Отиди на
Форум "Наука"

Малко помощ


CuFti

Recommended Posts

  • Потребител

Значи трябва да направя макет на българска юрта,славянска землянка,славянска къща на колове,Плиска,Преслав или Царевец,може и славянско селище,или нещо подобно,или пък макет на Фанагория,ако някой може да ми даде линк,че търся цяла седмица за някакъв макет,а срокът ми е до този петък и трябва да представя макет!Ако някой ми даде линк,ще съм много благодарен и щастлив :))::):laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На Фанагория няма да можеш да направиш макет, защото основите и сградите от прабългарските времена са почти напълно заличени от по-късните културни пластове. Може да се използва единствено макет на руската крепост на Фанагория, която обаче е строена вече на принципите на модерната фортификация.

На Плиска също няма да е лесно - външния вал огражда огромно пространство от 23 кв.км, може евентуално на вътрешната крепост - там се редуват правоъгълни, петоъгълни и кръгли кули на около 100 м редна от друга. На Царевец може би ще е най-лесно - имам предвид най-достоверно. Не е трудно с Гугъл да намериш снимки и чертежи на споменатите обекти. Ако много настояваш обаче може и аз да се поровя.

Всъщност ти обикновени макети ли трябва да правиш или компютърни? Сигурно следваш архитектура и наближава изпит? ;):)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На Фанагория няма да можеш да направиш макет, защото основите и сградите от прабългарските времена са почти напълно заличени от по-късните културни пластове. Може да се използва единствено макет на руската крепост на Фанагория, която обаче е строена вече на принципите на модерната фортификация.

На Плиска също няма да е лесно - външния вал огражда огромно пространство от 23 кв.км, може евентуално на вътрешната крепост - там се редуват правоъгълни, петоъгълни и кръгли кули на около 100 м редна от друга. На Царевец може би ще е най-лесно - имам предвид най-достоверно. Не е трудно с Гугъл да намериш снимки и чертежи на споменатите обекти. Ако много настояваш обаче може и аз да се поровя.

Всъщност ти обикновени макети ли трябва да правиш или компютърни? Сигурно следваш архитектура и наближава изпит? ;):)

WOW!Да следвам архитектура.....неееее...!Аз съм само 5 клас и трябва да напрява 1 макет по История,какъвто си искам но не намирам снимки,....ок ще видя в гугъл!

ОФ,не намерих нищо в гугъл.......................

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, той нали иска да са български.

Сега се сетих, че преди време друг потребител имаше подобно искане. Ето ти директен линк към поста с макетите, доста са добри :good: - http://bgnauka.com/forum/index.php?s=&...dpost&p=339

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...