Отиди на
Форум "Наука"

Теорията на относителността наобратно.Как?


Недоспал

Recommended Posts

  • Потребител

Самото разширение на всичко със скоростта на светлината се явява като пето измерение което не виждаме. Иначе както виждате няма логика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Друг въпрос ,защо виждаме нещата по-малки в далечина и по-големи от близо. Да това е тъп въпрос интуицията не ни казва друго. Реално всичко е с размерите които е.... Не е ли така

И какво е реален размер. Това не е ли относително?

Думата далеч е измислена заради пространството, но то няма свойството да смалява нещата. Не е ли така?

Редактирано от Недоспал
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Недоспал said:

И още нещо ние фотони ли сме или по-скоро приличаме на звезди ,които излъчват отразяват светлина????

Да си продължа мисълта значи зад фотона остава вечността пред него е миг. Да де около нас е безкрайната вечност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Недоспал said:

И още нещо ние фотони ли сме или по-скоро приличаме на звезди ,които излъчват отразяват светлина????

Да си продължа мисълта значи зад фотона остава вечността пред него е миг. Да де около нас е безкрайната вечност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Недоспал said:

И още нещо ние фотони ли сме или по-скоро приличаме на звезди ,които излъчват отразяват светлина????

Да си продължа мисълта значи зад фотона остава вечността пред него е миг. Да де около нас е безкрайната вечност.

Светлинните конуси какво са.Това е светлината , която се излъчва от звезда или обект.След като светлината се излъчва под конус и се разширява разпръсква в пространството не е ли по логично да виждаме обектите по-големи отколкото са не по-малки.Точно защото ние се разширяваме със скоростта на светлината отиваме на мястото ,където се излъчват фотоните ,които си седят там на дадения обект и долавяме фотони които са разпръснати в пространството ,но ги долавяме, когато за нас пространство и ние самите сме  вече по-големи ,а образа си е останал малък.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.08.2019 г. at 16:44, scaner said:

Опа, спрете се като начало тук. Значи трябва да опишем "движение спрямо светлината". За целта ни е нужна отправна система, свързана неподвижно със светлината, т.е. в която светлината е неподвижна. На какви физически закони се подчинява таква 'неподвижна' светлина?

Проблемът тук е, че въвеждате изкуствено логически проблем в разсъжденията си. Принципите на СТО твърдят, че във всяка инерциална отправна система светлината ще се движи с една и съща скорост, т.е. че е невъзможно да има отправна система, в която светлината да е в покой. Логическото допускане на такава система ви вкарва автоматично в логически противоречия, дори по-нататък да не ги забелязвате. Значи вие заставате на позиция противоположна на СТО и на електродинамиката? Реално вие се отказвате от светлината като форма на електромагнитно лъчение, и от 90% от физиката. И какво очаквате да постигнете, разсъждавайки в тази посока?

 

Ако се движим скоростта на светлината докато се разширяваме във всички направленияX,Y,Z, със скоростта на светлината, (да го приемем това че е хипотетично, защото малко хора могат да го приемат за реално , дори и аз) не ме разбирай погрешно не искам да се боря с никой И да споря. Тогава по направление на движението примерно X пак ще се получи Лоренцо скъсяване. Дори ако се достигне скоростта на светлината ще се получи равнина по другите две направления Z-Y. Ще сме се сплескали до равнина ,която ще се разширява със скоростта на светлината в другите две Z Y направления, но няма да се движи по тях. Но това ще е незабелижимо, защото всичко друго, също ще се разширява с С.

Друг пример.

Седим си и не се движим спрямо обект по х да, но се разширяваме по всички оси. Отправна система е застиналата светлина на обекта. Разширявайки се отиваме при нея ,как приемаме тази светлина ,колко ще се е рзпръснала заради разширението на пространството.Може да се окаже, че заради това в в далечина обектите изглеждат по-малки.

Застиналата в разширяващото се пространство светлина ще се  удря в нас. Образи от обекти. Колкото по-далеч толкова по-малки. Колкото по-наблизо толкова по-големи. Ние ще сме по-големи от тези в далечината ,защото долавяме нашето разширение по-бързо от това в далечината .

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.08.2019 г. at 16:44, scaner said:

Реално вие се отказвате от светлината като форма на електромагнитно лъчение, и от 90% от физиката. И какво очаквате да постигнете, разсъждавайки в тази посока?

Не се отказвам от светлината като форма на електромагнитно лъчение. Тука ключовата дума е форма, защото ние не може да си обясним точно какво е тя реално и надали ще разберем, просто предлагам подход. Да и дори, когато ние слушаме радиото може да приемам ,че ние се разширяваме докато идем до сигналите, които са останали по трасето и се разпръскват по-разширяващото се пространство. Пространството ги разпръсква, защото се разширява със скоростта на светлината и ние се блъскаме в тях ,защото също се разширяваме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това, че нещо е кръстено по даден начин ,не променя същността му. Нещата са такива каквито са без значение как ги наричаме. Това как ги наричаш ,само променя подхода и гледната точка,но не променя същността им.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

М-да-а-а!

В днешния виц, също е направено откритие, с етикет "обратно"😉:

"Докато пътувах с колата, разбрах къде е проблемът: Полагат асфалта неправилно! А, трябва да бъде наопъки  - с гладката страна отгоре!"

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така хайде вече да приключвам с вица ясно е ,че всеки ще ми гледаш сеира без да каже къде бъркам. Явно аз трябва да ви обясня нещата.Ясно е ,че при  такава система разстоянието до обекта винаги остава каквото е щом всичко се разширява значи си остава същото и следствие от това е че светлината трябва да се движи. Така тука вече  изчистихме нещата и вече стигнахме до нещо логично.

1. В такава система или светлината трябва пак да се движим

2. Или се случва нещо друго

За точка 2 вече според някой ще почна да си смуча от пръстите ,но какво друго ни остава при положение, че няма точни отговори Какво е светлината.

имам по-напред едни размишления за мултивселената не знам дали могат да се обвържат с точка 2. Правя предложение да помислим по нещо, а не само да припяваме като в някоя църква заучени фрази щото ги знаем и сме ги приели за даденост.

Редактирано от Недоспал
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Малоум 2 said:

М-да-а-а!

В днешния виц, също е направено откритие, с етикет "обратно"😉:

"Докато пътувах с колата, разбрах къде е проблемът: Полагат асфалта неправилно! А, трябва да бъде наопъки  - с гладката страна отгоре!"

...

Така хайде вече да приключвам с вица ясно е ,че всеки ще ми гледаш сеира без да каже къде бъркам. Явно аз трябва да ви обясня нещата.Ясно е ,че при  такава система разстоянието до обекта винаги остава каквото е щом всичко се разширява значи си остава същото и следствие от това е че светлината трябва да се движи. Така тука вече  изчистихме нещата и вече стигнахме до нещо логично.

1. В такава система или светлината трябва пак да се движим

2. Или се случва нещо друго

За точка 2 вече според някой ще почна да си смуча от пръстите ,но какво друго ни остава при положение, че няма точни отговори Какво е светлината.

имам по-напред едни размишления за мултивселената не знам дали могат да се обвържат с точка 2. Правя предложение да помислим по нещо, а не само да припяваме като в някоя църква заучени фрази щото ги знаем и сме ги приели за даденост.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Думите определят същността, но могат да бъдат тълкувани разкривайки различни гледни точки за едно и също нещо.

Това как го измислих не знам,  но май има някакъв смисъл.....🤔

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Недоспал said:

Така хайде вече да приключвам с вица ясно е ,че всеки ще ми гледаш сеира без да каже къде бъркам. Явно аз трябва да ви обясня нещата.Ясно е ,че при  такава система разстоянието до обекта винаги остава каквото е щом всичко се разширява значи си остава същото и следствие от това е че светлината трябва да се движи. Така тука вече  изчистихме нещата и вече стигнахме до нещо логично.

1. В такава система или светлината трябва пак да се движи

2. Или се случва нещо друго

За точка 2 вече според някой ще почна да си смуча от пръстите ,но какво друго ни остава при положение, че няма точни отговори Какво е светлината.

имам по-напред едни размишления за мултивселената не знам дали могат да се обвържат с точка 2. Правя предложение да помислим по нещо, а не само да припяваме като в някоя църква заучени фрази щото ги знаем и сме ги приели за даденост.

1. В такава система или светлината трябва пак да се движи

По-горе в поста съм писал" движим "трябва да е" движи "за светлината имам предвид ,някой да не си помисли нещо друго 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...