарение на Доган, а въпреки него! :cardR:  :maniac:

Да, абсолютно прав си, Първанов е такъв долен конформист, който не заслужава да бъде президент :head_hurts_kr: .....не мога да се начудя на млади хора, които и до денс ми казват, че бил "пич", според тях.....де да знам, ако имаме предвид буквалното значение на този турцизъм, може и да се съглася...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
но леля ми ходи в Гърция и разправа, че ни мислят за големи задръстеняци и я питали дали знае какво е прахосмукачка

на всякакви ненормалници можеш да попаднеш навсякъде, вкл. и в България.....аз лично пък съм попадал на супер свестни гърци....но те действително са тежка ракийка. Понякога, когато съм в Гърция, имам чувството, че се държат по-добре с мене, защото в магазини, заведения и с местни изобщо говоря на гръцки, а не се оптивам на английски, щото определено второто е по-трудното....не мога да кажа, че зная перфектно гръцки или нещо подобно, но се оправям и те явно уважават опътът да говориш на езика им, колкото се може по-правилно....абе не знам, пък и ми харесва езикът им :):v:

Айде м/удругото да се поспреме малко, щото май прекалено политически го обърнахме.... :):smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Администратор

Малко отклонение.

Много нашумя по-новините за карикатурите на Мохамед в западните вестници. Според мене това са го направили с цел да ги дразнят. Очевидно е, че ще се обидят и доста сериозно ще понесат тази „обида” Те със сила нараниха запада. Ню Йорк, Мадрид и Лондон го доказват. А той по-културен и законен начин ги удари точно там, където най-много ще ги заболи. Иска ли са да ги засегнат и да не могат нищо да направят освен хиляди оплаквания и да одарят със сила собствената си страна (посолствата). Ако журналистите са искали да докажат това явно са успели и вече са сигурни за слабото им място.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Незнам дали са целяли да провокират гняв сред мюсюлманското общество, но след като за толкова кратко време нашумя толкова много и на широко този проблем, значи все пак някой целенасочено ги задвижва тези процеси. Тук в християнския свят сме доста по-толерантни и се правят карикатури на какво ли не, най-вече с политическа насоченост, но рядко се стига до масово недоволство заради някаква карикатура на каквото и да било. Всичко това потвърждава колко крайни, груби и нетърпими са мюсюлманите.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Разбрах, че давали 100кг злато на този, който убие автора на карикатурите на Мохамед. И по 5кг., който убие датски или норвежки войник. (май така беше).

Много сериозно го дадоха отново мюсюлманите. Отново за убийства за смърт все някаква жертвена цена за убидата търсят. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде без определения...Защото мюсюлманите досега не са обиждали Иисус.Или не официално в историята.А какви са тия карикатури?подигравка!Подиграват се и със самата си държава тези ,които са издали рисунките.А на всичкото отгоре сега и фланелки ще се правят с образа на Пророка ...На това справедливост ли му се казва?защо правителствата не се извиниха?Някои го направиха-и ето ,посолсвата им не бяха запалени.Арабинът е много отмъстителен вид ,а след като всички знаят това ,защо се поръчаха тези карикатури? Забележете какво става- Иран иска да прави ядрени опити.По това време всички станаха на крака ,че това е опасно и т.н И тогава изневиделица се появява материал за карикатурите и ислямските страни избухват по пътя на логиката.Според мен всичко това е нарочно,за да се прикрие и отмести погледа на медиите.А карикатурите са нарисувани през септември...спокойно можеше да не се разгласяват.Но има хора,които си вършат работата.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да, аз също мился, че това е умишлено. Но да се стига чак за убииства...тез малко прекалиха.

Има хиляди книги карикатури и какво ли още не против Иисус Христос, но никой не тръгва да се разправя по този начин. Сега като пуснаха "Шифара на Леонадрдо" на Даун Браун всики се дигнаха на крака да го плюят дори да го съдят, а сигорно ако беше написал нещо против Мохамед сега щеше да е мъртав.

Не съм против религията им, но мисля, че всеха всичко това твърде навътре...

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това, че не е случайно и някой стимулира тези процеси мисля, че вече го намекнах по-горе някъде. А мюсюлманите не биха се подиграли с Исус по простата причина, че и те го признават, само, че според тях не той е главния пророк, а Мохамед. Иначе според мен специално тази карикатура където Мохамед е изобразен като арабин с бомба вместо чалма си е много добро и оригинално попадение, въпроса е че религиозните фанатици прекалено много се засягат.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Исляма се дели на няколко отделни проповядвания. Тези който вярват, че след като се зривят ще отидат в рая и ще живеят блаженно цяла вечност са шиитите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами не е това разликата между шиитите и сунитите. Дори и няма такова нещо написано в Корана, но съвременните израждания на тази религия достигат и до такава степен.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

И всичко заради религизони догми. Единствената (донякъде)лишена от догми религия е будизма... но ето, че виждаме, когато една религия е агресивна се случват такива изтъпления. Аз не вярвам, че някой би убил заради това в цивилизована и чужда страна автора на карикатурите.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...